У Києві запустять освітню соцмережу для вчителів, учнів і батьків

У Києві презентували платформу "Єдиний освітній простір". Працюватиме вона як закрита соціальна мережа для вчителів, учнів і батьків.
Презентували цю закриту соцмережу керівник цифрової трансформації Києва Петро Оленич, заступник голови КМДА Валентин Мондриївський та директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Олег Половинко.

Потужним рушієм переходу на цифровізацію освіти стали реалії сьогодення – спочатку пандемія, потім війна. Саме тоді зросла роль технічних можливостей для організації дистанційної освіти, і ми в Києві зробили все для того, щоб реалізувати цей проєкт у найкоротший термін та з максимальною ефективністю, – зауважив Валентин Мондриївський.
У кожного учня буде ID-профіль, до якого прив'язуватиметься освітня хронологія та історія навчальної успішності. Платформа також дозволить перевести документообіг в електронний формат, тож освітня документація буде захищена від фізичного знищення та доступна в режимі онлайн. Впровадження системи передбачає комплексну перепідготовку освітніх працівників, що мають пройти курс з опанування системи.

Серед переваг "Єдиного освітнього простору" – вдосконалення освітнього менеджменту, автоматизоване формування звітів, моніторинг освітнього процесу та діяльності, доступ до освітнього контенту та якісна взаємодія всіх учасників навіть дистанційно, – наголосив Олег Половинко.
Ще одним інструментом діджиталізації освітнього процесу стануть електронні журнали.
Такий вид моніторингу успішності учнів має ще низку переваг, а саме:
- високий рівень захисту інформації та конфіденційність;
- дистанційна взаємодія усіх учасників освітнього процесу;
- моніторинг успішності дітей;
- цілодобовий доступ до статистики відвідування;
- спрощення контролю над навчально-тематичним плануванням та виконанням програм вчителями.
Згідно зі статистикою МОН України, із 298 тисяч учнів 46,4% навчаються дистанційно та 61,3 тис. перебувають за межами України, продовжуючи навчання онлайн.

Сьогодні особливо важливо, щоб освітні процеси витримували виклики сучасного світу та наших реалій. Ми вже бачимо, як саме діджиталізація системи сприяє цьому, – підкреслив амбасадор "Київ Цифровий" Володимир Кличко.
Основним фокусом уваги департаментів наразі є нагальна потреба створити безпечне освітнє середовище у закладах освіти в штатному режимі та надзвичайних ситуаціях.
Для цього пріоритетним на 2023 рік буде забезпечення всіма засобами для змішаної форми навчання та наявність безперервного зв’язку і Wі-Fі в укриттях.