Ілон Маск судиться з українською IT-компанією

Поділитися

Ілон Маск судиться з українською IT-компанією

Ілон Маск судиться з українською IT-компанією Американський мільярдер Ілон Маск. Фото: cnbc.com

Американська компанія SpaceX мільярдера та новатора Ілона Маска подала позов на українську IT-компанію "Старлінк" та державне підприємство "Український інститут інтелектуальної власності".


Що вимагає SpaceX

Юристи компанії SpaceX одіозного бізнесмена Ілона Маска подали позов проти української компанії та державного підприємства через назву. Господарський суд Києва відкрив провадження наприкінці жовтня. Позивач вимагає достроково припинити дію цієї торговельної марки. 

ТОВ "Старлінк" працює в Україні вже багато років. Компанію заснував бізнесмен Сергій Дулицький, вона надає IT-послуги. Її зареєстрували ще 2009 року, а права на відповідний товарний знак отримали у 2011-му.
 

Скріншот dev.ua


Коментарі власника української IT-компанії

За словами Дулицького, юристи Ілона Маска звернулися до нього приблизно рік тому та запропонували "віддати" назву, оскільки саме вони популяризували її завдяки всесвітньо відомому бренду. Сергій заявив, що не хоче відмовлятися від бренду, адже вони "не винні, що обрали таку назву".

Водночас він зазначив, що готовий на переговори зі SpaceX, якщо компанія Маска готова буде компенсувати втрати, що пов’язані з відмовою від бренду. Дулицький зокрема додав, що за іменем "Старлінк" компанію знають клієнти, на цьому домені протягом багатьох років працювала пошта тощо.

Цікаво, але Ілон Маск, який нещодавно став власником Twitter не заблокував у соціальній мережі сторінку української компанії.
 

Скріншот з Twitter


Про американський Starlink в Україні

Дочірня компанія американської Starlink з’явилася в Україні у квітні 2022 року. Вона має назву ТОВ "Старлінк Юкрейн". Також після початку війни Starlink почав надавати в Україні послуги супутникового інтернету. Також у цьому році SpaceX подав в Україні на реєстрацію ще однієї торговельної марки — SpaceX by Starlink.

Варто зазначити, що Ілон Маск анонсував створення супутникового сузір’я тільки у 2015 році. Назву Starlink ніби-то взяли з роману "Провина зірок" Джона Ґріна.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Starlink (@starlink_satellites)


Перше засідання по справі назначене, за інформацією Сергія Дулицького, на 8 грудня.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації