ВДНГ, яке не збудували. Летюча тарілка та велетенський кристал

ВДНГ, яке не збудували. Летюча тарілка та велетенський кристал Колаж: "ТиКиїв"

У цьому році улюблене багатьма киянами ВДНГ відсвяткувало свій 65-річний ювілей. Вік поважний, але ювіляр на свій вік явно не почувається. Щоб у цьому переконатися, достатньо просто зайти на його територію — там все кипить та вирує.

Проте якби все склалося так, як задумувалося архітекторами, які постійно розбудовували комплекс виставкових споруд, то сьогодні ми б мали геть інше ВДНГ. З павільйонами, схожими на летючі тарілки прибульців, і велетенські кристали! 

Проєкт павільйону квітникарства та озеленення

ВДНГ
Фото: "Київ. Вчора, сьогодні, завтра"

Проєкти нових павільйонів були розроблені, що називається "от і до" — бери та будуй. Проте на заваді стала тотальна криза, яка відчувалася останні півтора десятиліття існування Союзу. Як пише дослідник ВДНГ Ігор Однопозов у своїй чудовій книзі "Колишня виставка":

Чи то закінчилися кошти, чи то вичерпався ентузіазм

Проєкт павільйону квітникарства та озеленення створила команда архітекторів: В. Катуліна, В. Булгакова, О. Юнакова, І. Черняд'єва. І якщо подивитися на павільйон зверху, то створиться враження, ніби милуєшся велетенським кристалом! 

Проєкт павільйону транспорту

Фото: В. Штолько "Архітектура споруд із висячими покриттями"

Нові часи — нові форми. Усі наявні проєкти кардинально відрізняються від того, що вже було побудовано на території. Ніяких тобі снопів з колосками пшениці та скульптур робочих і селян — все максимально практичне і трохи фантастичне.

Це стосується і транспортного павільйону (архітектори: В. Штолько, А. Кабацький, Т. Малишева, Є. Непомняща), який, до речі, наприкінці 70-х навіть почали будувати, а потім закинули. Недобудову і сьогодні можна побачити на території.

Проєкт універсального павільйону

Фото: В. Штолько "Архітектура споруд із висячими покриттями"

Ще одна унікальна споруда, що нагадує зірковий корабель прибульців, і яка могла б з'явитися на ВДНГ. Універсальна — тобто її можна використовувати під все одразу: різноманітні виставки, події тощо. Проте проєкт архітекторів Ю. Балашова і В. Штолько так і залишився лише на папері.  

Проєкт павільйону меліорації

Фото: І. Однопозов "Колишня виставка"

Ще один цікавий проєкт (архітектори: А. Касперов, В. Штолько), який навіть почали споруджувати (як і павільйон транспорту), і який потім закинули. Але не варто шукати залишки недобудови — їх демонтували десь наприкінці 90-х.

Проєкт павільйону рибного господарства

Фото: В. Штолько "Архітектура споруд із висячими покриттями"

По-перше, це було б красиво. Споруда, що закруглюється, як океанська хвиля, прозорий дах, який імітує комірки рибальської сітки. А по-друге, це було якісно інше архітектурне рішення. Новий рівень для ВДНГ. Проте, на жаль, проєкту не судилося бути реалізованим.

Також читай: Як у Києві вандали знущаються з артоб'єктів

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
45005991_571232313299079_3041464559333277696_n.jpg - Олександр Панченко
Редактор і фанат книжок. Люблю дивитись по сторонах — у такий спосіб можна побачити багато цікавого.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації