Флористичний, зміїний, фантазійний і не тільки: які принти будуть актуальними у 2025 році

Флористичний, зміїний, фантазійний і не тільки: які принти будуть актуальними у 2025 році Показ Chanel Spring-Summer 2025 на Paris Fashion Week, фото: Getty Images

Принти пасують далеко не всім, однак навіть прихильники мінімалізму зможуть знайти для себе щось цікаве серед актуальних трендів. Адже будь-яка річ з принтом допомагає урізноманітнити гардероб. На які візерунки варто звернути увагу цього року? З'ясовуємо зі стилістами!

Що кажуть стилісти?

Фото: акторка Хар Євангеліста прямує на покази Весна-Літо-2025 на Тижні моди в Парижі, фото: Getty Images  

"У 2025 році актуальні принти з 1970-х у стилі бохо: яскраві та різноманітні, вони дарують нам відчуття сентиментального суму за тими часами. На зміну леопардовому принту прийде зміїний, а візерунки з тропічними квітами прикрасять актуальні фасони суконь цієї весни", — розповідає стилістка Анна Романько.

Гостя показів Весна-Літо-2025 на Milan Fashion Week, фото: Getty Images

"Варто звернути увагу на квіткові візерунки — від великих яскравих до ніжних акварельних — вони додають образу романтичності. Гороховий принт теж серед фаворитів 2025 року, він представлений на подіумах у колекціях багатьох дизайнерів у різноманітних розмірах та кольорах", — додає стилістка Юлія Остапчук.

Фешн-блогерка Мікка Хоссейн відвідує покази Весна-Літо 2025 Paris Fashion Week, фото: Getty Images

"У 2025 році в тренді принти, що натхненні традиційними вишивками, текстилем різних народів, етнічними орнаментами. Вони виражають інтерес до світової культурної спадщини в сучасному контексті", — розповідає стилістка Ксенія Дузяк.

5 модних принтів 2025 року

Гороховий

Показ Carolina Herrera Spring-Summer 2025 на New York Fashion Week, фото: Getty Images

Гороховий принт (polka dot) назвали на честь танцю, що мав особливу популярність у США наприкінці XIX століття. Тоді тканину з цим малюнком використовували переважно для створення танцювального одягу. У світі моди принт набув популярності завдяки Крістіану Діору — саме він створив у 1947 році дебютну колекцію New Look, що була представлена спідницями, ліфами та капелюшками в "горошок". Згодом "горохові" речі почали з'являтися в колекціях Chanel, Yves Saint Laurent, Moschino тощо. А чого тільки варті світлини акторки Мерилін Монро в спокусливому купальнику в горошок… Відтоді кількість шанувальниць цього принту збільшилася в рази. Цьогоріч малюнок майоріє на подіумах у найрізноманітніших варіаціях — від дрібних і ненав'язливих крапок до великого гороху.

Якщо ти не є великою прихильницею гороху, то варто розпочати із чогось простого. Наприклад, спочатку можна інтегрувати спідницю або сорочку в образ, а вже згодом експериментувати з аксесуарами й іншими елементами одягу.

Флористичний

Показ Sacai Fall-Winter 2025/2026 на Paris Fashion Week, фото: Getty Images

Історія флористичних принтів розпочалася в Англії у XVIII столітті — саме там створювали шовкові тканини з квітковими візерунками. Згодом і французькі будинки моди почали активно використовувати цей принт у своїх колекціях. А вже у XX столітті дизайнерам вдалося урізноманітнити асортимент флористичних орнаментів завдяки новаторським технологіям друку на тканині. Особливою подією для світу моди стала поява малюнку "Флора" від Gucci в 1966 році, що тепер є візитівкою цього бренду.

Принт "Флора" на вінтажній хустці Gucci, фото: bukowskis.com

Флористичний принт завжди асоціюється з теплом, ніжністю та жіночністю. Саме тому його можна найчастіше зустріти у весняно-літніх лукбуках.

У 2025 році квіткові мотиви продовжують підкорювати подіуми, навіть попри тенденцію на лаконічну "тиху розкіш", деякі бренди дотримуються протилежного погляду на естетику, наповнюючи свої колекції сукнями, спідницями, блузами та навіть штанами із квітами всіх видів  — великими чи дрібними, футуристичними чи традиційними.

Є традиційне правило використання квіткового візерунка в одязі — поєднувати його з однотонними речами. Наприклад, пальта з квітами гармонійно виглядають із мінімалістичними сукнями чи костюмами спокійних кольорів. Блузу з флористичним принтом краще комбінувати з темними чи світлими штанами прямого крою. Також варто уникати зайвої кількості аксесуарів, щоб образ вийшов збалансованим. Але, як бачимо на подіумах, дизайнери рекомендують нам також і квітковий тотал-лук!

Зміїний

Показ Isabel Marant Fall/Winter 2024-2025 на Paris Fashion Week, фото: Getty Images

Протягом століть зміїний принт був популярним серед вищих верств суспільства та символізував розкіш, багатство та статус. Найбільшої слави цей малюнок набув у 1920-х та 1930-х роках — під час розквіту гламуру Голлівуду. Згодом речі зі зміїним принтом стали доступними всім, незалежно від бюджету та класу. Цей принт символізує бунтарський дух та відвагу, що тісно переплітаються з естетикою жіночності. Якщо торік всюди був леопард, то цього року дизайнери пропонують робити ставку на різні варіації зміїного малюнка — від сірого та бежевого кольорів до зеленого, рожевого чи червоного.

Річ зі зміїним принтом стане безумовним акцентом в образі: сміливо обирай блузу, штани, спідницю, сумку чи навіть взуття. Не варто боятися хижих принтів. Тут діє просте fashion-правило: силуетні речі, що підкреслюють фігуру, виглядають старомодно та вульгарно у 2025 році, а оверсайз речі зі зміїним принтом — актуально та стильно.

Смугастий

Показ Christian Wijnants Womenswear Spring-Summer 2025 на Paris Fashion Week, фото: Getty Images

Смужка була відомою ще у Стародавньому Єгипті. Її використовували для декорування тканин, з яких шили одяг та головні убори для фараонів. Однак у Середньовіччі смугасті речі традиційно мусили носити блазні, кати, повії тощо. Саме цей одяг вирізняв їх від пристойних громадян та підкреслював їхню соціальну приналежність. Однак з другої половини XVII століття смужка потрапляє до гардероба королівських осіб і аристократів. Про непристойні асоціації вже мало хто згадував... На початку 1800-х смугастий принт з'явився у Франції завдяки бавовняним тільникам, якраз тоді вітрильний флот ставав популярним. (До речі, спочатку тільник був із чорними смугами, які забобонні матроси самі пришивали, вірячи в різних демонів і русалок, а згодом сині смужки стали символізувати море.) 

Однією з популяризаторок тільників як модних речей стала дизайнерка Коко Шанель. Вона поширила думку, що смужки здатні візуально скорегувати фігуру: вертикальні — додати зросту, горизонтальні — пишності в потрібних місцях, а діагональні, залежно від їхнього напряму, зменшити або розширити стегна. Власне, цим правилом користуються і досі, а принт визнали позачасовим лідером серед інших.

Цього року смугастий одяг можна побачити в колекціях Saint Laurent, Louis Vuitton, Proenza Schouler, Prada та інших відомих брендів.

Широка або вузька, у класичній чорно-білій інтерпретації чи в яскравих тонах — обирай залежно від настрою та вподобань. Якщо хочеться сміливих fashion-експериментів, то зверни увагу на смугасті комбінезони, сукні-сорочки та ділові костюми.

Картатий

Показ Acne Studios Womenswear Spring-Summer 2025 на Paris Fashion Week, фото: Getty Images

Картатий принт — актуальна класика на всі часи. В сучасній моді клітинка представлена безліччю видів — тартаном, віші, "гусячою лапкою" Шанель, англійською варіацією, "пепітою" тощо. Найбільшу популярність має тартан, що розповсюдився завдяки шотландцям. У колекціях 2025 року ми бачимо драпіровані топи, спідниці, жакети та пальта з картатим принтом. Фаворитом стилістів стали сорочки з картатим візерунком, які легко інтегрувати в образи у стилі casual.

Зазвичай картаті речі асоціюються із холодним сезоном, однак у теплому їх теж неможливо ігнорувати. Клітинка доволі непримхлива у стилізації, тому сміливо грай з фактурами, кольорами, кроєм тощо.

+ Фантазійний

Показ Chanel Spring-Summer 2025 на Paris Fashion Week, фото: Getty Images

Принт та мотив "Пір'я" став ключовим у колекції Chanel весна-літо-2025 на Паризькому тижні моди. Дизайнери бренду майстерно використали як натуральне пір'я, так і його імітацію. Особливу увагу привертають коміри, делікатно оздоблені пір'ям, та блузи з принтом у вигляді фантазійного пір'я, що струмують по фігурі, створюючи ефект природної елегантності та легкості. 

Текст: Анна Мельник

Читай також: 10 українських брендів сумок, на які варто звернути увагу 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації