7 виставок січня: Марчук, Вайсберг, Молдованов, Котарбінський та інші

7 виставок січня: Марчук, Вайсберг, Молдованов, Котарбінський та інші Картина Івана Марчука. Фото: фейсбук Ivanmarchukartist

Невідомі широкій аудиторії картини Івана Марчука, "Дорожній щоденник" Матвія Вайсберга, "Дорога до слона" Дмитра Молдованова, "Міні монументи" Анни Атоян, "Кроковеє колесо" Івана Сердюка, ретроспектива Вільгельма Котарбінського, а також твори 18-ти сучасних художників в експозиції "Біле та чорне".

"ТиКиїв" розповідає про 7 виставок січня 2024 року, які варто відвідати у столичних музеях і галереях.

Читай також: Ля Палісіада, Бідолашні створіння, Прісцилла та інші: 10 фільмів січня

Анна Атоян. Міні монументи

Виставка Анни Атоян Міні монументи
Фото: White World

У галереї White World відкрилася персональна виставка художниці зі Львова Анни Атоян "Міні монументи". Її картини в техніці батика описують як тендітні, мрійливі й ностальгічні зображення ніжною фарбою на тканині. Живописні та левкасні твори — "ніби дорогоцінні сувеніри з минулого" з характерними персонажами. А ще є мініатюрні скульптури, створені з балок старих львівських будинків і бавовняної вати.

Минуле лишилося у попередньому житті. Чим більше нас затягувало: спочатку в карантин, потім у війну, блекаути, тривоги, — тим недоречніше яскравим, безтурботним, майже міфічним і несправжнім почало здаватися минуле. Ніби все це було не зі мною, не з нами. Отже, тут недоречне минуле, якого не було. І трохи сьогодення, яке, сподіваюсь, скоро стане минулим, — каже Анна Атоян.

  • ДЕ? Вул. Євгена Чикаленка, 21а. Центр сучасного мистецтва "Білий світ"
  • КОЛИ? До 21 січня, 11:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Матвій Вайсберг. Дорожній щоденник. Бухара. Самарканд

Виставка Матвія Вайсберга Дорожній щоденник. Бухара. Самарканд
Фото: Артфундація "Дукат"

У галереї "Дукат" працює персональна виставка Матвія Вайсберга "Дорожній щоденник. Бухара. Самарканд". Містить живопис і графіку із серії "Дорожній щоденник", яка стала для художника "порятунком від туги, розпачу й невизначеності". Роботу над нею Вайсберг почав у лютому 2022 року під час вимушеного виїзду з України та продовжує досі, через понад півтора року після повернення на Батьківщину. 

На виставці представлено твори, які з'явилися під час та після поїздки Матвія Вайсберга до Узбекистану 2023-го. Гаряча пустеля, степові пейзажі, орієнтальна архітектура на тлі лазурного неба — "сторінки щоденника" тонко передають враження майстра від побаченого. Сам автор додає, що в його "Щоденнику" багато доріг, — зазначено в анонсі.

  • ДЕ? Вул. Володимирська, 5. Артфундація "Дукат"
  • КОЛИ? До 24 січня, 11:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Золотом, кольором, світлом. До 175-річчя Вільгельма Котарбінського

Виставка Золотом, кольором, світлом до 175-річчя Вільгельма Котарбінського
Фото: Музей Ханенків

У Музеї Ханенків триває ретроспективна виставка "Золотом, кольором, світлом" до 175-річчя від дня народження польсько-українського художника, графіка й декоратора Вільгельма Котарбінського. До експозиції увійшли його картини та малюнки з колекції закладу і частина живописного оздоблення залу "Червона вітальня". А ще 84 листівки з репродукціями робіт із приватної колекції.

Митець універсального обдарування, Вільгельм Котарбінський створював станкові та монументальні картини, малюнки й навіть стінописи. Його твори напрочуд різноманітні: побутові сцени, біблійні та історичні сюжети, фантастичні й алегоричні образи. Замовниками були колекціонери та можновладці. А аудиторією — тисячі шанувальників, які збирали і зберігали листівки, — сказано в анонсі.

  • ДЕ? Вул. Терещенківська, 15-17. Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків
  • КОЛИ? До 28 січня, 10:30-17:30
  • СКІЛЬКИ? 50-100 грн

Біле та чорне

Виставка сучасного мистецтва Біле та чорне
Фото: National Academy of Arts of Ukraine

У Національній академії мистецтв діє виставка сучасного мистецтва "Біле та чорне". Тут зібрані роботи 18-ти українських художників. Серед них — Анатолій Криволап, Павло Маков, Олександр Дубовик, Тіберій Сільваші, Олександр Животков, Назар Білик, Віктор Сидоренко. Монохромність творів "наближує до розуміння важливості подій, які переживає наше суспільство".

Мистецький проєкт покликаний активно впливати на глядача, фокусувати його увагу на фундаментальних цінностях життя, пошуку внутрішнього опору життєвим негараздам, транслювати нові ідеї. Через творчість автори перекладають мистецькою мовою складні філософські доктрини, які пояснюють суть людського існування, занурюють у середовище, де чекають глибинні осяяння, — сказано в описі.

  • ДЕ? Вул. Бульварно-Кудрявська, 20. Національна академія мистецтв України
  • КОЛИ? До 30 січня, 11:00–17:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Кроковеє колесо. Звичаї та обряди українців у малярських роботах Івана Сердюка

Виставка Івана Сердюка Кроковеє колесо
Фото: Музей Івана Гончара

У Музеї Івана Гончара проводять персональну виставку уманського художника Івана Сердюка. Цикл його малярських творів "Кроковеє колесо" присвячений українським народним святам і родинним звичаям. Це 49 робіт, написаних олійними фарбами в жанрі народної картини. Їх називають продовженням традиції образотворчого літописання історії села. Автор відтворює рідні краєвиди з пагорбами, річками, садками, тополями та вербами, хатами, вітряками, церквами.

Лише на пенсії митець віднайшов час на втілення мрії — відтворити спогади життя і побуту традиційного українського села, які він спостерігав у часи післявоєнного дитинства та юності у 1940-1960-х роках. Персонажами картин є узагальнені образи українців, які дотримуються давніх звичаїв та обрядів, — зазначено в описі.

  • ДЕ? Вул. Лаврська, 19. Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара"
  • КОЛИ? До 11 лютого, 11:00-18:00
  • СКІЛЬКИ? 40-80 грн

Дмитро Молдованов. Дорога до слона

Виставка Дмитра Молдованова Дорога до слона
Фото: Ya Gallery Kyiv

У галереї Ya Gallery Kyiv проходить персональна виставка Дмитра Молдованова з Миколаєва. "Дорога до слона" складається переважно з картин, які представник напряму "новий наїв" створив під час повномасштабної війни. Їх описують як яскраві кольорові роботи на важливі теми нашого буття. Полотна із зображеннями тварин та людей переосмислюють міфологічні сюжети у повсякденні та глобальних проблемах.

У зимовий перехідний період року кожен по-різному відчуває присутність вищої й доброї сили, що нас тримає. Виставка Дмитра Молдованова — про індивідуальний шлях, про персонального Бога. Незалежно від віросповідання, у складні часи ми шукаємо підтримки, що допомагає впоратися з випробуваннями, бо залишатися наодинці — страшно, — йдеться в анонсі.

  • ДЕ? Вул. Хорива, 49б. Артцентр "Я Галерея"
  • КОЛИ? До 25 лютого, 10:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? 50 грн

 Іван Марчук. Відомий невідомий

Виставка Іван Марчук. Відомий невідомий
Фото: Нацiональний музей "Київська картинна галерея"

У Київській картинній галереї йде ретроспективна виставка Івана Марчука "Відомий невідомий". Представляє переважно невідомі широкому загалу твори в авторській техніці пльонтанізму з різних циклів. Це майже 50 картин із фондів Національного художнього музею України та приватних колекцій, які експонуються вперше. Їх доповнює відеоінсталяція "Генотип вольності" за мотивами творчості художника.

Експонуємо незнані твори Івана Марчука, які вважались небезпечними і підпадали під категорію "народ цього не зрозуміє". Виставка не обмежується лише ретроспективою. Це спроба розглянути внесок митця з іншого ракурсу, аналізуючи всі аспекти творчості. Концепція побудована на протилежностях: політичне — аполітичне, свобода — неволя, сприйняття — несприйняття, відоме — невідоме, — йдеться в описі.

  • ДЕ? Вул. Терещенківська, 9. Національний музей "Київська картинна галерея"
  • КОЛИ? До 30 квітня, 11:00-18:00
  • СКІЛЬКИ? 200-400 грн

Читай також: 5 українських фільмів цієї зими: про смертну кару, корупцію, Карпати, Франка та ЛГБТ

У Києві також можна відвідати такі виставки, як "Пульс любови" Ганни Криволап у Київській картинній галереї до 17 січня, "ДоДому на Різдво. Світло української традиції" в Українському домі до 21 січня, "Очі квітів. До 140-річчя Ганни Собачко-Шостак" у Національному музеї декоративного мистецтва до 31 березня. Про ці та інші експозиції читай за посиланням

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01.jpeg - Ілля Прокопенко
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації