Жінки в мистецтві: "Всі. Свої" презентували вітрини, створені із залишків тканин

"Всі. Свої" презентували оновлені вітрини у своїх магазинах у ТРЦ Respublika Park, на Хрещатику та у ТРЦ Lavina Mall, присвячені п'ятьом видатним українським мисткиням.
Проєкт об'єднує мистецтво, моду та апсайклінг, привертаючи увагу до жінок, які зробили значний внесок у розвиток культури, проте залишалися недостатньо відомими широкому загалу.
Героїнями проєкту стали Олександра Екстер, Алла Горська, Любов Панченко, Соня Делоне та Олена Кульчицька — художниці, які працювали на межі мистецтва й текстилю, створюючи сценічні костюми, орнаменти та інтегруючи елементи української культури у свої твори.
Натхненна їхньою творчістю, сучасна мисткиня Катерина Беслік у співпраці з командою "Всі. Свої" створила колажі-оммажі, використовуючи тканини, надані українськими брендами. Катерина переосмислила творчість українських мисткинь, знаходячи паралелі між їхніми роботами та сучасними техніками.
Я обрала саме жінок, які не лише були художницями, а й працювали з одягом: створювали сценічні костюми, розробляли орнаменти вишивок, сміливо експериментували з модою. Їхня творчість поєднувала коди українського мистецтва та модернізм. Яскраві кольори, що є головним акцентом їхніх полотен, стали основою створених колажів, — пояснює Катерина Беслік.
Процес створення вітрин складався з трьох етапів: вибору знакових робіт мисткинь, розробки колажів та їхнього перенесення у текстильній техніці. Для реалізації зібрали залишки тканин від українських брендів, презентованих у магазинах "Всі. Свої". Це дозволило не лише підтримати концепцію апсайклінгу, а й символічно об'єднати сучасну українську моду з мистецькою спадщиною. Загалом використано понад 100 метрів тканини у двох магазинах.
У "Всі. Свої" кажуть, що ця ініціатива — більше, ніж декор магазинів. Це спосіб розповісти історії жінок, які впливали на мистецтво та моду, поєднуючи традицію і модернізм.
В рамках проєкту команда бренду проводить безплатні тематичні зустрічі з культурними експертами, кураторами та митцями, щоб поглибити знання про мистецтво та моду.
Читай також: "У Міноборони розповіли, скільки жінок служать у ЗСУ та яка кількість з них — на передовій"