Екскурсія містом: вулиця Ярославів Вал

Екскурсія містом: вулиця Ярославів Вал Фото: вулиця Ярославів Вал

Говорити про Київ та його вулиці можна дуже довго, і ми не припиняємо це робити. Ви можете завітати на наші відеоекскурсії містом прямо зараз у тіктоку або прочитати цю статтю прямо зараз.

Сьогодні ми хочемо розповісти про вулицю Ярославів Вал, яку одразу бачимо біля виходу зі станції метро "Золоті ворота". Вона бере свій початок від вулиці Володимирської і простягається до Бульварно-Кудрявської вулиці і Львівської площі.

Історія

 

Вулиця Ярославів Вал виникла у 12 столітті як дорога попід міським валом, що був насипаний за часів великого князя Ярослава Мудрого. На честь валу її і назвали.

Цікаво, що сусідню вулицю – Володимирську – назвали на честь Володимира Великого, батька Ярослава Мудрого. І вже майже тисячоліття обидві вулиці розташовані поруч, у самому серці Києва.

Вулиця Ярославів Вал за весь час існування мала й інші назви: Підвальна, Велика Підвальна, Раковського, Ворошилова та Полупанова. Але історична назва все ж узяла гору.

Тепер поговоримо про архітектуру славнозвісної вулиці.

 

Золоті ворота

 

На початку вулиці стоять реконструйовані Золоті ворота, які були головною брамою стародавнього Києва. Споруда є пам'яткою оборонної архітектури Київської Русі.

Про будівництво Золотих воріт згадується в літописі під 1037 роком:

Заложив Ярослав город – великий Київ, а в города сього ворота є Золоті. Заложив він… потім церкву на Золотих воротах, кам'яну, Благовіщення святої Богородиці.

Будинок Підгорського

 

Його ще називають "Замком лицаря" – колись цей будинок навіть був житловим. Зведено його у 1898 році в стилі неоготики та ренесансу. Споруда зачаровує своїми шпилями, еркером та ліпниною фасадів у вигляді міфічних страховиськ. Наразі ця пам’ятка архітектури критично потребує реставрації.

Будинок Гарлинського

 

Прогулюючись далі, ви одразу помітите побудовану літерою П багатоповерхівку – асиметричний Будинок Гарлинського. Ця споруда має яскраво-помаранчевий візерунчастий фасад у вигляді квітів. Вона є однією з архітектурних перлин міста.

Караїмська кенаса

 

Трохи далі розташувалась споруда “київського Гауді”, архітектора Владислава Городецького, –  караїмська кенаса 1911 року. Колись вона мала кулеподібний купол з високим шпилем. Замуровані нині вікна прикрашали фантастичні вітражі, які до нашого часу не збереглися. Зараз кияни знають цю будівлю як Будинок актора.

 

Час прогулятись

 

Ми впевнені, що ви знайдете щось своє на Ярославовому Валу. Там можна взяти смачну каву й помандрувати крізь час і простір, уявляючи, як колись давно тут ходили Володимир Великий, а згодом і його син Ярослав Мудрий.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
117949539_2632689196993778_4191878528112413600_n.jpeg - Марія Сартанія
Головна фанатка славнозвісного міста Києва. Злилась із його ритмом та красою.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації