Активності для всієї сім'ї: фестиваль "NEOсвітній Арсенал" у Києві запрошує дітей та батьків
Фестиваль для дітей і підлітків "NEOсвітній Арсенал" відбудеться 22-24 вересня. Втретє пройде у Мистецькому арсеналі в Києві. Цьогорічне гасло — "Різні разом".
Міждисциплінарний інтерактивний захід поєднає мистецькі, музейні, освітні та ігрові практики. Спрямований на розвиток творчого мислення, дослідницьких пошуків, кращого розуміння себе і світу через різноманітні культурні досвіди.
Розповідаємо, що очікувати від фестивалю і чому на нього варто потрапити.
Особливості фестивалю
"NEOсвітній Арсенал" — простір, де навчання та занурення у мистецтво відбувається через творчість і гру. Проєкт Мистецького арсеналу для дітей і підлітків має восьмирічний досвід. Упродовж 2015-2019 років проходив у форматі освітнього фестивалю "Арсенал ідей". З 2020-го проводять із новою назвою та оновленою і доповненою програмою.
За словами керівниці відділу комунікацій Мистецького арсеналу Олександри Гаврилюк, префікс NEO означає радість пізнання "по-новому" — для всіх, незалежно від віку чи потреб. А за основу та головний підхід у роботі над фестивалем узяли фокус на інклюзію. Його відобразили у повній назві цьогорічного заходу — "NEOсвітній Арсенал. Різні разом".
Фестиваль уособлює наше переконання про силу освіти через мистецькі практики, творчі досвіди, взаємодію з культурно-історичним матеріалом. Про важливість ігрової форми та вільного вибору, що найкраще демонструє освіта у сфері культури, лише підсилюючи вроджене прагнення дитини до пізнання, — каже Олександра Гаврилюк.
Учасники та програма
На нинішній фестиваль має приїхати понад 40 учасників із різних міст України. Це представники музеїв, освітніх і культурних ініціатив, громадських та благодійних організацій, закладів шкільної та позашкільної освіти, бібліотек і виробників ігор.
Вони розкажуть про свої освітньо-ігрові практики та сучасні підходи до навчання через гру і творчість. Влаштують воркшопи, кінопокази, літературні читання, перформанси, квести, ігри та інші розваги.
Як зазначає Олександра Гаврилюк, програму побудували так, щоб усі відвідувачі, незалежно від потреб та інтересів, змогли цікаво та з користю провести своє дозвілля. А простір — так, щоб перебування в ньому "нагадувало яскраву подорож різноманіттям досвідів і проявів нашого світу".
Далі більше про наповнення програми та фестивальні локації.
Активності для найменших відвідувачів та їхніх батьків
Простір Playset — ігрове поле для дітей до 4 років та їхніх батьків;
Добірка дитячої анімації від Довженко-Центру в кінозалі;
Вистава "Чарівна скрипка" від Київського приватного театру ляльок "Равлик";
Акробатичні й танцювальні виступи на сцені;
Фотозони та мистецькі проєкти для дослідження і співтворчості;
Забави та перегони з кульками на стенді столичного простору вільної гри "Лемурашник";
Ярмарок, де будуть різноманітні настільні ігри для всієї сім'ї, товари для дозвілля, плакати, розвивальні іграшки та пазли;
Музейна крамничка Мистецького арсеналу з дитячою продукцією від музеїв, книжками й товарами для творчості, а також фестивальними сувенірами;
Кімната для батьків із немовлятами з пеленаторами, які допоможуть зручно перевдягнути дитину.
Заходи для дітей від 5 до 10 років
На стендах:
Пластові ігри та майстер-класи від Київського Пласту;
Сімейні майстер-класи й ознайомлення з Херсонщиною та її головною дитячою книгозбірнею на стенді Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки;
Створення дизайнерських робіт за мотивами творів художниць Марії Примаченко та Марфи Тимченко на локації від Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана;
Ознайомлення з візерунками на українській кераміці та гра в "Доббль" на стенді Музею образотворчих мистецтв імені Олександра Білого з Чорноморська;
Ознайомлення з читацькими проєктами та книгозбірнею на стенді столичної Національної бібліотеки України для дітей;
"Магічні" досліди на стенді львівського інтерактивного музею "D.S. Таємна аптека";
Гра на традиційних музичних інструментах та вправи на відчуття ритму від київської фольк-студії "Правиця";
Ігри в дитячому вігвамі та розмальовки на локації від благодійного фонду "Голоси дітей".
У майстернях:
Майстер-класи з гри на калімбі, виготовлення листівок, плетіння нашоломників та оригамі, інтерактивні читання, арттерапевтичні майстер-класи, козацькі розваги та флюїд-арт.
Події для дітей від 10 років та підлітків
На стендах:
ChatGPT у навчанні, відеогра Minecraft для ознайомлення з історією України та фанове навчання — ідеї від київської студії онлайн-освіти EdEra;
Створення власних історій за мотивами текстів українських письменників 1920-х років на стенді Харківського літературного музею;
Вікторина "Українські герої" та створення брелоків із символами Революції Гідності на локації від столичного Музею Майдану;
Геральдика і створення власного герба на стенді столичного Національного музею історії України у Другій світовій війні;
Створення квест-кімнат із датчиками та електронікою на локації школи робототехніки та програмування Robocode;
Керування FPV-дроном на стенді інжинірингової школи #brobots;
Дзеркала самопідтримки від платформи Rozmova;
Тести на профорієнтацію від підліткового освітнього акселератора Ampli.
У майстернях:
Майстер-класи з робототехніки, вибійки, архітектури, ефективного навчання, настільні ігри та вікторини, мандрівка світом "нуль відходів" та екологічні ігри.
Додаткові пропозиції
Усі відвідувачі також зможуть дослідити п'ять мистецьких проєктів. Подивитися анімаційні добірки, фільми та навчальне відео від Довженко-Центру, фестивалів "Чілдрен Кінофест" і Linoleum, онлайн-платформи Megogo та громадської організації "Stop sexтинг". Переглянути театральні виступи. Послухати підліткові рок-гурти та виступи фольк-студії. Долучитися до наукових експериментів, майстер-класів із пантоміми, жонглювання і хореографії під час перформативної програми на сцені.
Безбар'єрний простір
Організатори зазначають, що щороку вони спираються на інклюзивність як основний принцип. Мета заходу — створити безпечний простір для навчання, гри й дозвілля для всіх дітей. Тож і цього разу закликають гостей стати частиною безбар'єрної спільноти.
Серед подій — екскурсії жестовою мовою, тактильні копії творів мистецтва, покази кіно для людей із порушеннями зору і слуху з перекладом жестовою мовою та з аудіоописами. Крім того, команда розробила мапу сенсорної безпеки із зазначенням зон великого сенсорного навантаження та зон сенсорної безпеки.
Читай також: Понад 25 тисяч відвідувачів, 160 подій і 90 учасників: KyivBookFest у цифрах, фактах і відгуках
- ДЕ? Вул. Лаврська, 10-12. Мистецький арсенал
- КОЛИ? 22-24 вересня, 10:00-19:00
- СКІЛЬКИ? 100-250 грн