Сама собі стиліст: як розібрати та підготувати гардероб до літа
Порядок в гардеробі — перший крок на шляху до створення власного стилю. Пропонуємо почати з розбору шаф. Як це зробити?
Як самостійно розібрати гардероб так, як це робить професійний стиліст? Для цього варто виділити кілька годин часу, увімкнути веселу музику та запросити подруг — нехай це заняття приносить задоволення. Пам'ятаєш, як це робили героїні культового серіалу "Секс у великому місті"?
Влаштовуємо ревізію
Стилісти радять починати із ретельного спустошення усіх полиць та вішаків. Напевно, під час "розкопок" ти виявиш як улюблені, але давно забуті речі, так і зовсім несподівані знахідки, без яких чудово обходилася роками. Тож, розділи усі речі на кілька категорій.
Все, що викликає сумніви — відправляй у першу категорію. У другу — те, що плануєш носити й надалі. У третю — одяг, який вже перестав подобатися й пасувати. Його згодом можна продати, віддати до черіті-шопів або пожертвувати на благодійність.
Ми рекомендуємо не забувати про апсайклінг речей — цілком імовірно, що джинси, які набридли, ще можна перетворити на шорти двома рухами ножиць, а нудну спідницю міді — на міні.
Корисний лайфхак: окремо варто проаналізувати взуття, сумки, головні убори та прикраси — вони також мають бути у фокусі уваги. Адже саме аксесуари надають одягу завершеності та підкреслюють індивідуальність.
Приводимо до ладу
Далі усі зимові речі та взуття стилісти радять прибрати на далекі полиці, а ближні — звільнити для того, що знадобиться вже зовсім скоро. Часто ми не носимо чудові речі, тому що поклали або повісили їх далеко, і вони не потрапляють у поле зору. Головне ж завдання — підтримувати ідеальний порядок. Сукні — до суконь, джинси — до джинсів, туфлі — до туфель, — так має виглядати зручний гардероб.
І ще одна порада — краще зберігати одяг за кольорами: всі світлі речі тримати в одному місці, темні — в іншому, яскраві та принтовані — у третьому. Так, відчинивши шафу, ти одразу знайдеш те, що потрібно.
Корисний лайфхак: особливу увагу зверни на співвідношення верхів та низів. Наприклад, до одних штанів краще мати по три блузи. Саме верх комплекту привертає більше уваги, і в навколишніх не складатиметься враження, що ти щодня носиш одне й те ж саме.
Дбаємо про чистоту
Наступний етап — перебрати усі літні речі, щоб переконатися, що в гардеробі немає нічого зайвого. Непридатний одяг і взуття відправляй у смітник, а те, що не приносить радість, краще віддай нужденним.
Не менш важливо, щоб усі речі були чистими та випрасуваними, аби у потрібний момент не довелося виводити пляму чи діставати праску.
Корисний лайфхак: завжди приємно, коли від улюбленої речі пахне не лише пральним засобом, а й ледве відчутними парфумами. Ось тільки їх варто наносити лише на шкіру, а для одягу та взуття краще використовувати спеціальні аромасаше з натуральних трав чи квітів. До того ж вони захищають від молі.
Аналізуємо та складаємо шопінг-лист
На завершення розбору варто ще раз оцінити гардероб. Запитай себе: чи є у тебе все, що потрібно для базових літніх образів? Можливо, виявиться, що у твоєму арсеналі багато класичних сорочок, зате жодного стильного топа. Або ж тобі катастрофічно бракує кілька різнопланових суконь. Далі склади список того, що потрібно докупити. Причому варто планувати покупки так, щоб нова річ поєднувалася як мінімум із трьома речами з гардероба.
Корисний лайфхак: в ідеальній шафі має бути приблизно такий баланс: 60% — базові речі, 35% — ситуаційний гардероб, 5% — тренди.