Курси тактичної медицини в Києві та онлайн: як пройти
Надавати першу допомогу має вміти кожен українець — як на фронті, так і в тилу. "ТиКиїв" дізнався, які є стандарти тактичної медицини, які курси можна пройти офлайн та онлайн.
Читай також: Як надати першу допомогу: поради МОЗ
TacticMedAid
Опанувати тактичну медицину можна віддалено. Команда TacticMedAid розробила цифровий застосунок, який навчає рятувати життя за протоколом TCCC.
TCCC (Tactical Сombat Сasualty Сare) або тактична бойова допомога пораненим — це стандарт надання допомоги в догоспітальній медицині на полі бою.
Протокол TCCC складається з трьох етапів:
- допомога під вогнем (червона зона);
- допомога в тактичному полі (жовта зона);
- допомога при тактичній евакуації (зелена зона).
Застосунок має два окремі довідники — для військових та цивільних. Тут можна перевірити рівень знань щодо надання допомоги, а також пройти відповідні тренінги. Навчають, зокрема, накладати джгут Есмарха, зупиняти вузлову кровотечу, трамбувати рану та відновлювати прохідність дихальних шляхів. Для цивільних — окремі інструкції за міжнародним стандартом Stop The Bleed.
Якщо немає змоги користуватися сервісом — вихід є! Команда TacticMedAid підготувала ще добірку лекцій для YouTube. Є три плейлисти: навчальний курс для військових, цивільних, а також практичні вправи. Ти ж ознайомишся?
"КоЛеСо"
"КоЛеСо" — це навчально-тренувальний центр тактичної медицини у Києві. Тут регулярно проводять інтенсиви за принципом MARCH для військових та цивільних.
MARCH — це алгоритм у концепції TCCC. Його застосовують, коли людина в жовтій або зеленій зоні та може зосереджено допомогти пораненому.
- M (Massive bleeding) — масивна кровотеча;
- A (Airway Management) — керування дихальними шляхами;
- R (Respiration) — дихання;
- C (Circulation) — циркуляція;
- H (Head injury / Hypothermia) — травма голови / гіпотермія.
- ДЕ? Проспект Берестейський, 52/2, м. Київ. Навчання безплатне. Для запису на одноденний базовий тренінг потрібно заповнити форму.
"КоЛеСо" проводить і онлайн-практикуми у Zoom за реєстрацією. Кількість підключень необмежена. Головне — скласти мінімальний іспит "КРОВ-ЛЕГЕНІ-СЕРЦЕ". У разі невдачі віддалений курс можна пройти заново безоплатно.
PULSE
Ця організація проводить безплатні тренінги з тактичної медицини для українських захисників і захисниць. Військових ЗСУ та представників Сил оборони тут навчають за тими самими стандартами, що й американських колег. Крім того, PULSE офіційно сертифікована як тренінговий центр NAEMT.
NAEMT (National Association of Emergency Medical Technicians) — це професійна спілка працівників екстреної медичної служби США, уповноважена Пентагоном. Вона має схожий вплив і на інші держави, зокрема в НАТО.
Загалом підготовку з тактичної медицини у PULSE пройшли понад 28 тисяч військовослужбовців. Якщо ти теж борониш нашу Батьківщину — доєднуйся!
- ЯК? Відправити заявку на навчання підрозділу можна за посиланням. Зв'язок із PULSE за номером 096-316-06-89.
Міжнародний Центр Тактичної Медицини
Цей заклад навчає медичних працівників, служби швидкого реагування та військовий персонал, яким потрібні передові знання та навички для роботи в умовах високого ризику. А до окремих програм запрошують і цивільних киян. До прикладу, 6-годинний курс BLS навчить робити непрямий масаж серця, штучну вентиляцію легень тощо.
BLS (Basic Life Support) — це алгоритм надання першої допомоги при невідкладних станах. Його призначення — збільшити шанси потерпілого на виживання. Протокол BLS загальноприйнятий у більшості країн світу.
Також на базі Центру проводять одноденний курс ASM-практик для військових та цивільних. Практичне відпрацювання складається із трьох блоків: тактика, медицина та психологія.
ASM (All Service Members) — це навчальна програма з тактичного бойового догляду за потерпілими.
- ДЕ? Вул. Берковецька, 6А, м. Київ. Номер для запису: 093-610-03-03. Також на сторінці кожного курсу внизу є форма для участі. Графік занять на червень — тут.
"Госпітальєри"
Цей добровольчий медичний батальйон навчає тактичної медицини з 2015 року, а його екіпажі щодня проводять евакуації на фронті від самого початку війни.
Нещодавно "Госпітальєри" опублікували розклад на червень. Приміром, 22 червня у Києві пройде курс "Базова підтримка життя", де "Госпітальєри" навчать рятувати людей при невідкладних станах (непритомність, судоми, зупинка серця). Радимо й "Симуляційний курс" для тих, хто вже має базові теоретичні знання — заняття відбудеться 30 червня.
- ЯК? Дізнатися більше можна на сайті батальйону або за телефоном 098-117-41-27. Вартість залежить від вибраного курсу.
Якщо в тактичній медицині початківець — варто записатися на один із курсів хоча б онлайн. Набуті знання можуть урятувати твоє житя та життя інших!
Читай також: Військовий психолог про мобілізацію