В Україні стартував новий тип компенсації за зруйноване житло: що він передбачає

В Україні стартував новий тип компенсації за зруйноване житло: що він передбачає Фото: "ТиКиїв"

В Україні стартував новий тип компенсації за зруйноване житло. Відтепер українці, чий приватний будинок був повністю зруйнований, зможуть отримати компенсацію на відбудову на власній земельній ділянці.

Ця ділянка може знаходитися будь-де на території України, окрім тимчасово окупованих територій та зони бойових дій. Це необов'язково має бути та сама земля, де знаходився знищений будинок.

Наразі є кілька кроків до отримання компенсації на відбудову приватного будинку:

  1. Подання заяви про виплату в "Дії". У розділі "єВідновлення" обери "Подати заяву про виплату", потім об'єкт нерухомості, по якому хочеш отримати виплату, тип компенсації — "Грошова виплата". Якщо зруйнований будинок мав кількох співвласників, вони можуть подавати заяву кожен окремо або спільно. У будь-якому випадку вони отримають індивідуальну компенсацію відповідно до своєї частки власності. Після подання комісія місцевої влади опрацює заяву протягом 30 днів.
  2. Припинення права власності. Якщо рішення комісії буде позитивним, кожен зі співвласників повинен припинити право власності на зруйнований будинок. Зробити це можна в державного реєстратора чи нотаріуса. При цьому земельна ділянка залишається їхньою, навіть якщо будувати вирішать в іншому місці.
  3. Подання повідомлення про початок будівельних робіт. Це треба зробити на підставі будівельного паспорта або схеми намірів забудови. Уповноважені органи містобудування та архітектури протягом 10 днів мають перевірити відомості.
  4. Отримання компенсації. Кошти зараховуються двома траншами по 50%. Після першого траншу потрібно подати проміжний звіт. Гроші надходитимуть на банківську картку "єВідновлення". Її можна відкрити в банках-партнерах програми, перелік яких можна знайти за посиланням. Кошти можна витратити лише в будівельних магазинах та в підрядників, які зареєстровані як учасники "єВідновлення".

Раніше "ТиКиїв" писав, що американські студенти розробили проєкт повоєнної відбудови Бучі. Що він передбачає — читай у нашій публікації.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації