10 соціальних проєктів червня, які змінять столицю
Футуристична зупинка-укриття, реабілітаційний центр для людей з інвалідністю, нова пішохідна зона, дощові сади… І це далеко не повний перелік проєктів, які планує реалізувати місто найближчим часом. Про 10 найважливіших проєктів місяця — у нашому матеріалі.
Автоматизовані системи відкриття
У столиці починають встановлювати електромагнітні замки в укриттях. Перше таке вже помітили у Дарницькому районі. Під час повітряної тривоги замки відкриваються автоматично. Якщо тривоги немає, то в укриття можна потрапити за допомогою пін-коду, який видає телеграм-бот "Бомбосховища Києва", або ж зв'язавшись з оператором, натиснувши дзвіночок. У разі відключення світла магнітний замок не працюватиме, а двері будуть відчинені до появи живлення. Загалом такі замки планують встановити у близько 3000 сховищ столиці.
Футуристична зупинка-укриття
Незабаром у Києві з'явиться футуристична зупинка-укриття. Українська архітектурна студія MAKHNO Studio представила новий дизайн сховища. За словами авторів, він "впишеться у будь-який міський ландшафт". Для зведення зупинки-сховища використовуватимуть технологію 3D-друку. Архітектори стверджують, що це дозволить швидко виготовляти зразки й масштабувати проєкт по всій Україні. А бетонна суміш для будівництва зупинки вже пройшла випробування на міцність та здатність захистити від обстрілів та падіння уламків.
Наземний пішохідний перехід біля метро "Театральна"
Поблизу метро "Театральна" з'явиться наземний пішохідний перехід, який дублюватиме підземний на перехресті з вулицею Хмельницького. Він буде зроблений із біло-червоної бруківки.Зазначу, раніше кияни вже намагалися реалізувати ідею облаштування наземного переходу біля метро "Театральна" через Громадський бюджет, але проєкт тоді не набрав необхідної кількості голосів.
Парк "Дикий Лівий"
У Києві презентували проєкт парку "Дикий Лівий". Він простягнеться від мосту Метро вздовж Микільської Слобідки до заказника Горбачиха. Зазначається, що проєкт розробляла SBM Studio — українська команда світового рівня, що створила багато архітектурних концептів у Харкові, Києві, Дніпрі та інших містах країни. Зокрема, проєкт команди "Саржин Яр" у Харкові здобув три престижні світові нагороди. У парку буде вільний доступ до води, там облаштують кілька доріжок та місток, покриття зроблять водонепроникним на випадок підтоплень.
Реабілітаційний центр для людей з інвалідністю
Незабаром у столиці з'явиться новий реабілітаційний центр для дітей та людей з інвалідністю. На столичному Виноградарі триває реконструкція занедбаного ЖЕКу, який і планують перетворити на сучасний центр комплексної реабілітації для дітей та молоді з інвалідністю.
У новому реабілітаційному центрі працюватимуть:
- реабілітаційне відділення (поєднання різних підходів до реабілітації — психологічного, соціального, освітнього, медичного, фізичного); денні відділення;
- трудові майстерні;
- відділення транзитного перебування;
- відділення підтриманого проживання.
Наразі приміщення готове на 80%, а відкрити його обіцяють до кінця цього року. У будівлі проведена система вентиляції, що створює особливі кліматичні умови на кожному поверсі. А також буде підключена сучасна система відеонагляду, що дозволить спостерігати за реабілітацією відвідувачів центру та роботою його фахівців.
Модерністська альтанка
Модерністську альтанку на Подолі, яку нещодавно хотіли зруйнувати комунальники, врятують активісти ініціативи Ukrainian Modernism. Вони спільно з архітекторами будуть займатися її реставрацією. На відновлення необхідно 200 000 грн, які планують зібрати з пожертв. Ця унікальна альтанка — частина архітектурного ансамблю постмодерністських кварталів. Збудована у 1984-1992 роках за проєктом архітекторів Юрія Шалацького, Георгія Духовичного, Тетяни Лазаренко, Леоніда Мороза, Ігоря Шпари.
Дощові сади
У столиці можуть з'явитися дощові сади. Київзеленбудівці обговорили це з фахівцями компанії Archimatika на території житлового комплексу "Файна Таун". Саме цей житловий комплекс відомий своїми дощовими садами. Вони поєднують у собі геопластику, натуральний камінь, досить простий асортимент дерев та кущів, а також стійких до затоплення багаторічників.
Для Києва, враховуючи перепади температури, рясні опади, які вже стали звичними останнім часом, особливості ґрунту, а відтак і наявність територій, де вода повільно сходить, — це актуально, — каже гендиректор КО "Київзеленбуд" Олексій Король.
Дощові сади — це штучне заглиблення, куди засаджують багаторічні рослини, що люблять вологу, затримують і поглинають надлишкову воду. Місту така новинка допоможе зі зниженням навантаження на систему каналізації. А ще дощовий сад виконує функцію дитмайданчика для малечі.
Пішохідна алея
Між проспектами Свободи та Правди облаштують пішохідну алею. Її площа становитиме 1 га. Територію планують озеленити. Проєкт рішення підтримали на засіданні постійної комісії Київради з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою.
Облаштування пішохідної зони дозволить не тільки підвищити безпеку пішоходів, а й також сприятиме зниженню рівня шуму та забруднення повітря, створюючи зручніші умови для життя, — йдеться у повідомленні.
Датчики для вимірювання радіації
У Києві встановили додаткові датчики для вимірювання рівня радіації. Два нові пристрої встановили у Голосіївському та Святошинському районах. У Києві наразі працюють сім датчиків, які в режимі реального часу передають інформацію про рівень радіації у застосунок "Київ Цифровий". Щоб отримати інформацію про радіаційний фон у місті, необхідно зайти у відповідний розділ. Користувач може переглянути адреси встановлених датчиків, а також рівень радіації, зафіксований на кожному з них.
Готелі для комах
Незабаром у Києві можуть з'явитися готелі для комах. їх облаштують у зелених зонах міста. Для цього Київський міський Будинок природи спільно з Управлінням екології та природних ресурсів КМДА запускає конкурс екологічного проєкту "Створи готель для комах".
Саме корисні комахи відіграють чималу роль під час запилення рослин та боротьби зі шкідниками, а так звані готелі допоможуть комфортно і затишно пережити зимівлю та зберегти види, — зазначають на сторінці проєкту.