Олександр Качура: "Типові кияни — це люди, які не хизуються статусом корінного столичного мешканця"

Олександр Качура: "Типові кияни — це люди, які не хизуються статусом корінного столичного мешканця" Колаж: "ТиКиїв"

Ми продовжуємо досліджувати столицю разом із коміками наймасштабнішого українського стендап-проєкту "Підпільний Стендап". Як знайти кумедне в повсякденному та повсякденне в кумедному? Поговоримо з нашим п'ятим героєм — Олександром Качурою.

Олександр Качура — стендап-комік із Харкова, який почав виступати на відкритих мікрофонах у Гонконзі, учасник імпровізаційного шоу "Королі крінжу", людина, яка на власні очі бачила, як вбивають китайську рибу.

Сашо, коли ти вирішив переїхати до Києва та чому обрав саме його? 

Фото: пресслужба Олександра Качури 

Я переїжджав із Харкова до Києва двічі. Вперше у 2002 році, коли мого батька перевели по роботі в київський офіс. Але не можу сказати, що я переїхав до Києва — я переїхав на Русанівку, бо більшість часу проводив саме там. Лише іноді виїжджав із батьками на правий берег погуляти в центрі або, як кажуть у нас в Харкові — вибирався "у місто". Потім у 2006 році я повернувся у Харків, оскільки батьки купили там квартиру (до цього ми орендували житло, і знайти нормальну оселю в ті часи можна було лише за оголошеннями в газеті, бо не було смартфонів та застосунків для оренди).

Відверто кажучи, я дуже шкодував про це повернення, адже в Києві на той час у мене з'явилися друзі та своє середовище, а переїзд і нова локація для дитини — це завжди стрес. Потім було життя в Китаї, а вже у 2019 році, коли ми з дружиною повернулися звідти, остаточно вирішили залишитися в Києві.

У якому районі столиці живеш? Назви три найулюбленіші локації твого району!

Фото: з особистого архіву Олександра Качури 

Зараз я живу в Комфорт Тауні, у Дніпровському районі. Моє найулюбленіше місце — там, де немає добрих людей, що паркуються другим рядом або на пішохідному переході.

Назви своє улюблене місце в Києві? 

Моя улюблена локація — це Русанівка. Дуже люблю кататися навколо неї на самокаті. Цей район для мене має особливе значення, бо я провів там 5 років свого дитинства, там багато знайомих місць. Одного разу наркомани навіть відібрали там у мене телефон, люблю пройтися по тих місцях та поностальгувати...

Фото: з особистого архіву Олександра Качури 

Також дуже люблю Голосіївський ліс — це магічне місце, де взагалі забуваєш про те, що ти у місті. А ще мені дуже подобається їздити на самокаті вздовж Дніпра від Річкового вокзалу до станції метро "Дніпро".

Пригадай першу локацію, де у тебе відбувся стендап у Києві! 

Вперше я виступив у закладі на Львівській площі, не пам'ятаю, як він називався. Але раніше це була "Чорноморка", зараз інший заклад, а тоді — просто кальянна. Виступ був жахливий! Усі курили кальяни й були дуже розслаблені, щоб сміятися. Хоча, напевно, проблема не тільки в аудиторії, а й у жартах.

Як би ти описав типового киянина у своєму стендап-виступі?

Фото: пресслужба Олександра Качури 

Думаю, що типові кияни — це люди, які не хизуються своїм статусом корінного столичного мешканця, і це те, що відрізняє нас від агресора, де є "масквічі" та всі інші.

Якби ти створював стендап-шоу на основі історії Києва, яку епоху б обрав?

Я б обрав період І чи ІІ Світової війни, бо можу гарно розповісти про гумор під час війни іноземним журналістам.

Як Київ змінив тебе, чого навчив?

У Києві я навчився завчасно планувати своє життя та бути уважним кожної секунди, бо не знаєш, куди припаркується машина.

Читай також: Свят Загайкевич: "Усі стендап-коміки — це трішки міські божевільні"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_1490.JPG - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації