BAH.ROMA: "Через пісні я можу закохати людей у мову"

BAH.ROMA: "Через пісні я можу закохати людей у мову" Фото: пресслужба BAH.ROMA

Днями вийшов кліп на українську версію пісні гурту BAH.ROMA "На глубине", яку фронтмен гурту Роман Бахарєв написав ще у 2015-му. Тоді він став відомим завдяки серіалу "Київ вдень і вночі". Ми поговорили з Романом про творчість, благодійні ініціативи і трішки про особисте... 

Романе, 25 грудня ти відзначив 43-річчя. Як відсвяткував? 

Фото: пресслужба BAH.ROMA

Я зібрав близьких друзів, тих, з ким робив спільні проєкти впродовж цього року, і подякував їм. Розділив цей момент із найближчими.

Чи підбиваєш ти підсумки за рік в день народження? Що було, що буде, чим серце заспокоїться…

По-різному, але наприкінці року я зазвичай думаю про те, що мені вдалося зробити й де б я міг зробити щось краще. Іноді я задоволений собою і результатами, але буває і навпаки. Цього року я непогано впорався з викликами й багато працював. Напевно, можу похвалити себе.

Вітаємо з релізом треку "На глибині". Чому українська версія цього хіта 2015 року з’явилася лише зараз? 

Мені набагато цікавіше створювати нове, ніж переробляти старе. Перекладати пісні я не планував взагалі. Та ідея прийшла спонтанно. Я запропонував своїй аудиторії допомогти мені закрити збір на мільйон гривень для 12-ї бригади спецпризначення "Азов", і натомість пообіцяв перекласти пісню, про адаптацію якої мене просили сотні людей в соцмережах. Так і сталося в серпні цього року: ми закрили збір, і мені довелося тримати слово. І тепер "На глибині" звучить українською і посідає перше місце в YouTube-трендах.

У пісні зʼявилося нове життя, і ми зробили класну справу. Це маленьке підтвердження того, що разом ми сила!

Ця пісня була саундтреком серіалу "Київ вдень і вночі". Чи набула вона нових сенсів зараз? 

Ну звісно! По-перше, у мене таке враження, що вона завжди була українською. А по-друге, вона звучить проникливіше й відповідає сьогоденню. 

Це ти про глибину фатального кохання співаєш? Чи там є ще якісь підтексти? 

Чесно кажучи, мені не подобається пояснювати сенси пісень. Я шукаю їх у чужих піснях і знаходжу свої. Тут так само — люди чують і домальовують свої особисті сенси й підтексти. Музику не завжди треба пояснювати: іноді її достатньо просто відчувати.

Розкажи, де твоя донечка. Ви часто спілкуєтесь?

Це абсолютна болюча тема для мене. Через війну Фаїна живе в іншій країні. Так, я спокійніший через те, що вона в безпеці, але мені її дуже не вистачає. А спілкуємось ми весь час, тільки це не може замінити живого спілкування. 

Коли останнього разу ти казав "Кохаю"? 

Сьогодні. І щодня.

Тобі потрібна муза, щоб надихатися? 

Фото: пресслужба BAH.ROMA

Радше ні. Хоч я і не можу назвати себе дисциплінованою людиною, але коли йдеться про створення музичних творів, тут підхід такий: я сідаю за інструмент і працюю. Музу можна чекати й шукати роками та нічого не створювати, перебуваючи в очікуванні. Або чекати натхнення. Я вважаю, що це маячня. Якщо в тебе є талант, то маєш викарбовувати його щоденною роботою над собою. 

Як ти зараз визначаєш свій музичний стиль? Як він еволюціонував із моменту заснування гурту 2009 року?

Мені б не хотілося заганяти себе в межі якогось конкретного стилю. Я експериментую і цікавлюсь всім, що пов’язано з музикою. Це суміш всього, що подобається, чим надихаюсь і що із цього врешті-решт виходить. 

BAH.ROMA — це наразі твій сольний проєкт із сесійними музикантами? 

Фото: пресслужба BAH.ROMA

БАХарєв РОМАн — це я і мій музичний проєкт. Зараз я здебільшого створюю музику самостійно, але іноді до створення долучаю своїх друзів, талановитих музикантів. З кимось це сесійна робота, з кимось ми разом граємо концерти. Але позиціоную себе зараз як сольний виконавець. 

Твою ініціативу зі збором мільйона гривень для фонду Azov One в обмін на переклад пісні активно підтримали слухачі. Але чи це не означає, що без всілякого ентертейнменту збори на армію робити стає все складніше? 

Так, це не новина: збори даються непросто, і доводиться вигадувати "плюшки", щоб заохочувати аудиторію донатити. Але це свого роду виклик — ти вдаєшся до креативу, і коли це відгукується людям, є й результат.

Якою ти бачиш зараз свою місію як артиста та громадянина? 

Намагаюся щодня робити речі, які допомагають війську. Насамперед це збори: комунікація зі спільнотою перед їхніми запусками. 

Ми формуємо команду, робимо дизайн обкладинок і починаємо збори, і так по колу. Це той мінімум, який ми можемо робити тут і зараз. Щодо моєї артистичної діяльності, то вона поділена на багато різних функцій. Я намагаюся підтримувати хлопців і дівчат у шпиталях після поранень, у реабілітаційних центрах або маю відрядження з "Культурним Десантом" ближче до фронту, і там ми займаємось морально-психологічною підтримкою військових. Ще один напрямок — робота з молоддю на деокупованих територіях. Я бачу, що через пісні можу закохати людей у мову. Це одна з моїх місій. 

Чи залишився в тебе хтось із близьких та друзів у рідному Чистяковому та Донецьку, які зараз під окупацією? 

З рідних там немає вже нікого. Батьки у 2014 році поїхали звідти. Там досі залишаються деякі знайомі мого юнацтва, однак ми майже не спілкуємося. Хоча можу сказати точно, що деякі з них понад десять років мріють про повернення до України!

Твоя композиція "Квітень" стала саундтреком до фільму "Буча". Чи склалися у вас із режисером стрічки Станіславом Тіуновим дружні стосунки, окрім професійних? 

Ми зі Стасом дуже багато часу провели разом, коли я створював музику до фільму. Цей проєкт зайняв у мене майже рік, і в якийсь момент я став частиною команди. Я вдячний Стасу за цей досвід і довіру до мого таланту. Ми стали доволі близькими, і, думаю, навчилися чомусь один в одного. 

Які в тебе враження від цього фільму? 

Відверто кажучи, не можу сказати, що це мій фільм, але з впевненістю можу стверджувати, що він важливий. Я намагався робити так, щоб моя музика підкреслювала певні сцени в стрічці й робила їх виразними. За свою роботу я відповідаю і вважаю, що добре впорався. Сподіваюсь, що Станіслав мене покличе ще, коли зніматиме наступний фільм. 

Як ти проводиш вільний час, коли не займаєшся музикою? 

Фото: пресслужба BAH.ROMA

По-різному. Геть по-різному. Мені подобається гуляти містом у навушниках або просто байдикувати вдома. Коли тепло, можу зіграти в бадмінтон — мені дуже подобається ця гра. Я граю в спідмінтон (там важчі ракетки та швидкісний воланчик).

Де тебе можна найчастіше зустріти в Києві?  

Може, на вулиці Січових Стрільців або на Подолі, куди заведуть нас наші шляхи. Десь точно побачимось!.. 

Читай також: Lama: "Я співачка поза трендами, й мені це подобається"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_1490.JPG - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації