10 екскурсій Києвом, які тобі точно сподобаються
Щоб піти на екскурсію в Києві, не обов'язково бути гостем міста: у столиці проводять безліч екскурсій, цікавих навіть тим, хто живе тут все життя. "ТиКиїв" пропонує добірку найцікавіших!
Читай також: Гід на тиждень: куди піти в Києві 12-18 серпня
"Я вернусь до своєї Вітчизни…"
Кураторська екскурсія ювілейною експозицією "Я вернусь до своєї Вітчизни…" від мистецтвознавиці Ганни Лексіної.
Під час екскурсії ти дізнаєшся про "людей у кожухах" — перших українських емігрантів-селян, українські поселення в Канаді на полотнах Олекси Булавицького, життя в еміграції Гетьмана Павла і Гетьманича Данила Скоропадських, гастролі знаменитої Української Республіканської Капели під орудою Олександра Кошиця, французькі пейзажі та портрети парижан, створені художниками Української групи в Парижі, представників видатної української мистецької династії Кричевських, останнього президента УНР в екзилі Миколу Плав'юка, заснування української громади в Австралії та австралійські краєвиди, створені українськими мистцями-емігрантами, Героя України, учасника російсько-української війни Маркіяна Паславського.
- ДЕ? Музей Української діаспори, вул. Князів Острозьких, 40Б
- КОЛИ? 18 серпня, 16:00
- СКІЛЬКИ? 200 грн за вхідним квитком на виставку. Записуйся тут
"Місцями Революції Гідності. Ініціативи Майдану"
Музей Майдану запрошує на серпневі екскурсії, щоби дізнатися більше про події Революцію Гідності, які змінили історію країни, та феномен Майдану, ініціативи майданівців, долі Героїв Небесної Сотні та життя Території Гідності.
Гід Музею Майдану Вікторія Бойко проведе вулицями, на яких у 2013-2014 вирував найбільший протест в історії сучасної України. Маршрут: КМДА — Хрещатик — Майдан Незалежності — Будинок профспілок — Європейська площа — вулиця Михайла Грушевського.
- ДЕ? Старт біля КМДА, вул. Хрещатик, 36
- КОЛИ? 22 серпня, 16:00
- СКІЛЬКИ? Безплатно за умови реєстрації
"Таємниці і романтика Андріївського узвозу"
Екскурсія-відпочинок, де можна почути історії про "замок Річарда", українського Мікеланджело, "святого лікаря", будинок "споруди дивовижної", відшукати монограми на старовинних будинках та мініскульптуру "сухого варення", дізнатися, навіщо власник одного історичного будинку влаштував навмисний підпал, де були й куди зникли копії химер собору Паризької Богоматері. І, звісно, почути романтичні історії Київського Монмартру.
- ДЕ? Біля сходів Андріївської церкви
- КОЛИ? 16 серпня, 18:30
- СКІЛЬКИ? 250 грн. Записуйся тут
Параджанов: небезпечно вільна людина
Нещодавно виповнилося 100 років від дня народження Сергія Параджанова — одного з найвидатніших кіномитців 20-го століття.
Під час екскурсії ти пройдеш місцями, пов'язаними з ім'ям митця, почуєш розповідь про його творчий шлях та фільм, який міг би стати його найфантастичнішою роботою, побачиш колажі Параджанова, дізнаєшся, чи була дуель в Параджанова з Юрієм Іллєнком та ще багато чого цікавого.
- ДЕ? Біля пам'ятника Драгоманову, вул. Пирогова, 9
- КОЛИ? 18 та 15 серпня, 16:00
- СКІЛЬКИ? 350 грн, діти до 13 років — 300 грн, діти до 6 років — безоплатно. Записуйся тут
Звіринецький цвинтар, монастир та печери
Звіринець — красива й таємнича місцевість на околиці Печерську, що приховує старовинний монастир з печерами XX-XXII століть та некрополь з похованнями різних епох. На початку екскурсії ти побуваєш у Звіринецькому монастирі, побачиш древні печери, що є пам'яткою археології національного значення, і "візантійський" архітектурний ансамбль в стилістиці храмів Афону.
А також прогуляєшся пагорбами Звіринця та розкриєш історію кладовищ та поховань на цій території, побачиш поховання Ніни Матвієнко та мавзолей родини Порошенків, "гай білих хрестів", старовинні надгробки й сучасні скульптури Василя Корчового.
Гостей просять зауважити, що екскурсія пішохідна, буде декілька підйомів та крутих сходинок, а також просять дотримуватися церковного дрес-коду для відвідування храму та печер.
- ДЕ? Біля IQ Business Center, вул. Болсуновська, 13-15
- КОЛИ? 18 серпня, 12:00
- СКІЛЬКИ? 350 грн, діти до 13 років — 300 грн, діти до 6 років — безоплатно. Записуйся тут
"Поділ відкриває таємниці"
У межах цієї прогулянки ти пройдеш від набережної до пагорбів Боричевого Току, побачиш старі дерев'яні веранди, занедбані сади та відреставровані ґанки, зарослі руїни та сучасні креативні простори, дізнаєшся про заховані під асфальтом рештки давніх храмів, побачиш, що залишилося від унікального католицького собору, зайдеш до двора-колодязя в центрі Подола, побачиш найстарший житловий будинок Києва і навіть "куточок Тель-Авіва на Подолі". А ще дізнаєшся відповіді на безліч цікавезних запитань!
- ДЕ? Збір на вул. Сагайдачного, 27 (в скверику)
- КОЛИ? 17 серпня, 17-00
- СКІЛЬКИ? 300 грн. Записуйся тут
"Жовтим трамваєм у Пущу-Водицю"
Тебе запрошують на романтичну подорож незвичайним трамваєм-кафе до Пущі-Водиці. Дорогою через ліс ти дізнаєшся захопливі історії про місто та його жителів, старовинну Куренівку, Пріорку та Кинь-Грусть, виникнення київського транспорту та самої Пущі-Водиці.
А в Пущі-Водиці можна прогулятися старим парком на 5-й лінії, насолодитися краєвидами ставка, побачити дачу режисера Каплера та старий льодовий холодильник, де 150 років тому зберігали продукти, та вдихнути свіже лісове повітря. А дорогою назад — сфотографуватися в знаменитому "Тунелі кохання".
- ДЕ? Вул. Героїв полку "Азов", 6-а, навпроти церкви, за ТЦ LAKE PLAZA
- КОЛИ? 17, 18 та 25 серпня — 10:20, 30 серпня — 17:00
- СКІЛЬКИ? 500 грн. Записуйся тут
"Надзвичайні історії Політеху"
На цій екскурсії ти дізнаєшся історію створення та становлення Політехнічного інституту, помилуєшся архітектурою його будівель та пам'ятниками, погуляєш його алеями, парками, скверами, дворами та почуєш безліч цікавих історій.
- ДЕ? Метро "Політехнічний інститут", біля пам'ятника вчителям
- КОЛИ? 18 та 25 серпня, 18:00, 17 та 31 серпня — 11:00
- СКІЛЬКИ? 300 грн. Записуйся тут
Шістдесятники проти імперії
Організатори цієї екскурсії запрошують тебе зануритися в захопливий світ творчості та життєвих історій Ліни Костенко, Василя Симоненка, Василя Стуса, В'ячеслава Чорновола, Алли Горської та інших представників української інтелігенції 1960-х років, які виступали проти радянського тоталітарного режиму.
Ти прогуляєшся місцями, де вони жили й творили, послухаєш музику та поезію шістдесятників, побачиш місця однієї з найбільших бібліотечних пожеж в Європі та першого політичного протесту в СРСР, а також відвідаєш бібліотеку Музею літератури — місце сили шістдесятників.
- ДЕ? Збір біля монумента Незалежності на Майдані Незалежності
- КОЛИ? 17 та 31 серпня, 11:00
- СКІЛЬКИ? 400 грн, діти до 13 років — 350 грн, діти до 6 років — безплатно. Записуйся тут.
Читай також: 10 виставок серпня, про які всі говорять