Житній ринок знову здадуть в оренду замість приватизації: що вирішила робоча група
Робоча група з питань Житнього ринку схвалила проєкт рішення щодо нових умов оренди будівлі на Подолі. Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.
За його словами, це рішення має забезпечити ефективне використання будівлі ринку в інтересах столичної громади. Воно гарантуватиме збереження первісного функціонального призначення Житнього ринку та його зовнішнього вигляду. При цьому, за умовами оренди, будівлю мають капітально відремонтувати та зберегти усі робочі місця. А міський бюджет отримає від оренди більше надходжень.
Одним з варіантів була приватизація Житнього ринку, але ще влітку 2023 року Київрада внесла його до переліку об'єктів, які не підлягають приватизації. Мондриївський пояснив, що, за законом, через п'ять років після проведення аукціону з приватизації цільове призначення будівлі можна змінювати без обмежень. Також, за його словами, незрозуміло, яку саме суму місто могло б отримати від приватизації.
Ми з командою робили прорахунки різних фінансових моделей існування ринку, і у жодному з них при умові приватизації інвестор не буде зацікавлений у збереженні ринку таким, як ми всі його любимо. Важливо, щоб ринок залишався у власності громади, бо це гарантія того, що на місці ринку ми не побачимо ТРЦ чи багатоквартирний монстр-мурашник, — зазначив член робочої групи, шеф-кухар Євген Клопотенко.
Він додав, що як альтернативу приватизації запропоновував модель партнерства, яка б передбачала участь громадськості, представників бізнесу та експертів у прийнятті ключових рішень щодо розвитку Житнього ринку. Подібну модель реалізували у Братиславі з будівлею Старого ринку.
Нагадаємо, раніше Антимонопольний комітет викрив змову між учасниками аукціону на оренду Житнього ринку, що відбувся у 2022 році. АМКУ встановив, що у змові брали участь троє учасників торгів, включно з переможцем ТОВ "Танджерін". Вони узгоджували свої дії, щоб усунути конкуренцію та заволодіти приміщеннями ринку за заниженою ціною.