7 фільмів грудня: Вонка, Феррарі, Анатомія падіння та інші прем'єри

7 фільмів грудня: Вонка, Феррарі, Анатомія падіння та інші прем'єри Фрагмент постера фільму "Вонка". Фото: Kinomania

Документалка "Вся ця краса та кровопролиття", фентезі "Вонка", трилер "Анатомія падіння", мелодрама "Виживуть тільки коханці", біографічна драма "Феррарі", комедія "Щасливий випадок" та українська трагікомедія "Мій карпатський дідусь". Це сім фільмів, які покажуть в українських кінотеатрах у грудні. Докладніше про кінопрем'єри — у матеріалі.

Читай також: 7 вистав грудня: Тореадори з Васюківки, Сойчине крило, Косачка та інші

Вся ця краса та кровопролиття

Режисерка: Лора Пойтрас
Виробництво: США, 2022
Прем'єра: 7 грудня

Документальний фільм-лауреат "Золотого лева" Венеційського кінофестивалю.

Стрічка розповідає про американську фотохудожницю та активістку Нен Ґолдін. Йдеться про її життя, творчість і боротьбу з фармацевтичною компанією Purdue Pharma та її засновниками Саклерами.  

Це нова робота американської документалістки Лори Пойтрас, яка отримала "Оскар" за стрічку "Громадянин чотири". "Всю цю красу та кровопролиття" також номінували на "Оскар". В Україні фільм вперше показали на фестивалі американського кіно "Незалежність".

Родина Саклерів володіла фармацевтичним концерном, який заробив мільярди на знеболювальному "Оксиконтині", приховав ризики виникнення залежності від препарату та зробив значний внесок у поглиблення опіоїдної кризи в США. Нен Ґолдін приймала препарат після стоматологічної операції і через колишню наркотичну залежність пережила сильний рецидив. Після цього вона заснувала групу активістів P.A.I.N., мета якої — перешкодити музеям приймати пожертви від Саклерів, — йдеться в описі.

Вонка

Режисер: Пол Кінг
Виробництво: США, Велика Британія, 2023
Прем'єра: 14 грудня

Музичне фентезі, яке розповідає передісторію Віллі Вонки, персонажа роману "Чарлі і шоколадна фабрика".

Головний герой — молодий винахідник, фокусник і шоколатьє Віллі Вонка. Він сповнений ідей та налаштований змінювати світ. А також прагне довести, що найкращі речі в житті починаються з мрії. Герой проходить шлях від продавця шоколаду в маленькій крамниці до відкриття найвідомішої у світі шоколадної фабрики.

Новий фільм британського режисера Пола Кінга, відомого як творця фільмів про Паддінгтона, є приквелом до роману "Чарлі і шоколадна фабрика" британського письменника Роальда Дала. 

Головну роль виконав Тімоті Шаламе. Крім нього, у стрічці знялися Олівія Колман, Г'ю Ґрант, Саллі Гокінз, Кіген-Майкл Кі, Ровен Аткінсон.

Анатомія падіння

Режисерка: Жюстін Тріє
Виробництво: Франція, 2023
Прем'єра: 14 грудня

Кримінальний трилер, який нагородили "Золотою пальмовою гілкою" Каннського кінофестивалю. 

Головна героїня Сандра — німецька письменниця. Вона живе зі своїм чоловіком Самуелем та сином Даніелем у віддаленому шале у французьких Альпах. Коли Самуель гине, слідство не може визначити, це було самогубство чи вбивство. Зрештою Сандру заарештовують, і суд починає розглядати її сімейні стосунки та особистість.

Це шостий повний метр французької режисерки Жюстін Тріє. Вона стала третьою в історії жінкою, яка здобула головний приз Каннського кінофестивалю. Після Канн фільм показали на кінооглядах у Локарно, Торонто, Карлових Варах, Сан-Себастьяні. Українська прем'єра пройшла на Київському тижні критики.

Головні ролі у кримінальному трилері виконали Сандра Гюллер, Сванн Арло та Антуан Рейнартц.

"Анатомія падіння" — не перший і не останній фільм, який препарує шлюб у всіх неприємних деталях. Жюстін Тріє запаковує питання у форму судової драми, де героїня Сандри Гюллер звинувачується у смерті чоловіка. Розбір його падіння з третього поверху виснажує і захоплює водночас. Але падіння тут не лише буквальне, але й метафоричне. Найперше, що цей фільм цікавить — це згасання стосунків, з усім болем, неоднозначністю та непривабливістю людської натури, — пише кінокритикиня Дарія Бадьйор. 

Виживуть тільки коханці

Режисер: Джим Джармуш
Виробництво: Велика Британія, Німеччина, 2013
Прем'єра: 14 грудня

Ретроспектива містичної мелодрами американського режисера Джима Джармуша з нагоди 10-річчя від виходу фільму.

У центрі сюжету — тендітні та чутливі вампіри Адам із США і Єва з Марокко, які були коханцями протягом століть. Вони — інтелектуали, що захоплюються музикою, літературою та наукою й більше не вбивають заради виживання. Проте молодша вампірка Ава ще не навчилася себе контролювати. Її дикість пробуджує у парі давно забуті інстинкти.

"Виживуть тільки коханці" входять до рейтингу 100 найвидатніших фільмів 21 століття за версією BBC. Це 11-та з 13-ти робіт п'ятиразового призера Каннського кінофестивалю та володаря премії Європейської кіноакадемії Джима Джармуша. Серед інших — "Ніч на Землі",  "Мрець", "Пес-примара: Шлях самурая", "Поламані квіти", "Патерсон". 

Головні ролі виконали Тільда Свінтон і Том Гіддлстон. Також у касті — Міа Васіковська, Джон Герт, Джеффрі Райт. 

Феррарі

Режисер: Майкл Манн
Виробництво: США, Італія, 2023
Прем'єра: 28 грудня

Біографічна спортивна драма про італійського конструктора, підприємця та автогонщика Енцо Феррарі.

Дія фільму відбувається 1957 року. Енцо Феррарі переживає кризу через ризик банкрутства, заснованої разом із дружиною Лаурою десять років тому автокомпанії Ferrari, та смерть їхнього сина. Задля порятунку сімейного бізнесу він вирішує ризикнути та поставити все на перегони на витривалість Mille Miglia довжиною 1000 миль Італією. Енцо готує свою команду до змагання і водночас з'ясовує стосунки з Лаурою та коханкою Ліною, яка народила йому другого сина. 

Це 12-й фільм американського режисера Майкла Манна. В його доробку є такі стрічки, як "Останній з Могікан", "Сутичка", "Алі", "Співучасник", "Джонні Д". В основу сценарію лягла біографія "Енцо Феррарі: Людина і машина", яку написав журналіст Брок Єйтс. 

Головного героя зіграв Адам Драйвер. Також у стрічці з'являться Пенелопа Крус, Шейлін Вудлі, Патрік Демпсі та Джек О'Коннел. Світова прем'єра відбулася в основному конкурсі Венеційського кінофестивалю.

Щасливий випадок

Режисер: Вуді Аллен
Виробництво: Франція, Велика Британія, 2023
Прем'єра: 28 грудня

Перший франкомовний фільм американського режисера Вуді Аллена, повністю знятий у Парижі та його передмістях. 

Головна героїня детективної комедії — парижанка Фанні, якій набридає життя в буржуазному оточенні. Одного ранку дорогою на роботу вона зустрічає шкільного друга Алана, який зізнається, що завжди божеволів від неї. Спілкування швидко переростає в роман. Чоловік Фанні відразу здогадується про зраду й вирішує розібратися з коханцями. 

Це 50-й та, можливо, останній фільм чотириразового лауреата "Оскара" Вуді Аллена. Серед інших його стрічок — "Енні Голл", "Мангеттен", "Кулі над Бродвеєм", "Матч Пойнт", "Вікі Крістіна Барселона", "Північ в Парижі", "Жасмін".

У головній ролі — Лу де Лааж. Також до акторського ансамблю увійшли Нільс Шнайдер, Мелвіль Пупо, Валері Лемерсьє. Світова прем'єра відбулася на Венеційському кінофестивалі.

Це історія романтики, пристрасті та насильства в сучасному Парижі. Знята в місті та трохи у сільській місцевості, вона розвивається навколо роману двох молодих людей, які є старими друзями. У ній знімаються обдаровані французькі актори та актриси. Усе знято французькою мовою. Решту залишу, щоб здивувати, — каже Вуді Аллен.

Мій карпатський дідусь

Режисер: Заза Буадзе
Виробництво: Україна, Італія, Молдова, Чехія, 2023
Прем'єра: 28 грудня

Українсько-італійська трагікомедія з Богданом Бенюком у центральній ролі.

Головний герой — молодий італієць з українським корінням Мікеле. Він вирушає в Карпати, щоб розвіяти там прах матері. У селі юнак зустрічає свого діда Михайла — колишнього клоуна на прізвисько Буба. Їхнє знайомство змінює життя обох.

Фільм зняв режисер стрічок "Червоний", "Позивний "Бандерас" і "Мати апостолів" Заза Буадзе. Головні ролі зіграли Богдан Бенюк та італієць Сімоне Коста. Прем'єра відбулася на національному конкурсі Одеського кінофестивалю в Чернівцях. 

Це тепле кіно про битву поколінь, що врешті-решт нагадає про велике значення сім'ї та компромісу. Співіснування та непрості взаємини Михайла і Мікеле супроводжуються серією карколомних подій. Вони перетворюють серйозні речі на трагікомедію і назавжди об'єднують колись розділені долі діда та онука, — йдеться в анонсі. 

Читай також: 7 виставок листопада: артефакти Майдану, нічні кошмари, VR та AR тощо

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01.jpeg - Ілля Прокопенко
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації