Екскурсія містом: вулиця Рейтарська

Екскурсія містом: вулиця Рейтарська Фото: вулиця Рейтарська

Продовжуємо розповідати про історичні вулиці Києва. Минулого разу ми говорили про Ярославів Вал, а сьогодні буде бенефіс Рейтарської. Багато людей знають її сьогодні за хіпстерськими закладами та "звичайними" цінами на каву. Але що було до цього, з чого все почалося?

Історія

Рейтарська є однією з найдавніших вулиць столиці. ЇЇ місцевість була заселена ще у 11 столітті, і мешкали тут переважно торговці. У 1240 році монголо-татари зруйнували вулицю, і вона протягом кількох століть залишалася безлюдною.

Однак вже із 17 століття тут розташувалися рейтари та стрільці царського війська. Тому на плані міста 1803 року за вулицею закріпилася сучасна назва.

Тепер поговоримо про архітектуру славнозвісної вулиці.

 

Будинок, якому не пощастило

Якщо заходити на Рейтарську з боку Львівської площі, то можна відразу помітити велику і стару недобудову без вікон. На даху навіть можна побачити молоді дерева, які дивом там виросли.

Це мав бути корпус Театрального інституту ім. Карпенка Карого. Будівлю почали зводити ще у 1973 році. Проте проєкт заморозили після катастрофи на Чорнобильській АЕС через відсутність фінансування. Тепер недобудова не підлягає відновленню та чекає на свій "кінець".

Будинок Тарапуньки

Далі на вулиці можна помітити будинок з яскраво-рожевим фасадом під номером 20/25. Він називається «будинок Тарапуньки», бо колись тут проживав комік Юрій Тимошенко – «Веселий Тарапунька». Він дуже креативно стилізував власне помешкання, створив власну майстерню та бібліотеку.

Будинок зведено у стилі раціонального модерну. Фасад оздоблено декоративними головами левів та жіночими обличчями.

Готичний медцентр

Під номером 22 розташувалася пишна споруда з фасадом у стилі венеційської готики, яку створили у 1914 році. Будинок має брата-близнюка у Мадриді з ідентичним фасадом. Власниками споруди на Рейтарській були брати-лікарі Коломийченки. Дім завжди був медичною установою, де врятовано сотні людських життів. Зараз тут облаштовано Київський ендокринологічний центр.

 

Прогулянка з кавою

Кожна споруда на Рейтарській є унікальною і має захопливу історію. Заплануйте візит сюди, аби насолодитися історичною архітектурою нашого Києва. І не забудьте взяти раф і фільтр із собою.

Ще ви можете глянути наше відео у ТікТок про цю вулицю.
 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Головна фанатка славнозвісного міста Києва. Злилась із його ритмом та красою.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації