Творчість під час війни та жіноча незламність: співачка Tanya Li

Творчість під час війни та жіноча незламність: співачка Tanya Li Фото з особистого архіву Тanya Li

Tanya Li – співачка, сонграйтерка, теле- й радіоведуча музичних каналів М1 та М2, радіостанції "Люкс ФМ". ТиКиїв поговорив зі співачкою про те, що надихає артистів займатися творчістю під час війни.

Учора ти презентувала новий кліп "Місто тремтить". Про що ця робота? Чи можна її назвати рефлексією на те, що відбувалося у Києві 24 лютого 2022 року?

Ця пісня – крик душі. Рефлексія на те, що відбувається в Україні останні 10 місяців. Цей трек написаний влітку, коли російська ракета поцілила у торговельний центр Кременчуга. На той момент я якраз була на студії, працювала над піснею "Крижана", однак невтішні новини дали нові емоції, які вилилися у пісню "Місто тремтить".

Відеокліп знімали у столиці. Чому ти обрала саме ці локації?

Ми спільно з BEAT99 вирішили відзняти кліп у місцях, які нам усім вже до болю знайомі: бомбосховище, паркінг, метро. Завітали у місце, у якому я, як артистка, можу відкритися, відпустити те, що болить, і мовою тіла передати свої емоції. Це танцювальна зала Малої опери у Києві. А почали ми знімальний день у місці, яке символізує волю і незламність усього українського народу, – на Майдані Незалежності.

За останні пів року ти презентуєш вже другий трек і відеокліп. Що в такі важкі часи надихає тебе на творчість і змушує попри всі труднощі продовжувати розвивати кар'єру?

Мене надихають на творчість наші люди і, звісно, власні почуття. Ми навчилися жити одним днем і проживати кожен наступний на повну. Моя мета – обіймати кожного слухача своїми піснями, подумки бути поруч і тримати за руку. Перший місяць я не могла писати пісні взагалі, потім повернулась до написання віршів, а далі у голові почала лунати музика. Тоді я й відчула, що маю повернутися до України, бо мені є що сказати.

Під час повномасштабного вторгнення рф в Україну ти була за кордоном. Чому ти вирішила повернутися до столиці, тоді як твої колеги обирають більш безпечні місця?

Перші місяці війни я провела в Індонезії, оскільки 22 лютого полетіла у відпустку. Українці, яких я зустрічала, майже одностайно переконували мене, що повертатися в Україну не варто, а потрібно будувати нове життя на Балі, змінити рід діяльності й підшукати іншу роботу. Хтось із моїх друзів вирішив переїхати до Європи, Америки тощо... Я всім серцем відчувала, що маю повернутися додому, бути на своєму місці, хай навіть у небі літають ракети!

Як би ти описала свої відчуття від Києва до твого від'їзду і після повернення сюди? 

Ці відчуття я не забуду ніколи. Це максимально змішане почуття болю від того, які руїни я бачила в передмісті Києва, і тепла від довгоочікуваної зустрічі з домом. Зовні Київ наче був схожим на той, який я бачила ще до війни, але насправді змінилось абсолютно все – настрій міста і обличчя людей у ньому, навіть повітря мало інший присмак.

Поки в Україні триває енергодефіцит, а працювати і жити все одно потрібно, чи знайшла ти місця, де маєш можливість відпочити від буднів?

Я живу своєю роботою, ця істина незмінна для мене. А у нових реаліях люблю свою роботу ще більше, адже у нас на "Люкс ФМ" є генератор і ми завжди на зв‘язку зі своїми слухачами. Тепер офіс для мене – другий дім, але з генератором. У вихідні я люблю вийти прогулятися парком біля свого дому, подихати свіжим повітрям і подивитися на воду. Природа відновлює нервовий баланс – рекомендую всім і кожному.

Чим займається співачка під час тривалих відключень світла?

Як і усі, безперервно шукає спосіб хоч якось знайти зв'язок і хоч на хвильку впіймати інтернет. Коли замість інтернету вдається зловити натхнення – пишу нові пісні, готуюсь до ефірів на радіо і приділяю час собі.

Український артист у наш час – це ... 

Український артист у наш час – це той, хто транслює почуття та настрої народу, той, хто має допомагати своєю творчістю, працювати на музично-інформаційному фронті, допомагати ЗСУ наближати нашу перемогу. На жаль, я, як і багато інших наших артистів, не була повністю свідомою до 24 лютого, вважала, що музика поза політикою і має об'єднувати, що творчість не має меж і кордонів. Моя думка кардинально змінилася з першого дня повномасштабного вторгнення. 

Хто з українських артистів у цьому році став твоїм музичним відкриттям?

Цього року молоді українські виконавці нарешті отримали шанс бути почутими, тож в українському музичному просторі з'явилося багато нових імен, всіх і не перерахуєш. Перша, хто спадає на думку, – KOLA,  близька для мене за духом людина. Також хочу назвати SHUMEI, Skofka, Pivovarov, Tanya Li & Tim.

Назви три треки, які для тебе стали символами 2022 року?

Skofka – "Чути гімн", Chico & Qatoshi – "Допоможе ЗСУ", Tanya Li & Tim – "Крижана".

 

 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_8020.JPG - Андрій Блінов
Редактор і SMM проєкту. Моє серце б’ється у ритмі столиці, завжди в курсі важливих подій міста.

Може бути цікаво

Замість будувати метро на Виноградар підрядник поклав гроші на депозит: тепер він віддасть Києву 139 млн грн - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

Замість будувати метро на Виноградар підрядник поклав гроші на депозит: тепер він віддасть Києву 139 млн грн

У Києві зафіксували рекордний паводок: чи несе він загрозу місту - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

У Києві зафіксували рекордний паводок: чи несе він загрозу місту

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора

Артем Пивоваров та таємнича Klavdia Petrivna випустили спільний трек "Барабан" - 412x412
Новини

"Редакція "ТиКиїв"

Артем Пивоваров та таємнича Klavdia Petrivna випустили спільний трек "Барабан"

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації