Обираємо пальто на осінь-2024: принти, фасони, стилі

Обираємо пальто на осінь-2024: принти, фасони, стилі Фото: коллаж "ТиКиїів"

Пальто — це функціональна та важлива річ в осінньому гардеробі. Вона є відображенням стилю та вагомою інвестицією. На які пальта варто звернути увагу цієї осені? Розбираємося зі стилістами! 

Що радять стилісти?

Фото: Getty Images

"Восени 2024 трендовими є пальта з виразним стилем та характером. Актуальні моделі оверсайз у довжині максі та некласичні кейпи. Однак оверсайз і широкі плечі підходять не всім. На жінках невеликого зросту такі фасони можуть виглядати громіздко та карикатурно, порушувати пропорції.

Інфлюенсерка Ксенія Адонтс на Paris Fashion Week Womenswear Spring/Summer 2025, фото: Getty Images

Найпопулярнішими в цьому сезоні є пальта зі штучної та натуральної замші, але через її вибагливість у догляді краще добре подумати перед покупкою.

Гостя Paris Fashion Week Womenswear Spring/Summer 2025, фото: Getty Images

Шоколадний відтінок коричневого та відтінок бургунді — фаворити світових дизайнерів", — розповідає експертка зі стилю Анна Романько.

"Можна вибрати якісне пальто, яке прослужить не один сезон. Найкращий варіант складу тканини — з домішками вовни, в ідеалі не менше 40%. Найактуальніша модель на цю осінь — та, яка поєднує чіткі лінії й жіночні форми.

Гостя Paris Fashion Week Womenswear Spring/Summer 2025, фото: Getty Images

Такі пальта можуть бути максі чи міді довжини. Серед трендових принтів — анімалістичний та клітинка. Одним із найбільш вдалих стилістичних прийомів є використання пасків на пальтах — від об'ємних варіантів до тоненьких на шнурівці", — додає стилістка Ксенія Дузяк.  

Антитренди

Серед антитрендів — надто приталені пальта. Замість них краще обрати моделі вільного крою. Також втратили популярність вироби з великими хутряними комірами, манжетами та зі складним декором. Найкраща ознака стильного пальта — лаконічність і простота.

5 ідей на осінь-2024

Пальто-кейп

Кейп став популярним ще в Середньовіччі. Основною його функцією був захист воїнів або пастухів від холоду та вітру в далеких походах. Середньовічні кейпи являли собою відріз тканини круглої форми, що кріпився до коміра одягу. Вже згодом це пальто почали носити представники всіх верств суспільства — від ченців до монарших осіб. Відмінність полягала в якості матеріалів, з яких виготовляли кейпи. Однак найбільшої слави плащ набув за часів Вікторіанської епохи — саме тоді він остаточно закріпився в жіночих гардеробах, ставши витонченим доповненням до вечірнього туалету. У 1950-60-х роках кейпи інтерпретувалися у пончо. Зараз їх можна зустріти в різних варіаціях у колекціях багатьох іменитих брендів — від Gucci до Valentino. Кейп бездоганно поєднується із класичними сукнями та штанами, а також із кежуал водолазками та прямими джинсами.

✓ В якого українського виробника є?

Кейп зі шкіри ягняти від бренду KULAKOVSKY, ціна: €1710, фото: kulakovsky.online

Актуальну модель ми знайшли в новій колекції бренду KULAKOVSKY — молочного кольору, з натуральної шкіри, оверсайз крою, з акцентними ґудзиками та комірцем-стійкою. Ефектні вирізи, чіткі лінії та довжина максі роблять це пальто вдалою інвестицією на кілька майбутніх сезонів. Бренд славиться своїм slow-fashion підходом до виробництва: кожна модель виготовляється вручну одним кравцем, з можливістю кастомізації та пошиття за індивідуальними параметрами клієнта.

Пальто в клітинку

Клітинка — це актуальна класика на всі часи. Розповсюдженню картатого малюнка ми завдячуємо шотландцям: один із найпопулярніших видів клітинки — тартан — назвали саме на їхню честь. З давніх-давен вони носили картаті туніки, які згодом видозмінилися у розкішні моделі пальт. Вважалося навіть, що чим більше смуг утворює клітка на одязі, тим вищий статус у її власника. Принт вийшов далеко за межі Шотландії, а у світі почали з'являтися все нові й нові види клітинки — від віші до "гусячої лапки" Шанель. Дизайнери намагаються вигадувати унікальні колірні комбінації та стильові рішення: щосезону вони додають у свої колекції пальто в клітинку, експериментуючи з фактурами, кольорами, кроєм тощо. Цей верхній одяг вдало пасуватиме до виробів із деніму, прямих штанів, трикотажних суконь або суконь-комбінацій. Аксесуари в образі з картатим пальтом також вітаються — це може бути, наприклад, шарф у тон або берет у французькому стилі. 

✓ В якого українського виробника є?

Пальто oversize від Litkovska з лінії ARTISANAL, ціна: €1,760, фото: litkovska.com

Цікаву модель цього сезону представила українська дизайнерка Лілія Літковська. Картате пальто oversize з лінії ARTISANAL у мультикольорі — це ручна робота, його виготовили за допомогою 100-річних ткацьких верстатів із використанням традиційних технік. Пальто ідеально поєднується із класичними елементами — білою блузою та прямими чорними штанами. А гостроносі чоботи або туфлі-човники ідеально доповнять образ.  

Пальто з "чоловічого плеча"

Пальто з "чоловічого плеча" — ще один актуальний фасон на осінь-2024. Він відсилає нас до стилю 1980-х, коли маскулінні вироби з чіткими лініями та масивними підплічниками мали найбільший попит. Не варто плутати звичайне вільне пальто з "чоловічим", оскільки це різні моделі. Оверсайз варіанти занадто розслаблені — вони виглядають на декілька розмірів більшими. А пальто у чоловічому стилі дійсно має бути таким, ніби ти його позичила у бойфренда — з широкими плечима та вузькою талією. Ця модель може візуально обтяжити образ, тому її краще поєднувати із чоботами на підборах та витонченими аксесуарами. Однак під пальто з "чоловічого плеча" можна одягнути декілька шарів одягу — блузку та футболку, топ із кашеміровим кардиганом, наприклад. Чудовий та стильний спосіб утеплитися. Про ремінь варто забути, адже талія і так буде підкреслена. Тут діє правило — чим лаконічніше, тим краще.

✓ В якого українського виробника є?

Пальто від BOBKOVA, ціна: 26 тис. грн, фото: bobrova.ua

Бездоганну модель презентувала Крістіна Бобкова — із якісного шерстяного матеріалу, в розкішному чорному кольорі, з акуратним силуетом, прорізними кишенями та застібками на ґудзиках. Це пальто однозначно стане вигідним придбанням та вдалим доповненням до різноманітних стилів та образів. Бренд BOBKOVA давно переосмислює гендерні стереотипи, тому речі від нього доречні за будь-якої нагоди.

Пальто-бушлат

Пальта-бушлати колись були частиною уніформи військово-морського флоту Великої Британії та США, а наразі знайшли своє почесне місце й у жіночих гардеробах. Бушлати можуть бути короткими або довгими, з фурнітурою або без. Фішка цієї моделі — відкладний комір. Їх шиють із вовни або кашеміру, адже насамперед вони виконують зігрівальну функцію. Бушлат — це доволі практичний елемент гардероба, який вдало стилізується з іншим одягом. Пальто в стилі мілітарі доповнить образи з джинсами або легінсами, а також — з вечірніми сукнями максі. Пасуватиме бушлат і до ділових костюмів базових кольорів. Також можна додати цікаві головні убори — кепі, шкіряну косинку або капелюх. Завершити образ можна ковбойками або лоферами. Врахуй, що бушлат не повинен бути занадто приталеним та коротким — в такому випадку він матиме застарілий вигляд.

✓ В якого українського виробника є?

Пальто Manhattan від VIRNA, ціна: 7 200 грн, фото: virna.ua

Бренд VIRNA пропонує лаконічне двобортне напівпальто з напіввовни Manhattan. У блакитно-бузковому кольорі воно сподобається тим, хто хоче уникнути мілітарі підтексту. Має вільний крій та утеплювач, що робить його комфортним для носіння взимку. VIRNA славиться якісними речами, які виготовляються за спеціально розробленими викрійками, що підкреслюють фігуру. 

Пальто у стилі бохо 

Стиль бохо став знову суперпопулярним завдяки бренду Chloe, який у минулому сезоні представив канонічні образи в богемній естетиці. Одним із найвпізнаваніших атрибутів цього стилю є бахрома, яка прикрашає собою все — від сумок до пальт. Бахрома може асоціюватися з гламурними вечірками 1920-х та фільмом "Великий Гетсбі", також вона нагадує про 1950-ті, коли стало модним прикрашати нею верхній одяг. Цей елемент декору дарує почуття легкості, свободи та рухливості. Особливість пальта з бахромою в тому, що воно буде доречним вдень та ввечері. До нього найкраще пасуватимуть замшеві чоботи до коліна або на підборах kitten heels. Перевага бахроми у тому, що вона не бере на себе максимум уваги, а виступає стильним завершальним штрихом.

✓ В якого українського виробника є?

Пальто SHAY з бахромою від бренду COOSH, ціна: 9 900 грн, фото: cooshwear.com

Нам сподобалося пальто oversize з бахромою від COOSH. Воно має лаконічний вигляд завдяки прямому силуету, оверсайз крою та базовому сірому кольору. Якщо потрібно підкреслити талію — можна носити із поясом, який входить у комплект. Бахрома красиво розвіюватиметься при ходьбі, тому wow-ефект забезпечений. Бренд Аліни Френдій завжди гарантує високу якість кожного виробу та ефектність. 

Текст: Анна Мельник

Читай також: Як обрати модні чоботи на осінь 2024: підказки стилістів    

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації