Український стартап створив екопакування з коноплі та грибів

Український стартап створив екопакування з коноплі та грибів Фото: facebook.com/sustainablelaboratory

Український стартап S. Lab, яким керує Юлія Бялецька та її чоловік Євген Томілін, розробив біорозкладне паковання з конопель та грибного міцелію. Про це пише RFI.

Екопакування від S. Lab являє собою легкий та міцний матеріал, дещо схожий на пінопласт. При цьому він екологічно чистий і повністю розкладається. 

Ідея створення такого пакування з'явилась у подружжя під час перебування на Балі. Якось на пляжі, замість красивої природи острова, вони побачили гори пластикового сміття, яке викинуло з океану. Вони почали вивчати інформацію, щоб зробити новий екологічний матеріал. Альтернативи, які тоді існували, не мали потрібних властивостей, щоб замінити пластик. 

Щоб створити новий матеріал, потрібно два компоненти: щось, що надає йому структуру, та щось, що склеює це все разом. І ми поставили собі задачу знайти два натуральні компоненти, — пояснює Юлія.

Фото: facebook.com/sustainablelaboratory

Спершу використовували тільки стебло конопель, яке змішували із клеєм. Але використання синтетичного клею призводило до реакції полімеризації та робило матеріал не таким вже екологічним. 

Тоді підприємці почали шукати заміну синтетичному клею і побачили, що для виробництва незвичайних дизайнерських речей використовують міцелій. Це - частина тіла гриба, через яку він живиться та кріпиться до ґрунту.  

Тож Юлія та Євген звернулись в Інститут ботаніки та пояснили свою ідею. Там їм виростили культуру міцелію, які підприємці змішали з коноплями.

Демонструвати свої розробки S. Lab розпочали у 2021 році. Поспілкувавшись із зацікавленими людьми вони вирішили використовувати новий матеріал саме для пакування. Адже він мав такі самі властивості, як і пінопласт — одне з основних джерел забруднення пластиковими відходами.

Фото: facebook.com/sustainablelaboratory

Прототипи обладнання для виробництва Євген створював сам з підручних засобів. Якщо воно працювало, то вже робили обладнання у більшому масштабі. 

Першим клієнтом S. Lab стала косметична компанія L'Oreal, з представниками якої познайомилися на акселераційній програмі від UNIT.City. Спочатку розробкою зацікавився український офіс, а потім підприємці вийшли на головний офіс у Парижі. Далі бізнес тільки йшов вгору, і у компанії були великі плани на майбутнє. Але розпочалась повномасштабна війна, яка зруйнувала усі плани. Але Юлія та Євген вирішили не зупинятися.

В той момент людство було настільки згуртоване навколо України, що кожен робив, що міг. І стартап-ком'юніті також почало допомагати українським стартапам... І це допомогло українській стартап-екосистемі отримати давно заслужене місце на цій світовій арені, — пояснює Юлія.

Також через руйнівний вплив війни з'явився запит на "зелені" рішення для відновлення, що також дало новий поштовх бізнесу.

Фото: facebook.com/sustainablelaboratory

Загалом за час існування S.Lab виготовила десятки тисяч одиниць екопаковання, а їхньою продукцією цікавляться сотні клієнтів із різних країн Європи. Компанія вже залучила 1 000 000 млн євро інвестицій для подальшого розвитку.

Читай також: "Еколайфхаки: як врятувати планету, не виходячи з дому"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації