8 подкастів про українське підприємництво
Якщо ти не любиш подкасти, то на це є тільки одна причина — ти ще не знайшов "своїх": тему, спікерів, формат. Насправді гарний подкаст — це як розмова з розумною людиною, тільки у зручний для тебе час. Якщо ти підприємець, управлінець, плануєш створювати своє або просто цікавишся саморозвитком та тим, як влаштовані українські компанії, подкасти про бізнес та підприємництво — для тебе.
В українському медіапросторі зараз справжній бум подкастів, і ми підібрали 8 бізнес-подкастів, які нам сподобались. Нумо слухати разом!
Радіо kmbs
Києво-Могилянська бізнес-школа — найавторитетніша освіта для українських підприємців. За 25 років існування у kmbs навчались найвидатніші бізнес-лідери України, і, згідно з правилами школи, викладають там виключно чинні підприємці, а не теоретики. Саме тому розмови з лекторами такі цінні й актуальні.
kmbs має свій "інтелектуальний простір" і подкасти. "Радіо kmbs" — це короткі аудіоінтерв'ю з викладачами, випускниками, студентами, а також візіонерами та бізнес-лідерами для тих, хто хоче розвивати власний бізнес, прагне саморозвитку і хоче змінювати країну та світ.
- Теми: менеджмент і культура, стратегії та бізнес-моделі, маркетинг та комунікації, фінанси та операційна довершеність.
- Ведучі: викладачі kmbs та запрошені гості.
- Де слухати: Spotify, NV, Apple podcasts.
Закрив раунд
Це подкаст про IT-бізнес і стартапи, який створили it-журналісти Ілля Кабачинський та Антон Полєсков. Хлопці вже майже три роки запрошують у гості видатних українських підприємців, інвесторів та топменеджерів і весело обговорюють технологічні новини. У них були вже, здається, всі: AJAX, MacPaw, PetCube, Glovo, Projector та багато інших.
Влучні питання і відкриті обговорення простими словами: про технологічні феномени, компанії, які будують бізнес у сучасній економіці, та події, що впливають на технологічний ринок.
Ідея подкасту — показати, що існують не лише Apple чи Google: навколо багато унікальних людей та компаній.
- Теми: підприємництво, технології, інвестиції, управління бізнесом.
- Ведучі: Ілля Кабачинський та Антон Полєсков.
- Де слухати: Spotify, Youtube, Apple Podcasts, SoundCloud.
Сродна праця
Подкаст від радіо SKOVORODA про людей, які живуть своєю справою та є її амбасадорами. Сковорода казав: "Праця, перш за все, визначається природними покликами людини, й спрямована на благо суспільства". Подкаст "Сродна праця" є квінтесенцією його філософії.
Ведуча Уляна Салій записує історії та досвід підприємців, які продовжують працювати в Україні та наближають нашу перемогу. У гостях були: Юрко Назарук (!Fest), Дмитро Борисов, Артем Міхно (work.ua), Євген Клопотенко та інші.
- Теми: бізнес, соціальне підприємництво, професійний шлях.
- Ведучі: Уляна Салій.
- Де слухати: Spotify, SoundCloud, Apple Podcasts.
Women make money
Дуже мотиваційний і змістовний подкаст про жінок, які беруть і роблять своє: ресторани, комунікаційні агенції, медичні центри, спортивні зали, fashion-бренди, мистецькі платформи.
"Чи кожна жінка має бути підприємницею? Точно ні. Але якщо бажання є, нехай питань, сумнівів і вагань буде менше. Тож що два тижні зі своїми подругами-підприємицями та іншими лідерками я планую розбиратися, як вони будують справу свого життя", — зазначає авторка подкасту Саша Бородіна.
Поки що на каналі всього три серії, але всі варті уваги! Гостями були: Анна Козаченко (MilkBar), Женя Каганович (Public Kitchen) і Ната Ткаченко (SpilnoArt).
- Теми: підприємницький шлях жінок, приватні фінанси, менеджмент.
- Ведучі: Олександра Бородіна, PR-директорка Roosh.
- Де слухати: Spotify.
Не під запис
Шоу про PR, слова та сенси, яке створили дві відомі київські піарниці: Аня Давиденко (PR агентка і celebrity marketing менеджерка) і Саша Погоріла (PR-директорка Unit.City та фаундерка UAGENCY). У гості кличуть своїх друзів та колег, щоб поговорити про гучні комунікаційні історії, які зазвичай обговорюють не під запис.
Вже можна послухати багато кейсів від Валерії Толочиної (Megogo), Віри Щербакової (Ajax), Ольги Руднєвої (Superhumans), Миколи Давидюка та інших.
- Теми: PR, кризові комунікації, маркетинг, стратегії, натхнення.
- Ведучі: Аня Давиденко та Саша Погоріла.
- Де слухати: Apple podcasts, Youtube, Spotify.
Як вам вдалося
Подкаст від медіа Vector та Genesis Academy з представниками української креативної економіки. Головна редакторка Vector Ліза Бордунова розпитує про створення та розвиток компаній, кейси, метрики для вимірювання успіху.
За майже два роки існування записали вже три сезони: серед них — випуски із засновниками Rozetka, Horizon Capital, monobank, Uklon, DOU та іншими.
- Теми: бізнес, управління командою, маркетинг, масштабування, операційний менеджмент, стартапи.
- Ведучі: Ліза Бордунова, Vector media.
- Де слухати: Apple podcasts, Youtube, Spotify.
Що з економікою
Команда Центру економічної стратегії у студії "Громадського радіо" створила цей подкаст ще у січні 2020 року. Ведучі подкасту — Юрій Гайдай, старший економіст ЦЕС, і Юлія Мінчева, лідерка проєкту VoxConnector. Гостями студії стають провідні економісти, іноземні експерти та урядовці.
Теми подкастів дуже різноманітні (і не тільки про стартапи та підприємництво): тут і про трудових мігрантів, і про кредити для бізнесу, про ринок землі, економічне бронювання, і багато іншого: серед більше ніж 200 випусків точно знайдете своє!
- Теми: економіка країни, макроекономіка, бізнес, стратегії.
- Ведучі: команда Центру Економічної Стратегії.
- Де слухати: SoundCloud, Apple Podcast, Youtube, Youtube Music, Spotify.
Бесіда про бренди
"Затишно бесідуємо про складне", — заявляє автор подкасту Артем Беседа, креативний директор Rocketmen Agency. Розмовляють із власниками компаній та маркетинг-директорами про їх досвід та кейси заради натхнення та розвитку надивленості. Обіцяють мотивувати підприємців та креативників дізнаватись, розвиватись і розширятись.
Серед гостей — засновники невеликих київських компаній: ЕБШ, SKVOT, Ukrainian Digital Community.
- Теми: бізнес-кейси, маркетинг, факапи, криза-менеджмент.
- Ведучі: Артем Беседа.
- Де слухати: Youtube, Spotify.
Читай також: "Як читають комунікаційники: книжкові ритуали та рекомендації від засновниці UAgency Олександри Погорілої"