7 театральних прем'єр березня: не пропусти!

7 театральних прем'єр березня: не пропусти! Вистава "Ляльковий дім". Фото: Anastasiia Mantach, facebook.com/malyiteatr

Які нові вистави варто побачити в Києві? "ТиКиїв" розповідає про 7 театральних прем'єр березня.

Читай також: Гід на тиждень: куди піти в Києві з 26 лютого до 1 березня

Ляльковий дім

Вистава Ляльковий дім
Фото: Малий театр

У Малому театрі покажуть виставу "Ляльковий дім" за п'єсою норвежця Генріка Ібсена. Це некласична історія класичної драматургії у формі кримінального детективу. У драмі йдеться про подружжя Хелмерів, які живуть у своєму будинку із трьома дітьми. На перший погляд, це щаслива родина. Але господарі Нора і Торвальд приховують багато таємниць, які поступово руйнують їхнє життя. Сучасну версію твору XIX століття поставив режисер Олексо Гладушевський. Він акцентує на темі становища жінки в суспільстві та психологічного насильства.

 • ДЕ? Вул. Олеся Гончара, 33. Український малий драматичний театр
 • КОЛИ? 1, 2 березня; 6 квітня о 18:00
 • СКІЛЬКИ? 500 грн

Камінний господар

Вистава Камінний господар
Фото: Театр на Печерську

У Театрі на Печерську представлять виставу "Камінний господар" у жанрі романтичної легенди. Поетичну драму Лесі Українки поставила режисерка Ольга Ларіна. Дія відбувається у середньовічній Іспанії. У центрі оповіді про любов і пристрасть — четверо героїв. Це спокусливий авантюрист дон Жуан, мрійлива донна ​​Долорес, егоїстична донна Анна та її чоловік, консервативний командор дон Гонзаго де Мендоза. За словами творців спектаклю, це історія про свободу і владу, а також про те, як трансформується особистість, яка цю владу отримує.

 • ДЕ? Вул. Мала Шияновська, 5. Київський академічний театр на Печерську
 • КОЛИ? 1 березня о 18:30; 2 березня о 17:00
 • СКІЛЬКИ? 300 грн

Фальшивка

Вистава Фальшивка
Фото: Театр Лесі Українки

У Театрі Лесі Українки зіграють виставу "Фальшивка" за п'єсою американця Ніла Лабюта. Романтична драма розповідає про чотирьох студентів — Адама, Евелін, Філіпа та Дженні. Вони стикаються з інтригами кохання, що порушують їхні особисті кордони та змінюють моральні принципи. У постановці режисера Євгена Щербаня можна побачити різні форми любові, синтез мистецтва й кохання та зміну ідентичності у стосунках.

 • ДЕ? Вул. Богдана Хмельницького, 5. Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки
 • КОЛИ? 13, 29 березня; 5, 20 квітня о 19:00
 • СКІЛЬКИ? 250 грн

Голоси

Вистава Голоси
Фото: Театр на Солом'янці

У Театрі на Солом'янці представлять виставу "Голоси" в жанрі психологічної драми. Це постановка п'єси Оксани Маслової від режисерки Катерини Шевченко. Персонажами є голоси в голові 35-річної жінки, які розмовляють між собою. Вони дискутують, критикують, згадують минуле, пояснюють, рятують, мріють та ледь не доводять до самогубства. Спектакль показує, звідки береться внутрішній критик та як травми й суспільні рамки впливають на сьогодення. А також чому думки не дають мислити вільно, жити в моменті та говорити про те, що відчуваємо.

 • ДЕ? Вул. Єреванська 11. Театр на Солом'янці
 • КОЛИ? 17 березня о 17:00
 • СКІЛЬКИ? 200 грн

Декамерон

Мюзикл Декамерон
Фото: Молодий театр

У Молодому театрі презентують еротичний мюзикл "Декамерон". Це нова версія кількох новел італійця Джованні Боккаччо. Дію твору епохи Ренесансу режисер Андрій Білоус переніс у постапокаліптичне майбутнє. У підземеллях серед руїн ховаються люди, які вижили після тривалих пандемій та війн. Зрідка вони підіймаються нагору, де повітря з радіоактивним забрудненням. Їхнє головне завдання — протистояння смерті та відновлення цивілізації. Вони вірять, що зможуть відродити життя на понівеченій планеті завдяки музиці, гумору та коханню. 

 • ДЕ? Вул. Прорізна, 17. Київський національний академічний Молодий театр
 • КОЛИ? 17 березня о 18:00
 • СКІЛЬКИ? 150 грн

Самотній Захід

Вистава Самотній Захід
Фото: Театр на лівому березі

У Театрі на лівому березі запрем'єрять виставу "Самотній Захід", в основі якої — п'єса ірландця Мартіна Макдони. Брати Вален і Колмен живуть у будинку батька після його нещодавньої смерті. Вони постійно сперечаються та конфліктують один з одним. Місцевий священник отець Велш намагається примирити братів, поки їхні сварки не переросли у бійню. Це дебютна постановка режисера Олександра Соколова. За його словами, у цьому творі переплітаються біблійні міфи та сучасні реалії, питання сім'ї та самотності, теми віри, життя і смерті. На знак підтримки України Макдона відмовився від авторського гонорару на час війни та протягом трьох місяців після її завершення.

 • ДЕ? Просп. Броварський, 25. Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра
 • КОЛИ? 23, 24 березня о 18:00
 • СКІЛЬКИ? 250-600 грн

Зерносховище

Вистава Зерносховище
Фото: Театр Лесі Українки

У Театрі Лесі Українки покажуть виставу Рівненського музично-драматичного театру "Зерносховище". Це спектакль режисера Максима Голенка за п'єсою Наталки Ворожбит.  Він зображує події Голодомору 1932-1933 років через долі окремих українців у селі на Полтавщині. В умовах трагедії герої кохають, заздрять, зраджують і шукають щастя. Як кажуть автори, ця вистава спонукає переосмислити не лише нашу історію, а й сьогодення. Постановка отримала чотири нагороди всеукраїнського театрального фестивалю-премії "Гра", зокрема за найкращу драматичну виставу 2022-2023 років. А також номінована на цьогорічну Шевченківську премію.

 • ДЕ? Вул. Богдана Хмельницького, 5. Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки
 • КОЛИ? 27 березня о 18:00
 • СКІЛЬКИ? 100-1200 грн

Читай також: Артем Ємцов: "Треба бути голим на сцені — буду"

Раніше "ТиКиїв" розповідав про 7 нових фільмів березня, які варто подивитися. Дізнавайся про "Смак свободи", "Лишайся онлайн", "Я, "Побєда" і Берлін" та інші кінопрем'єри у нашому матеріалі.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01.jpeg - Ілля Прокопенко
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації