Стріт-арт Києва: що це і хто створює?
Йдеш собі такий містом, на всі боки роззираєшся, а там усюди — просто на стінах, ліхтарях, парканах… мистецтво. Якісь мозаїки, скульптурки, інсталяції та малюнки на кахлях. Має дивний вигляд, але прикольний. Ми вирішили трошки розібратися, хто це робить і з якою метою.
Мозаїки
Бачите у місті маленькі абстрактні мозаїчки? З вірогідністю у 99% — це роботи художнього об'єднання Pomme de Boue. Роблять вони їх задля того, щоб "додати місту яскравості".

На жаль, на мозаїки полюють: одного часу якісь вандали (ні, не комунальники) цілеспрямовано їх знищували. Але художники розвели настільки бурхливу діяльність, що потрощити всі їхні роботи невідомим не вдалося. Найчастіше такі мозаїки можна побачити на Подолі та у центрі Києва.

Кахлі 1
Ще один пречудовий стріт-арт — малюнки на кахлях.

Художник Максим-Стефан Лозовий розклеїв по місту — в найулюбленіших місцях — свої плиточки. Каже, зробив це як подарунок рідному місту і щоб розширити власні уявлення про самого себе. Максим-Стефан розуміє, що стріт-роботи довго не живуть, проте ставиться до цього філософськи:
Треба бути готовим до того, що твоєї роботи завтра тут не буде, тобто це про взаємодію тут і зараз.
Кахлі 2
Також Київ прикрашають кахлі керамістки Тетяни Шку та ілюстратора Сергія Майдукова.

Що цікаво, на цей проєкт їх надихнули… кольорові півники — роботи київського художника Євгена Бертолуччі.

Мені хочеться, щоб на стінах було щось крім тегів, щось більш трудомістке та естетичне, — зізнається Сергій Майдуков.
Всього по Києву було розміщено 11 кахлів з яскравими симпатичними малюнками.
Метелики
Металеві метелики — це креатив художника та ювеліра Сергія Жернова. Зробив він своїх красунь на противагу пандемії. Мовляв, усі ми були змушені "закупоритися" у своїх домівках, наче гусені у коконах. Проте люди створені не задля сидіння у чотирьох стінах, а щоб жити вільним, повним та яскравим життям.
Котики, літаки й не тільки

Скульптор Володимир Білоконь (кияни добре знають його пречудові роботи "Закохані стільчики" та "Любов ліхтарів") жартома називає свій стріт-арт "скам'янілостями". Розміщує їх Білоконь зазвичай на пнях від дерев, стовпчиках від парканів або просто на стінах.
За допомогу в розшифруванні стріт-арту дякуємо шанувальниці Києва Юлії Мельник.