Digital Wellbeing: тримай баланс разом із девайсами Nokia

Digital Wellbeing: тримай баланс разом із девайсами Nokia Nokia G42. Фото: пресслужба

Досліджуємо тему здорового діджиталізму разом із HMD Global, домом для телефонів Nokia. 

Digital wellbeing — цей тренд сучасного світу з усіх можливих мені особисто імпонує найбільше. Сучасні смартфони занадто сильно прив'язують нас до себе. Від додатків, що використовують яскраві різнобарвні іконки та червоні лічильники повідомлень, до нескінченних нотіфікашок, що безперервно сиплються і жужжать, — усе це пожирає наш час і увагу.

Останнім часом виробники взялися за цей напрям, маю на увазі wellbeing. Омріяне благополуччя. Наприклад, і Google, і Apple в оновлених версіях своєї операційної системи мають окрему вкладку в налаштуваннях, де можна подивитися, скільки часу ви проводите в смартфоні. І навіть встановити ліміти, щоб вже точно не перегнути. 

Звісно, наївно вважати, що це врятує нас від смартфонів. І що ж тоді робити? Як виділити час для себе і для роботи? 

Саме на ці питання я вирішив знайти відповіді. І допоможе мені в цьому мій давній фінський друг — компанія HMD Global, виробник телефонів Nokia. Для цього матеріалу мені надіслали два девайси: з останніх новинок смартфон Nokia G42 5G і розкладний телефон Nokia 2660 Flip. Один буде вивозити мої робочі будні, другий — вихідні. Подивимося, що з цього вийде?

Nokia G42
Nokia G42. Фото: пресслужба

Почав я свій понеділок із розпаковки та знайомства з Nokia G42 5G. Вийшов на ринок він буквально кілька місяців тому, і за свою ціну (7499 гривень) тут є кілька цікавинок. 

Перша і найголовніша, принаймні для мене, — це його архітектура. Смартфон спроєктований таким чином, щоб його можна було легко розібрати й замінити в ньому будь-яку деталь. Звісно, в адекватних межах, ніхто не планував відпаювати процесор — втім, замінити тріснутий екран чи погнутий зарядний порт Type-C можна хвилин за 20 максимум. 

Може здатися, що така особливість — це щось нішеве і не дуже потрібне користувачу. На мою ж думку, "ремонтопридатність" — це частина великої ідеї, яку виробник заклав у свою стратегію, і світ ще оцінить такий підхід. Хоча насправді вже оцінив. Першим ремонтопридатним смартфоном був Nokia G22, він буквально випередив Nokia G42 5G на пару місяців. І знаєте що? У жовтні Time визнав цей смартфон одним із 200 найкращих винаходів 2023 року. І визнав саме завдяки конструкції QuickFix і вже згадуваній ремонтопридатності.

Отже, настав час активувати смарт і почати його юзати. До речі, прикольно, що коробка виготовлена з переробленого картону. Задня кришка на 65% складається з переробленого пластику. Знаю, що так значно дорожче з точки зору виробництва, але екологія — наше все.

Перший день з Nokia G42 5G в мене пройшов без проблем. Перейшовши на нього, я не відчув жодних проблем. З незвичного, особисто для мене, виділю чистий Android. Він тут повноцінний, 13-ї версії, все як треба. Є різноманітні плюшки від Google на кшталт дизайну Material You — ви його могли бачити на презентації минулого року. 

Моя робота полягає у створенні контенту. Він буває різним — від простих фото до досить великих текстів. Оскільки мені видали смартфон на тиждень, то рішення брати від нього усе й по повній прийшло само собою. І от, що з цього вийшло.

Nokia G42. Фото: пресслужба

Почав я з простого — кілька фото продукту для посту в Instagram і невеличкий текст. 

Тут три камери, але мені, по суті, треба була лише одна — та, що основна, на 50 МП. Висока роздільна здатність і якісне ПО камери зробили свою справу. Таку фотку, залиту в Insta, ніхто не відрізнить від флагмана за 1000$+. Великий екран дорівнює великій клавіатурі, на якій легко друкувати. Звісно, є підтримка swipe й усього, до чого я звик. Предикативний ввід навіть переніс усі мої слова типу "крінж" і "база", щоб, напевно, писалося простіше.

Але далі мені треба було почати писати цей текст. І я подумав, а чого б ні? І під'єднав клавіатуру. У мене ось такий Keychron K1, який має bluetooth. А Nokia вміє повноцінно використовувати клавіатури. Простий вибір у налаштуваннях — і ось я вже друкую свій текст 120 знаків на хвилину прямо на смартфоні. Магія, не інакше.

Приблизно так в мене пройшов цілий робочий тиждень. Я кидав різноманітні задачі в смартфон, а він їх успішно відбивав. І робив він це саме так, як я люблю — мовчки і якісно. Треба навігація? Тут стоїть стабільний і потужний модуль GPS, а в режимі навігатор + зарядка смартфон не перегрівається, як це робить, наприклад, Iphone. Android Auto? Будь ласка. Google Pay — теж в наявності, як і дві сімки. Карту пам'яті в один терабайт встановив без проблем. Датчик відбитків працює швидше, ніж умовний Face ID, а тут він ще й у клавіші живлення. Є навіть 3.5 мм роз'єм, який став у пригоді, коли одного вечора мені треба було приєднати смартфон для акустики. Плюс доступні безконтактні оплати з NFC.   

Знаєте, цей Nokia G42 5G трохи порушив мій світогляд. Я чомусь вважав, що бюджетні смартфони п'ять років тому і зараз — це приблизно одне й те саме. Але, як казав Маркус Браунлі (Marques Brownlee — інтренет-зірка і найкращий IT-оглядач, ред.), класні смартфони стають дешевшими, а дешевші — стають класними. Ця теза як ніколи актуальна сьогодні.

Втім, закінчилась моя робоча п'ятниця і настав час набагато незвичнішого експерименту. Цифровий детокс, кажете? Ну що ж, спробуймо.

Nokia 2660 Flip
Nokia 2660 Flip. Фото: пресслужба

Надвечір я дістав свою сімку зі смартфона і розпакував ось цю милу розкладачку — Nokia 2660 Flip. Особливо прикольно бачити два екрани, один більший, той, що всередині, другий — менший, на спинці. На ньому одразу видно, хто дзвонить, котра година, що за смс і кому вона.

Мені дістався ось такий насичений зелений, я б навіть назвав його хвойним. Досить стриманий, як на мій погляд, колір. Це добре. Не дивлячись на його простоту, певні плюшки для якості життя тут все ж є. Наприклад, зарядка вже USB. Гучний дзвінок. Є навіть камера зі спалахом, хоча ліхтариком я користувався значно більше, ніж самою камерою.

Перший час ти живеш з відчуттям, наче щось забув. А де всі мої нотіфікашки? Де повідомлення від друзів? Де пости? Що з новинами?

Nokia 2660 Flip
Nokia 2660 Flip. Фото: пресслужба

Усі ці питання аж на два дні залишаються без відповідей. Звісно, я трохи утрирую — новини можна і на YouTube глянути, а на повідомлення в Telegram прекрасно відповідається з ноутбука. Тобто ізоляції від світу як такої не відбувається. Але. Велике але.

Цей стан я б назвав "цифровою гігієною". Обмеження, створені цим фічерфоном, змушують мене розумніше планувати, що я хочу робити. Наприклад, на обіді в кафешці я вже не можу бездумно жувати контент, і, хоча спершу від цього трохи ніяковієш, буквально через 15 хвилин відпускає. А на наступний день починаєш помічати, як люди навколо приділяють тонни часу своїм пристроям.

Мене ж це мотивувало поспілкуватися з близькими. Виявляється, що магію "смачно їмо і цікаво балакаємо" ніхто і не скасовував. Вона все ще існує, просто смартфони її поглинули. 

Упродовж цих двох днів експерименту я згадав ще один проєкт від Google. Кілька років тому вони запропонували концепт Paper Phone. Якщо не бачили, коротко перескажу. Це додаток на смартфон, який дозволяє експортувати певну інформацію на кшталт номерів телефону чи мап з маршрутами у паперовий формат, а потім обмежує вам використання смартфона. Так от, паперовий телефон — це така лайт-версія детоксу, яку в будь-який момент ломки по Instagtram можна відмінити. 

Nokia 2660 Flip. Фото: пресслужба

З Nokia 2660 Flip таке не прокатить. І це добре, бо дозволяє легше пройти через період адаптації до відсутності медіа у вашому житті. А ще — мотивує краще думати, що і коли ви плануєте робити. Наприклад, перед візитом до кінотеатру варто роздрукувати паперові квитки. І взяти пластикову карту не забудьте, бо ж NFC тут, звісно, немає. Зате заряджати треба раз на кілька днів — давно забута розкіш.

Таких дрібниць багато, і всі перерахувати не вистачить сторінок в Google Docs. Я лише хочу підсумувати, сказавши, що відмова від смартфона дозволила мені жити в моменті, а не автопілотом. Я став більше звертати увагу на себе, свої відчуття — і на оточення. Та й загалом концентрувати увагу стало простіше, коли кожні дві хвилини тебе не смикає смарт.

Чи продовжу я цей експеримент? Певно, так. Фічерфон коштує не так вже і багато (2699 гривень), до того ж є й інші моделі з інакшими плюшками. І вся його ціна окупається в перший же момент, коли ти розумієш, що відчуваєш себе краще.

Отака історія в мене вийшла з фінськими друзями — HMD Global та телефонами Nokia. Зараз на ринку є доступні та якісні продукти, в яких принаймні є ідея — sustainability, яку я точно підтримую. І тому бажаю успіху! 

Автор: Кібер Тоха  

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації