Хобі-терапія за типом темпераменту

Хобі-терапія за типом темпераменту Фото: Getty Images

У кожного з нас кожен день є море справ, обов'язків, соціальних зобов'язань... Деякі з них ми виконуємо з радістю, деякі — ні, а ввечері почуваємося наче вижатий лимон. Де ж взяти енергію на всі ці необхідні речі? На думку психологів, найпростіший і найдієвіший спосіб підзарядитися — зайнятися хобі.

Улюблена справа приносить творче задоволення, а також є паливом для нашого акумулятора. Ба більше, таке регулярне або навіть щоденне підживлення набагато краще, ніж тривале відновлення з нуля.  

Яке хобі обрати?  

"Правильне" хобі має приводити до балансу психіку та енергообмін організму, а отже, відповідати нашому темпераменту. Тому при виборі варто відштовхуватися від свого типажу.

Меланхоліки

Це дуже вразливі люди, для яких характерна задумливість, стриманість і навіть смуток. Вони намагаються не зраджувати своїм звичкам, тому їм дуже непросто залишити зону комфорту. Меланхоліки схильні до самотності та замкнутості. А все незвичайне та нове викликає у них настороженість. Важливим для них є естетичний компонент хобі.

Такі люди люблять вдома в тиші плести, вишивати або складати оригамі та думати про своє. З одного боку, меланхолікам підходить будь-яке рукоділля, яким вони можуть займатися на самоті. Воно дає їм почуття спокою та захищеності. Але з іншого — таке хобі посилює їхню схильність до ще більших переживань та занурення у свій кокон. Саме тому меланхолікам важливо займатися тим, що допоможе їм вибратися зі свого панцира. Варто обрати, наприклад, подорожі красивими місцями, участь у театральних виставах (можливо, в ролі декоратора), фільмування та фотографування, всі види дизайну, гру на музичному інструменті в складі любительського оркестру. Всі ці заняття — гарний спосіб зробити крок за межі звичних рамок, побачити різноманітність світу і трохи прокачати навички комунікації. А от спортивного дозвілля меланхолікам психологи не радять: це виснажує людей цього психотипу.

Фото: Getty Images
 • Гарна ідея! Курс "Основи фотографії" від Київської Школи Фотографії
 • ДЕ? Вул. Велика Васильківська, 65, третій поверх
 • СКІЛЬКИ? 5900 грн за 25 годин захопливої теорії і практики в 7 фотостудіях школи

Холерики

Це емоційні люди з різкими перепадами настрою. Вони енергійні, ініціативні, схильні до швидкого прийняття рішень та активних дій.

Холерики зазвичай прагнуть бути першими. Вони легко розв'язують різні проблеми, але їхня нестійкість і квапливість часто заважає доводити почате до кінця. Для балансу таким людям потрібна "парність". Їхня надмірна потреба контролювати все і вся добре "лікується" довірою до партнера: наприклад, у парних танцях не можна все взяти на себе — результат залежить від злагодженої роботи двох та комунікації в парі. Холерикам підійде будь-який командний спорт, ігри або захоплення, що передбачають проведення часу в компанії. Такі хобі допоможуть їм розвинути вміння працювати в групі, стати м'якішими та гнучкішими, що дозволить холерику легше переживати важкі життєві ситуації. Холерики "живляться" вдячністю та захопленням оточення, тож найкраще для них — це досягти високого рівня в обраному напрямку і стати тренером чи визнаним авторитетом. Іноді спрацьовує хобі, яке трохи пригальмовує їх. Але і в цьому разі холерикам потрібне визнання. 

Фото: Getty Images
 • Гарна ідея! Заняття в школі латиноамериканських танців SALSABO
 • ДЕ? Вул. Антоновича, 38; вул. Велика Житомирська 24Б; вул. Данила Щербаківського, 45А 
 • СКІЛЬКИ? Заняття 1 годину — 300 грн, 1,5 години — 450 грн, 2 години — 600 грн 

Флегматики

Такі люди відрізняються серйозністю, спокоєм та врівноваженістю. Практичність — їхнє кредо. Повільні, вдумливі, небагатослівні, часом навіть здається, що вони байдужі до всього, але це не так.

Флегматики усидливі та терплячі, тому чудово справляються з будь-якою копіткою роботою й отримують від цього задоволення. Флегматикам подобається плести та шити (але, на відміну від меланхоліків, ці заняття для них мають практичну ціль) чи грати у комп'ютерні стратегії. Часто вони чудові кулінари: люблять готувати складні, незвичайні страви, винаходячи свої рецепти. Але періодично флегматикам треба давати струс: їм необхідні активні заняття, які допоможуть хоч трохи розхитатися, виплеснути емоції та навіть зазнати гострих відчуттів. Також їм потрібні фізичні навантаження, адже часто такі люди ведуть малорухливий спосіб життя. Тому флегматикам підійдуть походи, сплави річками, гірськолижний спорт, плавання, катання на роликах і ковзанах, сквош. 

Фото: Getty Images
 • Гарна ідея! Катання на роликах, скейті або самокаті в критому скейт-парку Born
 • ДЕ? Вул.Олени Теліги, 4 
 • СКІЛЬКИ? Катання 1 годину при вільному відвідуванні — 100 грн, оренда всього скейтпарка — 600 грн за годину.  

Сангвініки

Стійкі, життєрадісні люди, які вільно орієнтуються у нових обставинах. Вони вміють швидко перемикатися з одного напряму діяльності на інший і не терплять одноманітності. Цінують комфорт та якість.

Сангвініки дуже товариські та мають гнучкий розум. В компаніях їх люблять за життєрадісність і привітність, вважаючи жартівниками та веселунами. Як хобі сангвініки часто вибирають енергійні й навіть екстремальні розваги: перегони на швидкість, єдиноборства, стрибки з парашутом, організацію яскравих вечірок, любительський театр... Але такі захоплення розхитують їх і так дуже рухливу психіку. Для гармонії краще підійдуть — малювання, читання, гончарство, килимарство, які вимагають усамітнення та концентрації. Завдання сангвініка — сповільнюватися, почати помічати свої почуття та переживання, відновлюватися після енерговитратних виходів "у люди", вчитися не справляти враження на інших своєю активністю, а наповнювати себе. Тож згадай про це, коли будеш поливати улюблену квіточку на підвіконні й думати про красу та буремність життя... 

Фото: Getty Images
 • Гарна ідея! Майстер-клас зі створення флораріуму, ліплення з глини, створення соєвих свічок та інших артвиробів в артстудії СRAFTOROOM
 • ДЕ? Проспект Перемоги, 65, офіс 214 
 • СКІЛЬКИ Від 350 грн за майстер-клас тривалістю до 3 годин.    
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації