10 українських sustainable-брендів, про які ти маєш знати

10 українських sustainable-брендів, про які ти маєш знати Фото: колаж "ТиКиїв"

Свідоме споживання ресурсів планети — це вже не просто тренд чи модне явище, а необхідність. Напевно ти знаєш, що індустрія моди є найбільшою сферою, яка забруднює та негативно впливає на довкілля. Останнім часом світові бренди почали відмовлятися від ідеї fast fashion та все частіше стали казати про необхідність повторного використання та переосмислення речей. Якщо ти підтримуєш ідею свідомого споживання, то тобі точно сподобається наша добірка українських sustainable-брендів, засновників яких також турбують проблеми екології.  

Lunatic Studio 

Бренд засновували Аліна Протас та Юлія Подрез у 2022 році. Їхня студія створює речі one-of-a-kind і має свій впізнаваний стиль. Засновниці бренду кажуть так: "Ми віримо, що sustainability може бути sexy — речі від Lunatic сміливі, яскраві та завжди поза часом". Речі дійсно сміливі та цікаві. У бренду ти знайдеш спідниці, жакети, штани, сукні з перчинкою, які точно прикрасять твій гардероб. 

Фото: інстаграм Lunatic Studio 

Ціни: штани — 3-4 тис. грн, сукні — 4500-5512 грн, корсет — 3430 грн.  

SHEZ.BRAND 

Свідомий бренд одягу, головними моделями якого є різноманітні піджаки. А зроблені ці піджаки з речей, куплених у секонд-хенді. Ідея бренду — пропагувати апсайклінг та змінити ставлення людей до способів перероблення та повторного використання речей. У дизайнерів бренду дуже круто виходить створювати з вінтажних речей сучасні та круті моделі. 

Фото: інстаграм SHEZ.BRAND 

Ціни: кроп-піджак — 2300 грн, піджак із джинсовими вставками — 2000 грн.  

You.Cee 

Ще один ukrainian upcycling brand, який створює круті піджаки. Це ексклюзивні речі, які розробляє власниця бренду Юляна Чорна. Бренд народжений у Києві, його головна філософія — любов до природи, увага до деталей, індивідуальність та багатогранність. Це класно, коли можна купити ексклюзивну річ, знаючи, що ти не генеруєш зайве сміття.  

Фото: інстаграм You.Cee 

Ціни: піджаки — 2500-3100 грн.

Reviclo by markova 

Цікавий бренд, який займається індивідуальним пошиттям речей на базі вінтажного деніму. Джинси, куртки мають дуже самобутній вигляд, але водночас стильний та сучасний, зберігаючи вайб 80-х та 90-х років. Крім цього, у бренду ти знайдеш шовкові сукні, костюми та ще багато класних речей. Тобі треба це побачити.  

Фото: інстаграм Reviclo by markova 

Ціни: все дуже індивідуально і треба дізнаватись безпосередньо у дизайнерів бренду.  

Rudych 

Дуже класний бренд, який створює речі... з вінтажних незайманих рушників. Це щось! Шорти, костюми, сорочки, світшоти, труси, куртки створюються з різних вафельних або махрових рушників. На створення одягу йдуть не тільки рушники. Як тобі жилетка з ковдри? Або кофтинка з покривала? Це треба бачити та відчути! 

Фото: інстаграм Rudych 

Ціни: шорти з кухонних рушників — 890 грн, сорочка — 999 грн.  

SAPO 

Бренд заснований зовсім нещодавно — у 2022 році, в Ужгороді. Головна його ідея — це використання вінтажних матеріалів, які пов'язані з історією України. Засновниця бренду Валерія Ворожильник вирішила робити нові стильні речі з автентичних ковдр. Куртки й жакети з вовняної ковдри мають максимально затишний вигляд, по-домашньому і якісь такі рідні. Скажи? 

Фото: інстаграм SAPO

Ціни: жакети — 6 тис. грн. 

Hate Date 

Бренд з'явився після повномасштабного вторгнення рф в Україну. Власниця бренду Діана Любімова взяла за основу ідею апсайклінгу й робить круті стильні речі з цікавими деталями. Наприклад, це жакет з жовто-блакитними ланцюжками або із символом Києва — листям каштана. Взагалі речі цього бренду цікаво розглядати навіть просто для естетичного задоволення.

Фото: інстаграм Hate Date 

Ціна: піджак — 3499 грн, сорочка — 899 грн.  

Pilsok 

Це український бренд рюкзаків та сумок, який час від часу випускає якісь нереальні моделі. Наприклад, вони робили стильні сучасні сумки різних форматів з використаних пластикових сумок. А ще у бренду є колекція рюкзаків та сумок, які створені з автомобільних подушок безпеки. Наскільки нам відомо, то спочатку у власників бренду була ідея створювати рюкзаки зі старих парашутів, але це доволі складна історія, тому... автомобільні подушки безпеки. Спочатку бренд був відомий лише у Києві, але поступово про нього почали дізнаватися і в інших містах України. Ще б!  

Фото: інстаграм Pilsok

Ціни: рюкзак з перероблених подушок безпеки — 5300-8500 грн, сумка з переробленого пластику — 1400 грн.  

Upcycling Freaks 

Прикраси, яких ні у кого немає. У тебе будуть унікальні сережки, браслети або каблучки, яких ні у кого ти більше не побачиш. Незвичні прикраси створює Маша Ейманавічюс, яка використовує буквально все, що потрапляє під руку: дитячі іграшки, деталі Lego, старі маркери, старі намистини тощо. В інстаграм бренду навіть просто цікаво зайти та позалипати на цікаві речі та дуже стильні фото.  

Фото: інстаграм Upcycling Freaks 

Ціни: намисто — 800 грн, браслет — 900 грн, сережки — 550 грн, але все індивідуально, адже кожна робота існує тільки в єдиному екземплярі.  

3.14ban 

Це просто вау! Цей український бренд створює сумки зі старих рекламних банерів. Коли закінчується термін показу реклами, то банер просто викидають на смітник, де він може розкладатися сто років або навіть більше. А от бренд 3.14ban дарує їм друге життя, створюючи дуже класні аксесуари. Якщо ти за речі з історією, якщо підтримуєш ідею екосвідомості, то тобі цей бренд точно зайде.  

Фото: інстаграм 3.14ban

Ціни: сумка — 1340 грн, шопер — 1280 грн, косметичка — 450 грн.  

 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Люблю Київ, полюбляю моду, мистецтво та все цікаве, гарне, неординарне і корисне. Все, що буду дізнаватися сама — розповідатиму тобі. Сподіваюся, мої матеріали принесуть тобі користь!

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації