Відбудову дитсадка в Ірпені визнали зразком для наслідування іншими громадами

Відбудову дитсадка в Ірпені визнали зразком для наслідування іншими громадами Фото: фейсбук Руслана Кравченка

Проєкт дитсадка "Рута", який відбудували в Ірпені литовські партнери, завели в цифрову екосистему управління відбудовою DREAM як приклад успішного відновлення та зразок для наслідування іншими громадами. Відтепер кожен охочий може ознайомитися з описом проєкту, основними параметрами бюджету та стадіями будівництва. Про це повідомляє Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України.

Кошти на відбудову дитсадка — 4,9 млн євро — надали партнери з Литви. Гроші надійшли від литовського Фонду розвитку співробітництва та гуманітарної допомоги.

Проєкт відбудови дитсадка в Ірпені визнали зразком для наслідування
Фото: фейсбук Руслана Кравченка

Зараз заклад, який через обстріли був пошкоджений на 75%, відвідує близько 400 дітей. Це сучасний освітній простір, облаштований з урахуванням вимог інклюзивності та безпеки. Тут є укриття з системою вентиляції та оповіщення, ігровими матеріалами, зонами відпочинку, санвузлами.

На честь допомоги, яку надали друзі з Литви, садок перейменували у "Руту", оскільки ця квітка і в Україні, і в Литві має символічне значення.

Відбудова дитсадка "Рута" в Ірпені — не лише приклад успішної співпраці з міжнародними партнерами в напрямку відбудови, а й сигнал для громад: вони можуть самостійно залучати донорську допомогу для відновлення інфраструктури. Такі проєкти — про повернення життя у деокуповані чи прифронтові громади, а також про прозоре і відкрите відновлення, — зазначають у Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України.

Наразі співпраця з литовськими партнерами триває. Агентство відновлення та Уряд Литви розпочали реалізацію спільної ініціативи "Школа майбутнього". В межах ініціативи проведуть творчий конкурс на кращий проєкт української школи. Мета — отримати функціональний та на 90% готовий до реалізації технічний проєкт, яким зможе вільно користуватися кожна громада села чи міста. Литовський Фонд співробітництва та гуманітарної допомоги виділяє на цю ініціативу 500 тис. євро.

Раніше "ТиКиїв" писав, що в Київській області відновили ще один міст, зруйнований через війну. Подробиці дізнавайся за посиланням.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

В "Охматдиті" немовляті вперше в Україні пересадили печінку від несумісного донора - 412x412
Новини

Вероніка Киреєва

В "Охматдиті" немовляті вперше в Україні пересадили печінку від несумісного донора

У центрі Києва пасажирський транспорт змінить роботу: подробиці - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

У центрі Києва пасажирський транспорт змінить роботу: подробиці

Обстріл Києва 7 травня: є загиблі, постраждалі та руйнування - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

Обстріл Києва 7 травня: є загиблі, постраждалі та руйнування

"Одного разу я затримала літак заради музики та сина": інтерв'ю з прибиральницею київської кав'ярні, яка грає на фортепіано - 412x412
Інтерв'ю

Софія Гриневська

"Одного разу я затримала літак заради музики та сина": інтерв'ю з прибиральницею київської кав'ярні, яка грає на фортепіано

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації