Афіша Національної опери України імені Тараса Шевченка на квітень

Афіша Національної опери України імені Тараса Шевченка на квітень Фото: Національна опера імені Тараса Шевченка

У квітні Національна опера України підготувала цікаву програму для поціновувачів шедеврів світових класиків та балетної спадщини. Уперше за кілька сезонів до репертуару повернуться монументальна опера Джузеппе Верді "Аїда", всесвітньовідомий балет Людвіга Мінкуса "Баядерка" та чуттєва опера "Любовний напій" Гаетано Доніцетті. 

Дон Кіхот

Фото: Національна опера України

Балет Людвіга Мінкуса “Дон Кіхот”, що називають святом танцю на сцені, живе вже друге століття і буде представлений у Національній опері 7 квітня. Незважаючи на легкий для сприйняття сюжет твору Мігеля Де Сервантеса, балет і досі користується попитом у глядачів. Секрет неймовірного успіху – у мелодійній музиці Людвіга Мінкуса та надзвичайно красивих танцях. Головні партії у виставі виконують Сергій Литвиненко (Дон Кіхот), Тетяна Льозова (Кітрі), Микита Кайгородов (Санчо Панса). ​

КОЛИ? 7 квітня о 17:00

Флорія Тоска

Фото: Національна опера України

Лібрето Джузеппе Джакоза та Луїжді Ілліка за драмою Вікторʼєна Сарду "Флорія Тоска". У виставі братиме участь хор хлопчиків Муніципальної академічної хорової капели імені Л. Ревуцького з художнім керівником Аїдою Зайцевою, Заслуженою артисткою України. Опера звучатиме італійською мовою.

КОЛИ? 8 квітня о 15:00

Сифільда

Фото: Національна опера України ім. Т. Г. Шевченка
Фото: Національна опера України

Вистава вважається не лише одним з найкращих романтичних балетів, а й знаковим твором, який свого часу ознаменував цілу епоху в класичній хореографії. Місцем сценічної дії вистави стає сувора й дещо загадкова Шотландія, близька серцю одного з найвидатніших представників західноєвропейської ро­мантичної школи Вальтера Скотта. Цей край, оспіваний у давніх легендах і переказах, людська уява населила фантастичними істотами: ельфами та сильфідами, які наче є частиною шотландської при­роди.

КОЛИ? 9 квітня о 15:00

Весілля Фігаро

Фото: Національна опера України

Чарівний комічний балет "Весілля Фігаро" на музику Вольфганга Амадея Моцарта за мотивами п'єси французького драматурга П'єра Бомарше. Події охоплюють невеликий проміжок часу – одну добу, проте за цей час трапляється дуже багато божевільних і водночас комічних подій.

КОЛИ? 14 квітня о 17:00

Травіата

Фото: Національна опера України

Джузеппе Верді в постановці Анатолія Солов’яненка. Сучасні сукні, мініспідниці, модні ф’южн-інтер’єри, селфі на сцені, нічні клуби, дим від кальянів, есемески замість листів на папері. Головний меседж, який транслює ця постановка, – мистецтво поза часом. Незважаючи на різні епохи та інтер'єри, людські взаємини, міжособистісні конфлікти, проблеми та почуття залишаються незмінними...

КОЛИ? 15 квітня о 15:00

Пригоди Піноккіо

Фото: Національна опера України

Балет Юрія Шевченка “Пригоди Піноккіо” у постановці Віктора Литвинова за мотивами казки Карло Коллоді. Ця вистава це переосмислення відомої казки, яка не залишить байдужими ні дорослих, ні малих. У головних ролях: Микита Кайгородов (Піноккіо), Олександра Панченко (Мальвіна), Михайло Загреба (Джепетто, батько Піноккіо).

КОЛИ? 16 квітня о 15:00

Аїда

Фото: Національна опера України

Опера, що вже понад 150 років залишається однією з найпопулярніших вистав світу. Вона була створена на честь завершення будівництва Суецького каналу. Із нагоди цієї визначної події єгипетський уряд звернувся до композитора Джузеппе Верді з проханням написати нову оперу на сюжет із життя фараонів. Цю грандіозну виставу талановитий митець створив усього за 4 місяці, і вона мало не з перших нот зачарувала глядачів. У титульній партії зіграє Людмила Монастирська. Також у ролях: Сергій Пащук (Радамес), Алла Позняк (Амнеріс) та Тарас Штонда (Амонасро).

КОЛИ? 21 квітня о 17:00

Вечір одноактних балетів з іспанським колоритом

Фото: Національна опера України

Також у Національній опері імені Тараса Шевченка запланований вечір одноактних балетів. До уваги шанувальників оперного мистецтва “Трикутний Капелюх” Мануеля де Фалья у виконанні Христини Шишпор, Володимира Кутузова та Ксенії Іваненко. “Болеро” – найпопулярніша спадщина Моріса Равеля у виконанні: Олександри Панченко (Дівчина в білому), Євгена Логвиненка (Юнак) та Олесі Воротнюк (Дама у чорному).

КОЛИ? 22 квітня о 15:00

Любовний напій

Фото: Національна опера України

Романтична опера Гаетано Доніцетті. За сюжетом молодий селянин, який неймовірно кохає норовливу Адіну, однак дівчина до нього байдужа. Тож юнак у відчаї змушений шукати підтримки у пройдисвіта Дулькамари. Той продає йому чарівний еліксир, щоб приворожити серце коханої. У центрі сюжету Лілія Гревцова (Адіна), Дмитро Кузьмін (Неморіно) та Михайло Кірішев (Белькоре).

КОЛИ? 23 квітня о 15:00

Баядерка

Фото: Національна опера України

Далекого 2 жовтня 1926 року саме цією виставою була започаткована історія київського балету. У центрі сюжету — східна романтична легенда про трагічне кохання баядерки та хороброго воїна. Головні ролі виконали Сергій Кривоконь, Наталія Мацак та Ольга Киф’як-фон-Краймер.

КОЛИ? 28 квітня о 17:00

Набукко

Фото: Національна опера України

Рання опера Джузеппе Верді свого часу принесла молодому генію світову славу, а знаменитий хор юдейських рабів Va pensiero став символом об’єднання Італії. Твір написано на біблійний сюжет, що розповідає про прагнення єврейського народу. Оперу гаряче сприйняли італійські патріоти, що відчули в ній заклик до визвольної боротьби. Головні партії виконають: Олександр Мельничук (Набукко), Оксана Крамарєва (Абігаїль), Алла Позняк (Фенена), Сергій Ковнір (Захарія), Дмитро Іванченко (Ісмаель).

КОЛИ? 29 квітня о 15:00 ​

А завершить квітневу програму Національної опери вечір одноактних балетів у постановці Віктора Іщука.

Широко заплющені очі

Фото: Національна опера України

За словами Віктора Іщука, ця вистава безсюжетна: це декілька історій про кохання, кожна з яких має свій окремий сенс. Спектакль складається із сольних, дуетних та кордебалетних номерів. Кожен з них перегукується один з одним та пов’язує усі історії в одну. А надихнув на створення вистави фільм Стенлі Кубрика "Із широко заплющеними очима". У балеті лунає музика Йоганна Себастьяна Баха, Фредеріка Шопена та Сергія Рахманінова. Лейтмотив – Goldberg Variations Баха. У головних ролях: Віктор Іщук, Сергій Кривоконь, Наталія Мацак та Юлія Кулик.

КОЛИ? 30 квітня о 15:00

Доктор Фауст

Фото: Національна опера України

Опера за мотивами однойменних творів Йоганна Вольфганга фон Гете та Крістофера Марлоу покаже неокласичну виставу в жанрі сатиричної трагедії. Оперні арії символізують божественне втручання, хор – порятунок душі Фауста, а пантоміма – діяння Мефістофеля. Неокласична постанова, що акцентує на внутрішньому світі та переживаннях головного героя.

КОЛИ? 30 квітня о 15:00 ​

Кількість глядачів у залі Національної опери обмежена – це 450 місць. Квитки надходять у продаж за два тижні до вистави. Придбати їх можна тільки онлайн.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
798d4edd-bc8a-41b5-bd57-70363302483c.jpg - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Великдень на Київщині: чи діятиме комендантська година та які заходи безпеки передбачені - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Великдень на Київщині: чи діятиме комендантська година та які заходи безпеки передбачені

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора

У Києві зафіксували рекордний паводок: чи несе він загрозу місту - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

У Києві зафіксували рекордний паводок: чи несе він загрозу місту

Експеримент з озеленення: у Києві висадять декоративні луки та частково відмовляться від косіння трави - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

Експеримент з озеленення: у Києві висадять декоративні луки та частково відмовляться від косіння трави

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації