"Уманська 35/20": нова резиденція на Чоколівці для дослідження спадщини шістдесятників

"Уманська 35/20": нова резиденція на Чоколівці для дослідження спадщини шістдесятників Фото: facebook.com/ostriv.platform

У Києві запрацювала нова резиденція "Уманська 35/20". Її назвали на честь адреси київської квартири літературознавця Івана Світличного — неформального лідера шістдесятників.

Локація стане простором для молодих митців, дослідників, урбаністів та усіх, хто намагається глибше зрозуміти українську культуру та історію того часу. 

Фото: facebook.com/ostriv.platform

Перша міждисциплінарна резиденція проєкту "Уманська 35/20", присвячена культурній спадщині 1960-х років, з квітня по травень 2025 року працюватиме на платформі "Острів". (Вона діє при університеті КНУБА і є експериментальним майданчиком для випробування нових освітніх методів та методологій.)

Ціль резиденції — децентралізація культурних наративів, розширення фокусу на взаємозв'язки та взаємодії діячів культури 1960-х, а також осмислення процесів, що передували формуванню сучасної української свідомості.

Резиденція дає змогу запропонувати просторові практики роботи з локальною пам'яттю: це може бути дослідження або інтервенція на Чоколівці, яку посилить близькість платформи "Острів" з її майстернями, — пояснює Костянтин Кучабський, співзасновник платформи "Острів".

Фото: facebook.com/ostriv.platform

До участі запрошують молодих митців, дослідників, урбаністів та всіх, хто зацікавлений у дослідженні спадщини 1960-х. Троє обраних учасників працюватимуть над проєктами під кураторством художниці та урбаністки Анастасії Лелюк, історикині Світлани Довгань та архітектора Костянтина Кучабського, а результати їхньої праці презентують на фінальній виставці.

Заявки на участь приймають до 15 березня ТУТ. Обраним учасникам до 25 березня буде надіслано підтвердження.

Для резидентів передбачена стипендія та покриття витрат на створення проєкту, а також можливість поселення для одного з учасників. Платформа "Острів" особливо заохочує заявки від внутрішньо переміщених осіб та мешканців прифронтових регіонів.

Читай також: У Довженко-Центр передали унікальні архівні фото, які знайшли на смітнику

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації