10 крутих ініціатив до Дня молоді

10 крутих ініціатив до Дня молоді Фото: Freepik

Сьогодні Міжнародний день солідарності молоді, який уперше відзначили у 1957 році. Хочеш отримати класні знайомства, корисні знання та президентську стипендію? "ТиКиїв" зібрав 10 важливих ініціатив для молоді! 

Молодь — це хто?

Всесвітня організація охорони здоров'я визначає вікову категорію 25–44 років як "молодий вік" — на цю класифікацію також посилається UNICEF (Дитячий фонд Організації Об'єднаних Націй). Стратегія Євросоюзу визначає молодими людей віком від 13 до 30 років. А от у нашій державі, згідно з Законом України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», молодь — це люди віком 14–35 років.  

Київська міська молодіжна рада

Фото: facebook.com/kyiv.city.yc.nycu

У жовтні 2023 року муніципальна влада столиці затвердила перше скликання Київської міської молодіжної ради. Її загальний склад становить не більше ніж 56 осіб віком від 14 до 35 років з фіксованою квотою від різних груп молоді Києва. 

Ініціатива — активна, приміром, 6 квітня в інноваційному коворкінгу iHUB стартував Money Week Forum від Київської міської молодіжної ради. У програмі форуму чимало тем, зокрема найпростіші методи інвестування, способи захисту власних капіталовкладень. З лекціями навідалися представники малого, середнього та великого бізнесу, а також державних фінансових інституцій. Серед подальших планів — дискусія у молодіжному середовищі щодо пріоритетних напрямків бізнесу в умовах воєнного стану.

Долучитися до лав Київської міської молодіжної ради можна за посиланням.

Президентські стипендії для молоді

Фото: president.gov.ua

На початку квітня Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти оголосило прийняття пропозицій на здобуття президентських стипендій для молодих майстрів народного мистецтва. На здобуття коштів можуть висуватися українці віком від 14 до 35 років, творчість яких сприяє розвитку традиційного народного мистецтва.

Виплачують стипендії щомісяця протягом року:

  • для учнів професійно-технічних навчальних закладів — 600 грн;
  • студентам коледжів, технікумів (училищ) — 800 грн;
  • студентам університетів, академій та інститутів — 1000 грн.

Для отримання стипендії треба подати документи на електронну пошту [email protected] до 28 червня 2024 року.

Набір на тренінг у молодіжному секторі

Фото: coe.int/uk/web/kyiv

24 квітня Проєкт Ради Європи "Молодь за демократію в Україні: Фаза ІІІ" спільно з Міністерством молоді та спорту України запустив навчальну програму для тренерів та тренерок. Ідея тренінгу — навіть у воєнні часи підтримувати молодіжні проєкти в Україні, а також підвищувати кваліфікацію молодих працівників, активістів та тренерів. Деталі курсу та умови можна дізнатися за посиланням.

Київський молодіжний центр

Фото: facebook.com/KMCkyiv

У 2015 році прогресивні молоді люди освіжили старий Київський молодіжний центр праці, перетворивши його на Київський молодіжний центр. З того часу організація безкоштовно допомагає столичній молоді розвиватися в різних царинах та взаємодіяти з органами місцевого самоврядування. Наприклад, центр регулярно проводить різноманітні тренінги, майстеркласи, марафони, вебінари, а також курси з журналістики, тайм-менеджменту, бізнесу, медіаграмотності та інших сфер. З останнього — лекція-практикум "Соціальне молодіжне підприємництво".

Стати волонтером Київського молодіжного центру можна через офіційний сайт.

Українсько-данський молодіжний дім

Фото: ua.theyouthhouse.org

Цю платформу заснували задля обміну ідеями, культурою і знаннями між українською та данською молоддю. Штаб-квартирою слугує Молодіжний дім у Києві. У Миколаєві є локальне представництво. Як зазначають організатори, Українсько-данський дім об'єднує людей довкола цінностей інклюзивності, діалогу, співпраці, творчості та інновацій. Тут створюють освітні та мистецькі проєкти, а також розвивають простір для демократії та розмаїття. Ба більше, організація активно підтримує нові проєкти від молоді по всій Україні.

Долучитися до команди та ознайомитися із календарем подій можна на офіційному сайті Дому.

Програма "Мріємо та діємо"

Фото: facebook.com/mriemotadiemo

Програму "Мріємо та діємо" заснувала USAID у партнерстві з Міністерством освіти і науки України, аби допомагати молоді у працевлаштуванні та розбудові кар'єри. Також тут створили інформаційну кампанію "Поглянь на професії по-новому", яка вчить орієнтуватися в чотирьох перспективних галузях української економіки, які розвиватимуться у наступні роки. А днями пройшов інклюзивний курс креативних професій "Career Hub Pro 4.0: Фриланс для молоді з інвалідністю". Долучитися можна за цим посиланням.

Всеукраїнський молодіжний центр

Фото: facebook.com/allukryouthcenter

Всеукраїнський молодіжний центр — це експертно-ресурсний центр роботи для нового покоління. Своєю місією організатори вважають активізацію інфраструктури молоді по всій території України. Команда Всеукраїнського молодіжного центру, не лише дає життям молодіжним центрам у різних містах, а й курує їхній розвиток: розробляє методичні матеріали для роботи, створює освітні події й перебуває на зв'язку з кожною новоствореною установою. 

Організатори запевняють, що Двері ВМЦ завжди відчинені! Достатньо лише заповнити форму на сайті, прогортавши до самого кінця.

"Клуб Супергероїв"

Фото: favbet.foundation

Торік благодійний фонд Favbet Foundation започаткував глобальний проєкт "Клуб Супергероїв", щоб допомогти українським дітям виявити та розвинути свої здібності. 

Одна з його ініціатив "Сильніші разом" об'єднала декілька безкоштовних секцій з футболу, баскетболу, боротьби та боксу. Зараз активні чотири регулярні секції. У київському Центрі фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" проходять заняття з футболу та баскетболу, а бійцівський клуб SpartaBox уже відвідують близько 30 вихованців. До проєкту "Сильніші разом" залучили провідних спортсменів держави: до прикладу, боксувати навчає Володимир Чорний — віцечемпіон України та призер міжнародних турнірів. 

Дізнатися більше про тренування з боксу можна за номером +380631542910 — це контакти адміністрації клубу SpartaBox. Щодо інших занять детальну інформацію можна знайти на сайті фонду.

Українська академія лідерства

Фото: facebook.com/ualeadershipacademy

Студенти віком 16–20 років поєднують тут навчання з участю у масштабних соціальних проєктах. У рамках навчання учні опановують самодисципліну та відповідальність, мистецтво вести перемовини за участю провідних управлінців держави. А ще — мандрують! Вони їздять у закордонні експедиції в Європу, де знайомляться із представниками НАТО, Європарламенту, Ради Європи, Світової організації охорони здоров'я тощо. Молоді випускники, як правило, підтримують зв'язок і створюють круті ініціативи гуртом.

Заповнити анкету відбору на 2024–25 навчальний рік можна за цим посиланням.

AIESEC Ukraine

Фото: facebook.com/AIESECinUkraine

AIESEC — це найбільша у світі організація з розвитку лідерства серед молоді. З 1994 року вона активно працює і в Україні, надаючи професійний досвід на міжнародних стажуваннях. Студенти й бакалаври мають нагоду попрацювати в галузях ІТ, маркетингу, бізнес-адміністрування, продажів тощо. 

Одна з ініціатив, World's Largest Lesson, скерована на підвищення обізнаності молоді та дітей про Цілі Сталого Розвитку ООН. Цікавий івент — Youth to Business: тут молодь має змогу відкрито поспілкуватися з представниками бізнесу та визначити перспективи для свого розвитку. Варто згадати й навчальний проєкт EduUp, який проводить навчання зі школярами в інтерактивній формі.

Якщо тобі 18–30 років, і ти прагнеш спробувати сили за кордоном — заповнюй форму на стажування!

Читай також: 10 соціальних ініціатив, які змінили Київ у березні

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації