Уклали договір на будівництво дороги до закритого аеропорту "Київ": вона коштуватиме майже 1,5 млрд грн

Уклали договір на будівництво дороги до закритого аеропорту "Київ": вона коштуватиме майже 1,5 млрд грн Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов

КП "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва" КМДА уклало договір з Консорціумом "Мостадор Груп" на будівництво першої черги дороги до закритого аеропорту "Київ" за 1,47 млрд грн. Саме ця компанія перемогла у тендері у системі Prozorro, пишуть "Наші гроші".

Йдеться про під'їзну автодорогу від проспекту Валерія Лобановського (біля примикання вулиці Володимира Брожка) до міжнародного аеропорту "Київ" (Жуляни) у Солом'янському районі Києва. Перша черга дороги буде протяжністю 2,8 км та матиме дві смуги в одному напрямку, смугу безпеки й велосипедну смугу. Також під час будівництва облаштують місцеві проїзди, тротуари, очисні споруди, надземний пішохідний перехід завдовжки 27 м, світлофор, підпірні стінки тощо. Будівництво першої черги мають завершити до липня 2026 року. 

Очікувана вартість робіт становила 1,57 млрд грн, але під час торгів сума знизилась до 1,47 млрд грн — саме такою була остаточна пропозиція переможця. Загалом в аукціоні взяли участь три компанії, один з яких пропонував виконати роботи навіть за меншу ціну, проте його пропозицію відхилили.  

Як пишуть "Наші гроші", переможець тендеру не заклав у свою пропозицію покриття ризиків та завищив вартість деяких будівельних матеріалів від ринкової.

Цьогоріч фінансування проєкту з бюджету Києва буде незначним. У 2025 році на будівництво цієї дороги планують витратити 1,16 млрд грн, а у 2026-му — 316 млн грн.

Нагадаємо, раніше у КМДА пояснили, навіщо потрібно будувати нову дорогу до закритого аеропорту в Жулянах. Там кажуть, що ця дорога є соціально значущим об'єктом для транспортної мережі Києва, а її будівництво є частиною проєкту південно-західного малого напівкільця.

Читай також: "Як будують метро на Виноградар: підрядник показав нові фото"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації