У колишній резиденції Януковича тренують собак для ЗСУ та допомоги людям

У колишній резиденції Януковича тренують собак для ЗСУ та допомоги людям Скриншот відео Deutsche Welle

У колишній резиденції президента-втікача Віктора Януковича у Межигір'ї працює кінологічний центр "Антеус", у якому навчають собак для ЗСУ, психотерапії та роботи з травмованими ветеранами. Про це йдеться у сюжеті Deutsche Welle.

Кожна з тварин має свою "професію", корисну для військових або цивільних. Одних тренують розпізнавати на запах вибухівку та протидіяти диверсантам, для цього їх навіть навчили рахувати.

Інших мешканців центру готують до роботи з пораненими військовими та дітьми, які потребують психологічної допомоги. Зокрема, їх вчать правильно контактувати з людьми для каністерапії — реабілітації за допомогою спеціально навчених тварин.

А деякі собаки стануть поводирями та охоронцями для бійців, які втратили на війні зір. Таких собак вчать заспокоювати господаря, повідомляти йому про небезпеку та перешкоди, які він не бачить.

Собаку-поводиря готують протягом року. При цьому, кажуть кінологи, найкраще привчати до конкретної особи не дорослу тварину, а цуценя. Після навчання людину, для якої собака стане компаньйоном, запрошують певний час пожити у кінологічному центрі разом зі своїм новим другом.

До 2014 року в кінологічному центрі "Антеус" готували виключно собак-охоронців для Віктора Януковича. Після його втечі землю, де розташований центр, поки так і не вдалося офіційно оформити у його розпорядження. Стабільного фінансування "Антеус" також немає, тому шукають різні джерела прибутку. При цьому на виховання одного пса потрібно не менше 200 тисяч грн на рік.

До того ж в Україні немає програми з державної сертифікації таких службових собак, тож для отримання сертифіката кінологам доводиться возити собак на іспити за кордон.

Після початку повномасштабної війни "Антеус" вже двічі потрапляв під обстріли, і тільки дивом ніхто з людей та собак не постраждав. Грошей на відновлення пошкоджених приміщень у центру немає. Раніше витрати частково покривали з екскурсій у Межигір'я, але зараз їх не проводять. А допомоги від волонтерів вистачає тільки на базові витрати.

Допомогти центру вирішили ветерани, які втратили зір на війні та прийшли сюди у пошуках собак-поводирів. Вони запустили інформаційну кампанію, щоб розповісти українцям та потенційним іноземним спонсорам про проблеми центру.

Раніше "ТиКиїв" розповідав, що у Києві відкрився Центр каністерапії, де психологічну допомогу людям надають собаки. 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Національний авіаційний університет вперше очолила жінка - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Національний авіаційний університет вперше очолила жінка

Фільм блогера Антона Птушкіна встановив рекорд касових зборів серед документальних стрічок - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Фільм блогера Антона Птушкіна встановив рекорд касових зборів серед документальних стрічок

У Києві відкрилася виставка світлин, зроблених у здичавілих місцинах Полісся - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

У Києві відкрилася виставка світлин, зроблених у здичавілих місцинах Полісся

На стінах станції метро "Площа Українських Героїв" змонтували нові літери - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

На стінах станції метро "Площа Українських Героїв" змонтували нові літери

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації