7 виставок листопада: артефакти Майдану, нічні кошмари, VR та AR тощо

7 виставок листопада: артефакти Майдану, нічні кошмари, VR та AR тощо Виставка сучасного цифрового мистецтва "UBiennale: Пробудження". Фото: Кирило Русанівський, фейсбук UkrainianBiennale

Картини Владислава Шерешевського, Олександра Ляпіна та Олександри Луньової, скульптури Світлани Карунської, артефакти Революції гідності, твори віртуальної та доповненої реальності, різдвяно-новорічна атрибутика, матеріали про Григорія Квітку-Основ'яненка. Усе це — в добірці про сім київських виставок, які відкрилися протягом листопада. 

Читай також: Сергій Жадан: "Ми не перемагаємо у війні Пушкіна проти Шевченка"

Виставка "Майдан: народження мрії. Перший бій"

Виставка Майдан: народження мрії. Перший бій
Фото: Національний музей Революції Гідності

В Українському домі йде виставка до десятої річниці Революції гідності. Розповідає про події зими 2013-2014 років та відтворює атмосферу і настрій Майдану. До експозиції увійшло кілька сотень об'єктів та артефактів. Серед експонатів — елементи "Йолки", її верхівка-тризуб, каски, щити, шини, бруківка, майданівське піаніно, відеохроніка та фотографії. А ще знакові мистецькі твори про Майдан: полотна Олександра Ройтбурда, Олекси Манна та Ростислава Лужецького, вишита серія "Бандериків" Івана Семесюка, мармурова скульптура французького митця П'єра Роті "Новій Україні" тощо.

Десять років тому українці остаточно сформулювали національну ідею. Вона викристалізувалася на Майдані. Цей ідеал означено двома місткими словами — Гідність і Свобода. Так звучить наша ідея, яку виборюємо дотепер. На виставці в Українському домі ви зможете поринути в атмосферу найпотужнішого у світі мирного протесту, згадати перебіг подій, побачити оригінальні речі майданівців, унікальні артефакти з протестів, відтворені окремі локації ініціатив Майдану та твори революційного мистецтва, — йдеться в афіші.

  • ДЕ? Вул. Хрещатик, 2. Національний центр "Український дім"
  • КОЛИ? З 21 листопада до 3 грудня, 11:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? 40-80 грн

Виставка сучасного цифрового мистецтва "UBiennale: Пробудження"

Виставка сучасного цифрового мистецтва UBiennale: Пробудження
Фото: Музей Києва

У Музеї Києва триває Українська бієнале цифрового та медіамистецтва. У програмі Ubiennale — VR-експонати, AR-проєкти, відеоарт та інсталяції. Понад 30 українських і закордонних художників представили свої роботи на тему пробудження свідомості нації. Через взаємодію традиційних та інноваційних форм мистецтва осмислюють життя українців під час війни. Серед учасників — Алевтина Кахідзе, Олег Харч, Вероніка Чередниченко, Олександр Ісаєнко, Пьотр Армяновський, Євген Ващенко, Віталій Шупляк. Цифрове мистецтво стає для них "мовчазним свідком і тлумачем подій війни, інструментом висловлення думок щодо сучасних викликів".

Представлені роботи не лише про біль і проблеми сучасності, а й про духовну силу та віру у краще майбутнє. Ubiennale має на меті стати простором для побудови оптимізму та надії під час великого лиха. Серед творів, які акцентують на єдності й важливості спільного пробудження, ви відчуєте дух спільноти, що є важливим аспектом національної самосвідомості, — каже куратор бієнале Валерій Коршунов.

  • ДЕ? Вул. Богдана Хмельницького, 7. Музей історії міста Києва
  • КОЛИ? З 23 листопада до 3 грудня, 12:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Виставка Владислава Шерешевського "Війна. Життя триває"

Виставка Владислава Шерешевського Війна. Життя триває
Фото: Vakulenko Art Consulting

У галереї Vakulenko Art Consulting працює персональна виставка художника Владислава  Шерешевського. Зібрали його найсвіжіші картини — майже всі створені протягом цього року. Змальовують життя під час війни в усіх проявах: як на фронті, так і в тилу. Зокрема, є роботи про любов, зображення їжі, фантасмагоричні образи, портрети відомих людей. Виконані в різних стилях: від реалістичної традиції станкового живопису до гротеску та неопопарту. З фактурними, великими мазками та уважністю до деталей.

Владислав Шерешевський належить до десятки найуспішніших митців українського артринку. Його роботи багатошарові. На перший погляд, легковажні та іронічні. Та при більш детальному розгляді відкриваються парафрази з класичного живопису. Тут можна побачити мотиви і Рембрандта, і Вермера, і Рєпіна. А якщо зазирати глибше, смішне може водночас видаватися сумним. На картинах Шерешевського світ фантастичний, абсурдний, алогічний, але привабливий, — зазначено в афіші.

  • ДЕ? Вул. Костьольна, 8. Vakulenko Art Consulting
  • КОЛИ? З 23 листопада до 24 грудня, 11:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Виставка "Великі земляки: Григорій Квітка-Основ'яненко"

виставки Великі земляки: Григорій Квітка-Основ'яненко
Фото: National Academy of Arts of Ukraine

У Національній академії мистецтв розпочалася документально-художня виставка "Великі земляки: Григорій Квітка-Основ'яненко" до 245-річчя письменника. Документальна частина експозиції — це плакати про його життя, творчість і громадську діяльність. А в художній — пейзажі Віктора Ковтуна із квіткінськими місцями у Харкові. Графіка Ніки Хворостенко з українською символікою. Та ескізи костюмів і декорацій спектаклю "Сватання на Гончарівці" головного художника Харківського театру музичної комедії Тараса Шигимаги.

Квітка-Основ'яненко — письменник, громадський та культурний діяч, основоположник жанру соціально-побутової комедії у класичній українській літературі. Його твори — це спадщина наших предків, правдиві картини народного життя. 2023-го відзначаємо подвійну дату — 245 років від дня народження і 180 років від дня смерті, — сказано в описі.

  • ДЕ? Вул. Бульварно-Кудрявська, 20. Національна академія мистецтв України
  • КОЛИ? З 23 листопада до 7 грудня, 11:00-17:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Виставка Світлани Карунської "З'їж мене"

Виставка Світлани Карунської З'їж мене
Фото: Національний музей "Київська картинна галерея"

У Київській картинній галереї відкрилася персональна виставка скульпторки Світлани Карунської, яка працює переважно з картоном і бронзою. Скульптурні та графічні твори відтворюють переживання на тему війни та "занурюють у чудернацький світ, сповнений філософських питань буття". Серед образів — персонажі "Аліси в Країні Див" та античної міфології. Авторка називає свої роботи викликом ворогу і часу. 

Художниця своєю творчістю прагне упорядкувати навколишній хаос, показати, що він не здатен "з'їсти" нас і перекреслити нашу свободу вибирати. Яскраві кольори та креативні, часом майже зухвалі форми творів — це частина гри із сенсами, виклик страшній реальності. Мозаїчні фрукти та іграшки, фігури богинь і персонажів із міфів, бронзові зерня та начерки, макети з різних матеріалів, — таким є калейдоскоп обдарування авторки. У будь-яких своїх іпостасях її творчість пронизана емпатією та надією, — йдеться в описі.

  • ДЕ? Вул. Терещенківська, 9. Національний музей "Київська картинна галерея"
  • КОЛИ? З 24 листопада до 24 грудня, 11:00-18:00
  • СКІЛЬКИ? 50-100 грн

Виставка Олександра Ляпіна та Олександри Луньової "Нічні кошмари"

Виставка Олександра Ляпіна та Олександри Луньової Нічні кошмари
Фото: White World

У галереї White World почала роботу виставка художників Олександра Ляпіна та Олександри Луньової. У проєкті "Нічні кошмари" вони пропонують "придивитися до химер, які ховаються в темряві страшних снів, та почути, що вони намагаються нам сказати". Намальовані митцями істоти є уособленням нічних кошмарів. Через ці образи автори досліджують різні теми, зокрема жахи війни.

Саша Луньова зображує химерних істот, які кидають виклик беззмістовним, але закарбованим суспільним ритуалам та умовностям. Персонажами робіт Олександра Ляпіна часто є істоти-гібриди, у яких стерті межі між людиною та фантастичними тваринами. Автору небайдужі теми генної інженерії, етичності маніпулювання природою і свідомістю, — сказано в афіші.

  • ДЕ? Вул. Євгена Чикаленка, 21а. White World
  • КОЛИ? З 26 листопада до 14 грудня, 11:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Виставка "Українська зима: від Романа до Йордана"

Виставка Українська зима: від Романа до Йордана
Фото: Національний музей народної архітектури та побуту України

У Музеї Києва стартував мистецький проєкт, присвячений зимовому циклу українських свят. В експозиції є різдвяно-новорічна атрибутика етнографа та художника Володимира Шагала, кераміка, традиційна дерев'яна скарбонка, металеві колядницькі дзвоники, автентичні зимові строї, килимарство, рушники, іконопис, картини наївного малярства Михайла Онацька, Івана Лисенка та інших митців. А також витинанки та різдвяні листівки, тематичні роботи сучасних майстрів та інтерактивні інсталяції.

Виставковий проєкт представляє найяскравіший цикл зимових свят українців, що розпочинаються на Романа та закінчуються Водохрещем. Цей особливий святочний час сповнений давніми обрядами, звичаями та ритуалами: колядками й щедрівками, вертепами, ворожіннями, веселощами та гостиною, — написано в анонсі.

  • ДЕ? Вул. Богдана Хмельницького, 7. Музей історії міста Києва
  • КОЛИ? З 29 листопада до 14 січня, 12:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? 70-140 грн

Читай також: Гід на тиждень: куди піти в Києві з 27 листопада до 1 грудня

У Києві також можна потрапити на такі виставки, як "Шевченкіана" Івана Марчука у Київській картинній галереї, "Співіснування з темрявою" в Мистецькому арсеналі, World Press Photo 2023 в Національному музеї Тараса Шевченка. Про ці та інші експозиції читай за посиланням

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01.jpeg - Ілля Прокопенко
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

У Київському університеті Шевченка встановили рекорд з найшвидшого випуску книги - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

У Київському університеті Шевченка встановили рекорд з найшвидшого випуску книги

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора

Матір льотчика, якого нарекли привидом Києва, стала військовою капеланкою - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Матір льотчика, якого нарекли привидом Києва, стала військовою капеланкою

"Київводоканал" відключає воду боржникам: як відновити послугу - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

"Київводоканал" відключає воду боржникам: як відновити послугу

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації