Шугар: "Багато дівчат розповідали мені історії про маніпуляції, контроль, складні стосунки… Так з’явилася пісня "Токсік"

Шугар: "Багато дівчат розповідали мені історії про маніпуляції, контроль, складні стосунки… Так з’явилася пісня "Токсік" Фото: пресслужба Шугара

Хіти "Токсік" і "Діва"завірусилися у TikTok та увійшли в топи YouTube. Їх автор та виконавець — Олег Шкарпета, який виступає під творчим псевдонімом Шугар. Ми обговорили у відвертому інтерв’ю, як артисту вдається порушувати серйозні теми у легкому гумористичному форматі...  

Олеже, ми знаємо тебе як Шугара. Чому ти обрав саме таке сценічне ім’я?

Фото: пресслужба Шугар 

Я виступав з каверами в різних закладах, а потім вирішив записати свої авторські пісні. Але довго не наважувався… Коли записував свою першу пісню, не хотів випускати її під своїм іменем. Псевдонім я придумав разом із другом: якось в супермаркеті він просто почав називати всі продукти, які бачив на полицях: "вермішель", "рис"... І дійшли до "сіль" і "цукор". Він каже: "Може, "сіль" чи "цукор"?". І тут я думаю: "А чому б не "Шугар"?". Потім вирішив написати це українськими літерами — "Шугар". Мені сподобалося, як це звучить, і який настрій передає. Це позитивне ім’я, яке співвідноситься з моєю музикою. Під цим ім’ям я й випустив свою першу пісню!

Перший кавер ти записав, коли тобі було 18. На яку саме пісню? Чому ти вирішив співати? Як почав створювати авторські пісні? 

Фото: пресслужба Шугар 

Я не записував кавери у студії, а викладав короткі відео в Instagram, де співав різні пісні. Мені просто подобалося співати, і це усвідомлення прийшло в останніх класах школи. Я тихенько співав удома, знаходив мінусовки й мені це подобалось…

Потім, в університеті, випадково наспівав щось у коридорі. Один одногрупник, гітарист, почув мене. Виявилося, що він і його друг-барабанщик хотіли створити гурт, грати пісні "на гаражах". Він запропонував спробувати співати з ними. Я погодився.

Того ж вечора ми зібралися на репетиційній базі, разом зіграли й заспівали. Їм сподобалося. Для мене ж це було справжнім відкриттям, адже до цього я навіть близько нічим таким не займався. І ось — я вже в гурті! 

Згодом я почав виступати в різних закладах із каверами, потім з’явився ще один друг-гітарист (він і досі є), і ми створили дует. Виконували лаунж-програму: кавери на різних заходах, у ресторанах. Це стало важливим етапом у розвитку мого голосу та формуванні власного стилю. 

В одному з інтерв'ю ти розповів, що "Охрана, отмєна" Jerry Heil надихнула тебе на створення жартівливих пісень. Чи знайомі ви з Яною особисто? Чи хотів би ти зробити з нею якусь колаборацію? 

"Охрана, отмєна" стала однією з останніх крапель, що підштовхнули мене до написання власних пісень. Довго виношував цю ідею, мав багато напрацювань, але саме ця пісня показала, що можна створювати музику з гумористичним підтекстом. Так я написав свій перший трек "Ратата", процес було запущено...

З Яною ми знайомі заочно: переписувалися в Instagram, обговорювали деякі питання, пов’язані з музикою та концертами. Вона кілька разів реагувала на мої сторіс, я — на її. Але особисто ми ще не зустрічалися.

Чи хотів би я колаборацію? Вважаю, що Яна — талановита співачка й авторка, яка досягла чималого в українському шоу-бізнесі. Але зараз наші музичні стилі дещо розходяться. Раніше її музика була схожою за вайбом на те, що роблю зараз я, але нині вона змінила вектор, більше звертається до соціальних тем. Колаборація можлива, але для цього потрібно знайти ідеальну спільну точку дотику. Поки що я її не бачу. Думаю, Яна теж.

У тебе є трек "Віддаю Притулі"  про благодійність.Чи продовжуєш ти підтримувати різні благодійні ініціативи?

Пісню "Віддаю Притулі" я написав у перші пів року повномасштабного вторгнення. Відчув, що людям потрібно щось легке, щоб хоч трохи підняти настрій у складний час. Тоді всі активно донатили, Притула організовував масштабні збори… Так і народилася ця пісня. Щодо благодійності, то кожен концерт ми з командою збираємо кошти на реабілітацію військових у Моршині. На сьогодні вдалося передати майже 150 тисяч гривень.

Твій хіт "Токсік" порушує тему аб’юзивних стосунків. Чи був у тебе власний досвід токсичних відносин?

Так, тема "Токсік" зовсім не гумористична, а серйозна й важка. Особисто в мене таких стосунків не було. Якщо бачу токсичність у людині, просто не підпускаю її близько. Але багато знайомих дівчат розповідали мені історії про маніпуляції, контроль, складні стосунки... Це наштовхнуло мене на ідею пісні. Крім того, восени минулого року я часто натрапляв на TikTok-відео, де дівчата жартували на цю тему, наприклад: "Мені ніхто не потрібен, у мене вже є мій аб’юзер". Це одночасно смішно й сумно, бо такі жарти працюють тільки тоді, коли в них є частка правди.

Тому я зробив цю тему частиною своєї творчості — це спостереження за реальністю, яка, на жаль, існує, через гумор і сатиру. 

Ще один твій хіт "Діва" — сатирична пісня про дівчат, які більше довіряють гороскопам, ніж почуттям. Це твоя особиста історія?

"Діва" — це ще одне спостереження. Я часто бачу, як дівчата серйозно сприймають гороскопи, оцінюють сумісність за знаками зодіаку... Це стало настільки поширеним явищем, що я вирішив про це заспівати. Я ставлюся до астрології скептично, але розумію, що для багатьох це важливо. 

Пісня має назву "Діва", бо я сам за знаком зодіаку Діва. А ще згадав Скорпіона, тому що цей знак вважається "найскладнішим". Це водночас було жартом для мого найкращого друга-Скорпіона, це пісня про нього.

Чи збувалися у тебе передбачення з гороскопів?

Впевнений, що так, але гороскопи зазвичай пишуть так, щоб кожен міг знайти в них щось про себе. Але я реаліст, не містик. 

В одному з інтерв'ю ти згадував, що твої улюблені жанри — етнопоп та веселі танцювальні пісні. Чи плануєш ти експериментувати з новими музичними напрямами у своїх майбутніх треках? У тебе давно не було ліричних треків... 

Фото: instagram.com/oleg_shkarpeta

Мій улюблений жанр — це попмузика і сучасний американський хіп-хоп. Це Drake, Metro Boomin... Окрім цього, я слухаю попмузику, можливо, в контексті глибокого хаусу, але загалом це все можна віднести до популярної музики. Стосовно етнопопу, я вважаю, що наша українська етнічна музика — це справжнє національне надбання. Це частина нашої культурної спадщини, і її треба берегти, цінувати та популяризувати. Як, наприклад, на Євробаченні — для європейців наша етнічна музика є чимось новим і дуже цікавим! Щодо експериментів, то я завжди шукаю нові шляхи. Вже понад тридцять пісень написано, і всі вони різні. Я пробував різні жанри, і зараз знайшов своє місце у веселій танцювальній сатирі. Це те, що подобається і мені, і людям. Але в майбутньому можливі зміни у звучанні — додавання нових інструментів або інструментальних партій, але суть музики залишатиметься такою ж.

Ти подавав пісню "Мавка" на Нацвідбір на Євробачення, але вона не пройшла… 

Це була дуже важлива для мене пісня, я вкладав у неї весь свій потенціал — і вокальний, і творчий. Писав її місяць, може навіть більше. І хоча пісня не пройшла, я б сказав, що я перевершив себе в тому творі. 

Ти навчався на економіста. Як доля занесла тебе в музику? Чи допомогли знання з економіки в професії артиста?

Я навчався на економіста в Хмельницькому, бо не знав, чим хочу займатися, я не планував працювати у цій сфері. Університет був важливим етапом, адже саме там я потрапив до музичної групи, що і стало стартом для моєї музичної кар'єри. Але економіка мені не дуже допомогла. Проте дизайн, яким я займався після університету, багато чого дав — я і дотепер сам створюю обкладинки для своїх пісень на YouTube й оформлюю соцмережі.

В університеті ти вирішив спробувати себе як дизайнер ІТ. Чи виходить в тебе заробляти музикою більше, ніж в ІТ?

Це заняття принесло мені більше задоволення, ніж економіка, і стало основним джерелом доходу на початку музичної кар'єри. Щоб фінансувати музику, запис, кліпи, я інвестував майже всі свої заощадження. Коли випустив першу пісню, одразу почав працювати над іншими. І до сьогодні моя схема така: написав одну пісню — працюю над наступною.

З часом музика почала окуповуватись. Однак з ростом кар'єри, коли почалися концерти, я зрозумів, що потрібно більше часу приділяти музиці. Після 7,5 років в ІТ звільнився і зосередився на творчості. Тепер музика стала не просто хобі, а основним джерелом доходу.

Ти активно ведеш TikTok та Instagram. Ти сам створюєш відео та сценарії? Чи в тебе є контент-менеджер?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ШУГАР (@oleg_shkarpeta)

Я сам веду свої соцмережі, вигадую сценарії та створюю відео. Мені цікаво працювати над контентом і бачити, як його сприймає аудиторія. Хоча багато хто думає, що я почав з TikTok і став блогером. Насправді я почав співати задовго до того, як став популярним у соцмережах. Я випускав свої авторські пісні, просто вони не дуже заходили. А потім паралельно почав вести TikTok, і люди дізналися про мене як про тіктокера. І хоча деякі критики кажуть, що "блогери лізуть в музику", вийшло так, що я музикант, який заліз у блог і став блогером. 

Ти відповідаєш своїм підписникам у соцмережах? Як реагуєш на хейт?

Фото: instagram.com/oleg_shkarpeta

Я намагаюсь відповісти на повідомлення, хоча через велику кількість відміток і коментарів це не завжди виходить. Зараз цих повідомлень дуже багато, в тому числі через концерти, тому що в мене багато відміток в сторіз, діректі та й в TikTok…

На хейт я реагую спокійно, оскільки знаю, що це частина процесу. Я не звертаю на нього увагу, бо розумію, що це лише думка людей, які не створюють, а тільки критикують. Для них це такий швидкий дофамін: написати фігню, викинути свою енергію і піти далі.

Деякі слухачі в коментарях пишуть, що твоя музика примітивна… Що ти на це скажеш?

Фото: instagram.com/oleg_shkarpeta

Я писав музику в різних жанрах, є у мене і "серйозна" музика (хоч я не розумію, що таке серйозна музика). Музика є музика. Я знайшов напрям, який мені органічний. Люди відчули мою щирість, і пісні почали набирати популярності. Цей стиль для мене легкий і вільний, і я кайфую, пишучи музику. Я точно не вигорю в цьому. Може, для когось моя музика виглядає примітивно, але хай напишуть стільки пісень, скільки я. Хай зрозуміють, що таке соцмережі, хейт і вкладати гроші в кожну пісню… Це не просто так, і я дуже довго йшов до цього. 

А який Олег Шкарпета поза сценою та соціальними мережами?

Фото: instagram.com/oleg_shkarpeta

Я б сказав, що мій образ корелюється з тим, який я є на сцені. Якщо говорити про виступи, то мені хочеться бути максимально енергійним, щоб заряджати людей позитивом. У житті, можливо, я не завжди такий енергійний, але люблю, щоб було весело й легко. Я дуже ціную простих людей, справжніх, тому що не люблю, коли хтось намагається бути тим, ким не є. Мені комфортно з людьми, які справжні, прості, без масок. 

Що стосується жартів і веселощів, то я справді люблю підшутковувати навіть у буденних темах. Якщо в житті виникає проблема чи поганий настрій, то найкращі ліки — це пожартувати над ситуацією.

Твоя дівчина Настя часто знімається у твоїх відео та записала з тобою пісню "Тік Ток". Вона теж з творчої сфери?

Настя теж з творчої сфери. Вона веде блог, знімає в ТікТок і планує випустити ще одну сольну пісню. Так, вона точно розвиватиметься в цьому напрямі. Ми постійно знімаємо відео разом, вигадуємо спільні сюжети, придумуємо щось разом, іноді підказуємо одне одному ідеї.

Чи плануєте весілля?

Фото: instagram.com/oleg_shkarpeta

Поки що зарано говорити. Ми почали зустрічатися лише 4 місяці тому, хоча знаємо один одного довше. Тому побачимо, як далі буде...

Ви думали про окремий дуетний проєкт?

Все може бути... Не знаю, чи є в цьому сенс. Ми цікаві людям як окремо, так і разом. У Насті є своя величезна аудиторія, у мене — своя. Тому цікаво сприймається і те, що ми робимо разом, і те, що кожен з нас робить окремо. Якщо буде щось дуетне — добре, якщо ні — теж нормально.

Ти родом з Хмельницького. Чи плануєш переїзд до Києва?

Фото: instagram.com/oleg_shkarpeta

Так, я все життя в Хмельницькому. Тут написані всі мої пісні, зняті всі мої TikTok. Все, за що мене знають люди, зроблено тут. Тому міф про те, щоб чогось досягнути, треба їхати в Київ, для мене неактуальний. Хоча у мене є друг, який займається стендапом. В Хмельницькому він навряд чи б чогось досягнув у стендапі, оскільки тут для цього немає умов. Він переїхав до Києва, і це було правильне рішення.

Київ крутий, тут багато зв’язків і можливостей. Можна знайти багато людей творчих професій, з ким можна співпрацювати. Але я, наприклад, працюю з другом-продюсером тут, у Хмельницькому, і ми робимо круту музику. Наш звук — топовий. Кліпи також знімаємо у Хмельницькому. Головне — вміти шукати талановитих людей навколо себе. Якщо мені потрібна атмосфера Києва, я приїжджаю туди на кілька днів, тиждень, два... 

Як Київ вплинув на твою творчість та світосприйняття?

Я дуже люблю Київ! І хоча я живу в Хмельницькому, Київ — це для мене найкраще місце на Землі. Вайб Києва формує світогляд і впливає на творчість артистів, і на звучання, навіть на її суть. Можливо, якби я довго жив у Києві, я був би іншою людиною. Зараз у моєму серці є два міста: Хмельницький і Київ. Я часто буваю в столиці, в мене там друзі... Тому я кайфую від обох міст!

Читай також: Як Angy Kreyda стала Просто Endji: про скандал із продюсером, сольну кар’єру та відьомську силу

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації