День народження першої леді: потужні вислови

День народження першої леді: потужні вислови Фото: Vogue

Сьогодні, 6 лютого, свій день народження святкує Олена Зеленська.

Першою леді пані Олена стала 20 травня 2019 року. Відтоді вона займається суспільно-політичною діяльністю. Впровадила українські аудіогіди, які на сьогодні є вже у 25 країнах світу, реформувала систему харчування в школах, а також займалася розвитком роботи національної гарячої лінії з протидії домашньому і гендерно зумовленому насильству. Але найбільший внесок у розвиток держави перша леді внесла під час повномасштабного вторгнення росії в Україну.

За майже два роки повномасштабної війни пані Зеленська зустрілася з багатьма світовими лідерами, закликала світову спільноту підтримувати Україну, займалася дипломатичними місіями в Конгресі США, парламенті Великої Британії, ООН. Олена також створила власну Фундацію для допомоги Україні, ініціювала Національну програму психічного здоров'я та психосоціальної підтримки. І це — не повний список заслуг нашої першої леді.

Ми пишаємося мужністю та чуйністю Олени. Вона стала одним із найпотужніших голосів України на міжнародній арені. І сьогодні ми хочемо згадати деякі її вислови.

Гадаю, всі українці стануть сильнішими через цю війну. І я щиро вірю в те, що психологи називають посттравматичним зростанням. Я дуже хочу вірити, що воно існує, що ми і все суспільство можемо стати через ці випробування кращими, — інтерв'ю для BBC, програма"100 жінок"

Олена Зеленська
Фото: facebook.com/olenazelenska.official

За ці місяці в нашому суспільстві склалося стійке розуміння того, що людина має бути в центрі всього. Ми багато допомагаємо одне одному.  Тож, гадаю, ми ці риси не втратимо, а лише примножимо. Всі соціальні та політичні процеси в країні мають бути людиноцентричними, — в програмі 60 Minutes.

Моє життя кардинально змінилося, коли чоловіка обрали президентом. Жодна школа не вчить бути першою леді. На жаль, цьому доводиться вчитися самостійно, — зазначила дружина президента в інтерв'ю для El País.

Олена Зеленська
Фото: facebook.com/olenazelenska.official

Я б хотіла, щоб тут, на моєму місці, ви бачили кожну українку. Яка воює, волонтерить, облаштовується в таборі для біженців, виконує свою роботу під звуки сирени, тримається в окупації. Вона заслуговує на те, щоб бути на обкладинках журналів усього світу, — про фотосесію для Vogue.

Я організовувала в Україні перший саміт перших леді та перших джентльменів, які об'єдналися та вийшли з тіні. Я не почуваюся комфортно як декорація для президента. Бути першою леді означає виконувати багато роботи у соціальній сфері, і ми можемо робити це разом, — в інтерв'ю El País.

Олена Зеленська
Фото: facebook.com/olenazelenska.official

Ми переживаємо, уболіваємо, відчуваємо безліч емоцій, тож наше психічне навантаження не менше за фізичне. Власне, саме тому ментальну складову не можна відокремлювати від фізичного здоров'я, — поділился у своєму Instagram перша леді. 

Зараз час, коли жорстокість і насильство легко поширюються. Та найгірше, що до цього можна звикнути, ніби так і треба. Це пастка для всіх нас. До насильства не можна звикати, його не можна толерувати, прикриваючись війною. Навпаки, саме під час війни треба стати уважнішими до потреб інших, навіть зовсім незнайомих нам людей, не лишатися осторонь, — цитата з допису Олени Зеленської в Instagram. 

Олена Зеленська
Фото: Vogue

Відгородитися від війни в сучасному світі не можна. Прошу світ не ставитися до цієї війни як до такої, що відбувається десь за міцною сусідньою стіною. У світі немає стін. Ракети легко пробивають будь-які з них, — з інтерв'ю для іспанського ELLE. 

Дуже хочеться у відпустку, але про неї не дозволяю собі думати, тому що то печальні думки. І дуже хочеться, щоб діти період війни пережили без значних травм. Ми працюємо з ними, проте будь-хто може спитати: а навіщо вчитися — хто знає, що буде завтра? Ніхто не знає, але підтримувати віру в завтра треба, адже все буде добре. І я повторюю "все буде добре", як мантру, і сама вірю в неї, – з інтерв'ю для Vogue.

Читайте також: "Чи поїде виконавиця пісень жестовою мовою Катерина Заботкіна на Євробачення?"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації