Йдемо у театр: актуальні та доречні образи для пари

Йдемо у театр: актуальні та доречні образи для пари Фото: Getty Images

Хоча сучасна мода дозволяє поєднувати сукні з кросівками та рвані футболки з класичними піджаками, існують певні заходи, на яких варто дотримуватися дрес-коду, наприклад, вечір у театрі. Який одяг для різних форматів театральних подій буде доречним?

Попри воєнний стан, останні кілька років українські театри переживають справжній бум популярності. Заклади культури призвичаїлися до нових умов, а глядачі потребують емоцій та вражень. Наприклад, на "Конотопську відьму" Івана Уривського квитки розкупили миттєво, а у TikTok хештег за назвою цієї вистави має вже близько 40 млн переглядів. Звісно, така статистика не може не радувати.

В чому піти в театр, щоб виглядати доречно? Є негласний театральний кодекс, якого дотримуються незалежно від статусу заходу та пори року:

Лаконічний крій;
Стримані відтінки;
Мінімум декору;
Помірність при виборі прикрас;
Розумні межі оголення.

Почуття міри та елегантність — головні маркери вдалого образу для театру. 

Театральний дрес-код: основні правила 

Збираючись у театр, насамперед потрібно орієнтуватися на жанр постановки. Опера, балет, прем'єрна вистава у театрі високого статусу передбачають вечірнє вбрання, наприклад, ошатну сукню довжини міді або максі. Головне, щоб декольте не було надто відвертим, а спідниця — пишною. Класичний крій, якісне пошиття, глибокий колір і дорогі тканини стануть твоїми союзниками. Бажано уникати синтетичних матеріалів та занадто блискучих фактур.  

Влітку можна обрати сукню з легкої тканини, наприклад, із шовку, віскози, шифону. Льон — не дуже вдалий варіант. Тканина хоч і екологічна, і комфортна, але дуже швидко мнеться. Уяви, що буде з твоєю сукнею, якщо вистава триває кілька годин! 

Шовкова сукня — гарний вибір для театру. Фото: Instagram @katyasilchenko

До драматичного театру вибираємо стриманий класичний образ, доповнений святковими аксесуарами. Наприклад, штанний костюм світлих або темних тонів, ошатну блузу і штани/спідницю, класичні туфлі-човники.

У драматичний театр краще вибрати стриманий класичний образ. Фото: Instagram @raminalalala

В експериментальному, молодіжному чи андеграундному театрах вітається вільна форма одягу — джинси, водолазки, футболки, кросівки, кеди. Проте їх краще стилізувати у стильний old money аутфіт.

В експериментальному, молодіжному чи андеграундному театрах вітається вільна форма одягу. Фото: Instagram @yourstylemood

Варто пам'ятати, що це все ж таки театр, а не нічний клуб. Відверті вбрання, ультраміні, надвисокі розрізи, леопардовий принт, сітчасті колготки — це моветон у храмі мистецтва. 

А от про такий аксесуар як сумка варто поговорити окремо. Це має бути клатч або мініатюрна сумка-коробка, в яку просто фізично неможливо покласти багато предметів. Театральні сумки можуть бути розшиті бісером, лелітками, мереживом, мати незвичайну форму й фактуру. Та головне, щоб вони поєднувалися за стилем із сукнею. Зараз також домінує тренд на вінтажні клатчі або маленькі сумки у вінтажному стилі. 

Театральні сумки можуть бути розшиті бісером, мати незвичайну форму й фактуру. Фото: Instagram @nataliiagotsii

Важливо: продумуючи образ у театр, зважай на реалії сьогодення: повітряну тривогу та необхідність швидко спуститися в укриття. Довгі шлейфові сукні та дуже високі підбори можуть цьому завадити.   

Чоловічий образ також має відповідати правилам етикету. Не варто з'являтися в джинсах, футболках, майках, светрах, шортах, спортивному одязі та взутті. Ідеальний варіант — піджак, штани та однотонна сорочка, або ж класичний костюм-трійка.

Ідеальний чоловічий образ в театр — піджак, штани та однотонна сорочка. Фото: Instagram @timur.miroshnychenko

З аксесуарів можна додати шпонки, метелик чи шийну хустку. Взуття — оксфорди або черевики.

Розглянемо найгармонійніші стилізації на прикладі зіркових пар.   

В одному напрямку

Парам, які збираються разом відвідати виставу, варто зробити ставку на єдину стилістику. Унісекс-моделі та трендовий ґендерно-нейтральний одяг, як-от чорний класичний костюм та біла сорочка, мають чудовий вигляд у парних луках. Варіації смокінгів теж завжди ошатні та вишукані.    

Бруклін Бекхем та Нікола Пельтц. Фото: Getty Images

Доповніть жіночий образ краваткою у тон та лаконічними прикрасами. Стильно, й на єдиній хвилі! 

Ставка на гармонію 

Вдалі образи для відвідин драматичного театру можна створити, якщо поєднати благородний смарагдовий та сірий. Вбрання таких кольорів — чудовий вибір для врочистих подій та гучних прем'єр. 

Олівія Палермо та Йоганнес Г'юбл.Фото: Getty Images

У жіночому аутфіті поставте на оксамит — вишукано і доречно!

Гра на контрастах

Для прем'єри в опері чи театрі можна обрати вбрання в контрастних кольорах, або безпрограшний класичний варіант для парного образу: поєднання чорного і синього — ця вишукана класика завжди поза часом та трендами. 

Джастін Тімберлейк та Джессіка Біл. Фото: Getty Images

Стилісти та дизайнери рекомендують чоловікам додати брошку та метелик, а жінками — кольє у вінтажному стилі та великі сережки. У вечірньому світлі рампи ці аксесуари виглядатимуть доречно. 

Читай також: Варто купити: 10 наймодніших суконь сезону весна-літо 2024 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації