У Києво-Печерській лаврі відкриють унікальний старий сад, який був зачинений десятиліттями
На території Києво-Печерської лаври вже близько 500 років росте Митрополичий сад. Це унікальне місце, яке останні десятиріччя було закрите для відвідувачів.
Митрополичий Сад — унікальний природний і історичний об'єкт. Свою назву він отримав через своє розташування. Він розташований на території Верхньої Лаври й примикає до будинку митрополита. Із заходу та на півдні сад оточений фортечною стіною.
Зараз у Митрополичому саду ростуть плодові дерева: яблуні, груші, волоські горіхи, вишні. Також на його території є надзвичайно цінна колекція кизилу, якій близько 300 років.
Свого часу в цьому саду працювали найкращі ченці-садівники, а фруктами звідси пригощали перших осіб держави. Кажуть, що раніше в саду навіть ходили ручні павичі та журавлі.
Нове керівництво заповідника планує провести благоустрій саду та відкрити його для відвідувачів. Реставрацію дерев та зелених насаджень проводитимуть арбористи та працівники "Київзеленбуду". Про це повідомив гендиректор "Київзеленбуду" Олексій Король.
Керівництво заповідника планує провести роботи з благоустрою саду та відкрити його для відвідувачів і запросило КО "Київзеленбуд" долучитися спільно з арбористами до реставрації дерев та інших зелених насаджень у саду. Щиро вдячний за таку пропозицію. Києво-Печерська Лавра — це місце нашої сили. Вона уже тисячу років є центром української ідентичності. Саме тому важливо відроджувати історію та розвивати своє — це обов'язкові умови для деколонізації всього культурного простору України, — пише посадовець.
Нагадаємо, що в липні у Митрополичому саду проводилися розкопки. Там працювали співробітники заповідника та студенти Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
Під час розкопок їм вдалося знайти тисячі артефактів та речі княжої доби.