Вивчити українську легко: 10 онлайн-курсів для поліпшення рівня мови

Вивчити українську легко: 10 онлайн-курсів для поліпшення рівня мови Фото: Getty Images

Столиця України ще років 10 тому була здебільшого російськомовною. Проте після повномасштабного вторгняя все більше українців переходять на солов'їну.  До Дня рідної мови, 21 лютого, ми зробили добірку корисних застосунків та онлай-ресурсів, які допоможуть опанувати українську краще. 

Національна платформа з вивчення української мови Міністерства культури та інформаційної політики України

Національна платформа з вивчення української мови Міністерства культури та інформаційної політики України зібрала в одному місці ефективні онлайн та офлайн ресурси, а також мобільні додатки з вивчення української мови, як для українців, які хочуть підвищити рівень володіння української мовою, так і для іноземців, які прагнуть її вивчити «з нуля». Тут можна знайти інноваційні технології навчання української мови для дітей та дорослих. Наприклад, є тренажер з правопису української мови. 

МовиТи

МовиТи

 

"Онлайн-курс про те, як залюбитись в українську". У безоплатний курс із п'яти модулів входять додатки, чеклисти та добірки корисних джерел, а також практичні завдання і тестування. Уроки спрямовані на повне занурення у мову — із суржиком, афоризмами, варіативною вимовою та навіть лайкою по-українськи.

Сучасна українська мова

Сучасна українська мова

Цей курс допоможе отримати теоретичні знання з української мови та здобути новий рівень на базі українського правопису 2019 року. Всю інформацію у навчальній програмі взято з інтернет-порталів, словників, довідників та практичного досвіду експертів. Курс сприятиме вивченню звуків та букв, орфографії й пунктуації, а також допоможе дізнатися все про український правопис.

SpeakUkrainian

SpeakUkrainian

Платформа для громадян України та іноземців, які прагнуть удосконалити українську мову, адже допоміжною є англійська. Для цікавого та корисного навчання кращі методисти підготували 25 тем, що найбільш поширені в суспільстві, та 100 уроків. 

Мова – ДНК нації

Це освітній інтернет-проєкт для тих, хто хоче вдосконалити знання української мови, народжений мрією засновників про те, що колись в Україні буде модно знати декілька мов, а говорити українською. Тут є бібліотека корисних книжок, диктанти, практичні вправи, добірки фразеологізмів та блог про мову. Дуже корисний сервіс для тих, хто пише українською — перевірка грамотності текстів. На жаль, цей інструмент працює не зовсім досконало, але більшість орфографічних, граматичних і лексичних помилок він допоможе виявити.

Є-МОВА

Є-МОВА

Курс орієнтований на російськомовних українців, учнів шкіл і дорослих з окупованих територій або українців, що живуть за кордоном. Платформа планує розвиватися саме у наданні уроків для іноземців, щоб занурити їх в українську мову та мотивувати розмовляти нею у повсякденному житті. Також після закінчення курсу можна отримати сертифікат про рівень знань.

"Єдині"

Місячний курс із переходу на українську, де учасники щодня отримують завдання та навчальні матеріали, що допомагають подолати мовний бар'єр. Учні беруть участь у вебінарах та розмовних клубах. Особливість курсу — зіркові амбасадори, яких обирають куратори. Серед них — олімпійський чемпіон Олег Вєрняєв, парамедикиня Катерина Поліщук ("Пташка") та Олексій Суханов — журналіст, телеведучий, актор театру і кіно. Наразі до навчання вже долучилися понад 95 000 учасників. 

Українська за 27 уроків 

"Українська за 27 уроків" — проєкт платформи онлайн-курсів Prometheus, що дає змогу вивчити українську мову на елементарному рівні А1-А2. Складається він з відеоуроків і конспектів до них, творчих завдань і тестових вправ. Родзинка платформи — форум, де учасники можуть спілкуватися українською. Кожен урок передбачає опанування лексичного мінімуму з конкретної теми та однієї з граматичних тем. Після кожного відеоуроку потрібно пройти проміжний тест на кілька запитань для перевірки розуміння матеріалу та закріплення знань, умінь і навичок, а наприкінці курсу — підсумковий контрольний тест. Успішно склавши його, ти отримаєш офіційний сертифікат із зазначенням рівня знань.

"ЩИТ"

Безоплатна онлайн-платформа для тренування розмовних і письмових навичок з української мови, а також для збагачення знань з історії та культури. Вона складається з двох напрямів:

  • практичного — переважно для російськомовних громадян, які матимуть змогу поліпшити свою розмовну мову та позбутися русизмів; 
  • лекційного — для кожного, хто хоче дізнатися більше про історію та культуру своєї країни. 

Крім цього учасники отримують доступ до цікавих ресурсів, добірок фільмів і книжок, які допоможуть збагатити свої знання про Україну.

Серед зіркових викладачів курсу — шеф-кухар Євген Клопотенко та письменник Андрій Любка. 

можна знайти електронний підручник української мови, словники та ігри. 

Лінгвістичний портал MOVA.info

На порталі MOVA.info працюють співробітники Інституту філології Київського університету імені Тараса Шевченка. Вони підготували проєкти «Корпус української мови», «Морфемно-словотвірна база української мови», «Електронний підручник». 

Останній дає змогу опрацьовувати теоретичну частину, а потім перейти до практичної, аби успішно засвоїти викладену теорію. Щобільше, підручник містить інтерактивне тестування, після проходження якого можна проаналізувати свої помилки. А пізнавальні лінгвістичні ігри полегшать процес навчання та зроблять його цікавішим.

Телеграм-канали

  • Словниковий запас  тут регулярно публікують значення слів. 
  • Грамота.UA — канал про граматику та використання лексики.
  • М = Моя Мова — невеликі уроки з української мови. Також регулярно об 11:00 адміністраторка каналу проводить безплатні заняття в ZOOM.
  • "Мова ДНК Нації" — телеграм-канал освітнього проєкту, мета якого допомогти вдосконалити знання з української.

Ще більше ресурсів у Києві шукай тут. 

Мобільні застосунки

  • Mova — містить основні правила правопису, допоможе виправити поширені помилки, дізнатися нові фразеологізми та синоніми. 
  • Р.І.Д. —  завдяки цьому застосунку можна збагатити свій словниковий запас колоритними словами та дізнатися про етнокультурні особливості різних регіонів України. 
  • Слова зі слова — головоломка, що допоможе збільшити словниковий запас.
  • Просто Вчіть Українську — застосунок, що допомагає вивчити 1000+ важливих фраз українською.
  • Вивчайте українську мову — кишеньковий репетитор, що налічує 15 000 слів і речень, розбитих на 320+ корисних тем. 

Читай також Небесна Сотня: за що вони стояли та чого ми досягли

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
798d4edd-bc8a-41b5-bd57-70363302483c.jpg - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Матір льотчика, якого нарекли привидом Києва, стала військовою капеланкою - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Матір льотчика, якого нарекли привидом Києва, стала військовою капеланкою

Конструктивізм по-київськи: чим цікаві сторічні столичні кондомініуми - 412x412
Вулиці

Майя Двалішвілі

Конструктивізм по-київськи: чим цікаві сторічні столичні кондомініуми

Київські музейники виступають проти руйнування пам'ятника Михайлу Булгакову - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Київські музейники виступають проти руйнування пам'ятника Михайлу Булгакову

Гід на вихідні: куди піти в Києві 27-28 квітня - 412x412
Афіша

Вікторія Аронова

Гід на вихідні: куди піти в Києві 27-28 квітня

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації