В Україні спростили процедуру всиновлення дітей: що змінилось

В Україні спростили процедуру всиновлення дітей: що змінилось Фото: unsplash.com

Кабмін ухвалив зміни до нормативно-правової бази, спростивши процедуру всиновлення дітей і влаштування їх у нові сім'ї. Про це повідомляє Мінсоцполітики.

Оновлені правила всиновлення допоможуть дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, менше чекати на свої нові родини, зазначають там.

Що саме змінюється

Родина, яка перебуває в процесі усиновлення дитини, зможе забрати її до себе до рішення суду. Тимчасово влаштувати дитину до сім'ї потенційних усиновлювачів можна буде за умов, якщо вони:

  • отримали позитивний висновок райдержадміністрації чи виконавчого органу місцевої влади про доцільність усиновлення і відповідність інтересам дитини;
  • подали до суду заяву про усиновлення дитини.

Крім того, термін дії довідки про проходження курсу підготовки з виховання дітей збільшили до 24 місяців. Тепер довідку майбутні усиновлювачі будуть отримувати протягом п'яти робочих днів (раніше було 10 днів) після завершення курсів. Установа, яка проводила навчання, має надіслати її до служби у справах дітей електронною поштою й повідомити про готовність довідки телефоном.

Також стане простіше оформити опіку чи піклування над дитиною, якщо другий з подружжя перебуває на військовій службі. За правилами, подавати висновок про стан здоров'я мають обидва з подружжя, але тепер той, хто служить, зможе зробити це протягом 15 календарних днів після повернення. 

Оформити опіку або піклування над дитиною, як і раніше, зможуть хрещені батьки. Але тепер додали вимогу, що людина мала бути хрещеною мамою/татом до того, як дитина стала сиротою або була позбавлена батьківського піклування. Це має усунути випадки недоброчесного використання ситуації дорослими.

Нагадаємо, також Кабмін уточнив перелік категорій внутрішньо переміщених осіб, які матимуть право на отримання виплат на проживання протягом ще шести місяців. 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації