Дощ — не перепона! Як пройшов забіг Go to the Future на підтримку військових з ампутаціями

Дощ — не перепона! Як пройшов забіг Go to the Future на підтримку військових з ампутаціями Фото: пресслужба FFU

16 червня на ВДНГ відбувся благодійний забіг Go to the Future на підтримку захисників і захисниць, які втратили кінцівки на війні й адаптуються до нового життя з протезом. "ТиКиїв" ділиться враженнями по гарячих слідах!

0 / 0

Благодійний забіг Go to the Future пройшов за ініціативи фонду Future for Ukraine (FFU) та фінансової підтримки Pfizer Foundation. Медичний партнер заходу — клініка Medical Center Orthotics & Prosthetics, яка допомагає українським важкопораненим бійцям у межах програми фонду FFU. 

Попри недільний дощ, до забігу долучилася понад 1000 осіб: професійні бігуни, аматори бігу, відомі люди з шоубізнесу й інші активні українці, що мали бажання підтримати захисників з ампутаціями. Усі охочі могли подолати дистанцію у 5 км, 2 км або 600 м на біговій алеї під липами на ВДНГ. Або ж приєднатись онлайн із будь-якого куточка світу. Також були дитячі дистанції на 200 та 400 м. 

Коли військові втрачають кінцівки, вони проходять складний емоційний період. Ми маємо стати на бік цих людей і разом показати суспільству, що вони гідні повернутися до активного життя, а статус інвалідності після ампутації — це лише висновок на папері. Вони можуть працювати й навіть бігати, — зазначила Олена Ніколаєнко, президентка FFU в США. 

Спортивний захід розпочався з естафети на 400 м — у ній взяли участь військові, протезовані за підтримки фонду FFU, зірки шоубізу та лідери думок. П'ять команд були названі позивними військових — учасників естафети:

  • Петро Кулик — "Ковель";
  • Євген Удовенко — "Удав";
  • Владислав Курілов — "Монако";
  • Денис Єрмуратський — "Ваканда";
  • Олександр Чайка — "Чайка". 

Денис Єрмуратський нещодавно пройшов протезування та реабілітацію у клініці MCOP у Вашингтоні. Він лише місяць із протезом, каже, що  йому досі складно. Проте забіг Go to the Future змотивував Дениса "подружитися" із новою кінцівкою.

Фото: пресслужба FFU

Разом із ним естафету біг фронтмен рок-гурту O.Torvald Женя Галич. 

Женя Галич і Денис Єрмуратський після естафети. Фото: пресслужба FFU

Євген Удовенко (позивний — Удав) з протезом уже рік. За кілька днів до забігу, під час навчання для протезистів та реабілітологів у Києві від фахівців MCOP, військовому встановили біговий протез, аби той зміг взяти участь у командній естафеті. 

Євген Удовенко долає естафету у 400 м на новому біговому протезі. Фото: пресслужба FFU

Доктор Фархад Остоварі, клінічний директор MCOP, який з колегами теж біг дистанцію 5 км, висловив захоплення своїм пацієнтом.

Лише погляньте, Євгенові кілька днів тому встановили біговий протез і він вже біжить швидше за всіх! Саме заради цього ми тут, у Києві, з командою MCOP. Щоб допомагати українцям, які втратили кінцівки на війні, повернути можливості активного руху, — ділиться враженнями доктор Остоварі.

Зліва направо: доктор Фархад Остоварі та Ян Фотергілл під час забігу на дистанцію у 5 км. Фото: пресслужба FFU

Спільно з військовими естафету бігли, зокрема, співачки Злата Огнєвіч, TAYANNA, ROXOLANA, Ганна Завальська, вокалістка Tember Blanche Олександра Ганапольська, ведучий Нікіта Добринін та музикант Пилип Коляденко. 

0 / 0

Перед забігом на дистанції у 5 та 2 кілометри тренери зі спортивного хабу функціонального тренінгу "ЕБШ" провели для учасників колективну руханку. 

Першими стартували учасники забігу на 5 км, за ними — на 2. У натовпі перед стартом можна було зустріти й професійних бігунів, і аматорів, і навіть тих, хто робив це вперше, аби підтримати військових з ампутаціями. Поруч із цивільними дистанцію долали й протезовані військові. 

0 / 0

Сергій Храпко, ветеран російсько-української війни, отримав поранення 2015 року під час проведення АТО. Сергій має подвійну ампутацію лівої руки та ноги. Втім веде активний спосіб життя, долає півмарафони, відвідує важкопоранених бійців у госпіталях та своїм прикладом надихає їх не здаватися.

Я отримав протез у 2016 році, коли в нашому суспільстві про протезування нічого не знали, і майже не було людей, які могли б поділитися досвідом. І я особисто знаю, як це, коли є запитання, а не маєш відповіді. Тому такі заходи, як сьогодні, дуже важливі не лише для хлопців з ампутаціями, але й для суспільної свідомості, — каже Сергій.

На підтримку військових бігли і RestoRun Team — команди ресторанів Києва: кафе 044, "Улюблений дядя", Milk Bar, Good Girl, Win Bar, мережі "Сім'я ресторанів Дмитра Борисова", The Burger, The Cake, LoggerHead, кафе "Марія" та MAD BAR`s HOUSE зі Львова. 

Команда BPSH на дистанції у 2 км. Фото: пресслужба FFU

О 12:00 стартував дитячий забіг на 200 та 400 метрів. Кожен учасник отримав медаль фінішера. 

0 / 0

Після забігу ведучий Нікіта Добринін провів функціональне тренування ексклюзивно для учасників заходу Go to the Future. Участь могли взяти ті, хто попередньо зареєструвався на зіркове тренування та зробив донат на протезування й реабілітацію військових зі складними випадками ампутації, які забезпечує фонд Future for Ukraine. 

Також 16 червня на ВДНГ для дорослих провели заняття з йоги та чайну церемонію. Діти могли безоплатно позайматися з тренером на батутах, відвідати творчу майстерню та майстер-клас з акробатики від ветерана з протезом Олександра Чайки. 

На заході вдалося зібрати майже 300 тисяч гривень — їх спрямують на протезування та реабілітацію складних випадків ампутацій українських військових. Долучитися до збору та підтримати наших героїв, які очікують своєї черги на протезування за кордоном, можеш і ти — на сайті фонду.

Командний забіг, який попри сильний дощ відвідала понад 1000 українців, показав, що суспільство прагне змін і готове допомагати нашим захисникам з ампутаціями адаптуватися до цивільного життя з протезом. Адже формувати нову культуру ставлення до людей з протезами — наша місія сьогодні.

Фото: пресслужба FFU

Читай також: Календар забігів на червень 2024 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації