У Києві запровадили карантин через шкідника дерев: чи є небезпека для людей
У столиці ввели карантин через виявлення небезпечного шкідника дерев — вузькозлатки ясеневої смарагдової. Для людей і домашніх тварин ця комаха небезпеки не становить. Про це повідомляє пресслужба КМДА.
Вузькозлатка шкодить тільки деревам. Тому жодних обмежень на відвідування парків, скверів й інших зелених зон, а також на вигул у них домашніх тварин не вводять.
Масове поширення вузькозлатки ясеневої смарагдової може становити реальну загрозу повного зникнення ясена — однієї з цінних лісових порід. Дерева, які заселяє смарагдова вузькозлатка, як правило, засихають за 1–2 роки, — розповіли в КМДА.
Карантин передбачає:
- проведення візуальної перевірки дерев для визначення наявності карантинного організму;
- відбір зразків і направлення їх на фітосанітарну експертизу;
- здійснення фітосанітарних процедур, зокрема обробки заражених дерев під дією механічних, хімічних або термічних факторів;
- у випадках, коли технічна переробка не може забезпечити належний рівень фітосанітарного захисту — санітарна утилізація виявлених пошкоджених дерев.
Чиновники зазначили, що карантин вводять по всьому місту. Коли його буде знято, невідомо.
- На території Європейського континенту вузькозлатку вперше виявили в москві у 2005 році.
- До 2012 року шкідник поширився в радіусі близько 250 км навколо столиці рф.
- Наразі поширення продовжується на північний захід, наближаючись до кордонів із Європейським Союзом.
- В Україні вперше ясеневу смарагдову вузькозлатку виявили у 2019 році на території Луганської області.
- Станом на початок 2024 року офіційно зареєстрована наявність шкідника у Сватівському та Старобільському районах Луганської області, Куп'янському районі Харківської області та в Києві.
Раніше "ТиКиїв" повідомляв, що столичні активісти запропонували створити міський парк на місці знесеного будинку в центрі Києва.