Як зекономити на здоровому харчуванні? Поради нутриціолога

Поділитися

Як зекономити на здоровому харчуванні? Поради нутриціолога

Як зекономити на здоровому харчуванні? Поради нутриціолога Фото: Unsplash

Піклуватися про своє здоров'я важливо за будь-яких обставин і економічного становища. І перш за все важливо дбати про правильне харчування – саме від нього залежить фізичний стан усього організму. Ми поспілкувалися з нутриціологинею Анастасією Голобородько та розпитали, як можна зекономити в сучасних умовах на здоровому харчуванні й при цьому забезпечити собі повноцінний раціон. 

Здорове харчування
Фото з особистого архіву Анастасії Голобородько

Як харчуватися в умовах війни? Чи потрібно додавати у меню більше якихось продуктів та як все це вмістити в лімітований бюджет?

Якщо у людини є мінімальний доступ до продуктів або вона має скромний бюджет на харчування, треба навчитися "мислити групами продуктів" і запам'ятати "формулу ситості": жири + клітковина.

Щоб вгамувати голод і довго відчувати себе ситим, важливо зосередитися на продуктах, що містять "хороші" жири, та насичених клітковиною. Обидва типи продуктів повільно перетравлюються, дають відчуття ситості, не спричиняють різкого підвищення, а потім спаду цукру в крові та допомагають контролювати харчові звички, особливо за умов обмеженого доступу до продуктів.

Здорове харчування
Фото: Unsplash

Жирів заведено боятися. "Жири відкладаються в жири", "жири – це не здорово", "буду готувати без олії", "виберу дієтичне куряче філе замість жирного оселедця чи качки" – поширені хибні переконання.

Повністю виключати жири не тільки безглуздо, але й шкідливо. Як білки та вуглеводи, вони також важливі для нормальної роботи організму. Це цінне джерело енергії й будівельний матеріал для клітинних мембран. 

З клітковиною все ще простіше: її варто споживати в будь-якому вигляді – свіжі, квашені та заморожені овочі, сушені трави, ягоди, цитрусові, цілозернові каші замість каш швидкого приготування. 

Здорове харчування
Фото: unsplash

Які корисні продукти дають відчуття ситості? Розкажіть також про локальні суперфуди.

По перше, це, звичайно, горіхи та насіння. Без цукру та інших підсолоджувачів, без олії. Горіхи в сирому вигляді – найкращий з доступних суперфудів, найшвидший і поживний перекус.

Цільна каша. Не пластівці чи борошно, а каші з цільних зерен – здоровий вибір.

Олія та масло. Сирочавлена, нерафінована олія, вершкове масло дуже потрібні організму.

Здорове харчування
Фото: Anastasiia Goloborodko

Жирна риба та птиця. Порція кільки, оселедця, сайри, сардини або скумбрії навіть із консерви – ідеальна заміна курячому філе або тушкованому червоному м'ясу. М'ясо тваринного походження вживаємо на кістці, зі шкіркою.

Варто також наголосити на користі цільних продуктів. Розглянемо деякі властивості. 

Ваші загальні рекомендації для хорошого самопочуття? 

Знаю, що багатьом зараз не до цього, але потрібно дотримуватися певних правил, щоб мати хороше самопочуття. Якщо ти в умовній безпеці, то наскільки це можливо продовжуй піклуватися про себе, про діточок та близьких. Важливо усвідомити, що здоров'я – це наш актив. Хочу нагадати про вкрай важливі речі.

Здорове харчування
Фото: Unsplash
Здоровий сон
Фото: Unsplash
Вимкнути перевіркуПреміум порадиВимкнути перевіркуПреміум порадиВимкнути перевіркуПреміум порадиВимкнути перевіркуПреміум поради Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації