Читання, концерти, презентації: програма Шевченківських днів у Києві

Поділитися

Читання, концерти, презентації: програма Шевченківських днів у Києві

Читання, концерти, презентації: програма Шевченківських днів у Києві Фото: www.behance.net

Щороку 9 і 10 березня в Україні відзначають Шевченківські дні, які припадають на роковини народження і смерті Тараса Шевченка. В ці дні кожен бажаючий може вшанувати пам'ять і пізнати великого Тараса Григоровича Шевченка, відвідавши цікаві заходи в столиці.

Шевченківські дні в музеї Шевченка

Фото: фейсбук shevchenkomuseumkyiv

9 березня – концерт Liatoshynskyi Capella (Капелла ім. Бориса Лятошинського), у програмі – виконання творів на слова Тараса Шевченка.

10 березня – презентація видання "Шевченківська енциклопедія. Образотворча спадщина" спільно з Інститутом літератури ім. Т. Г. Шевченка та видавництвом "Ліра-К".

10 березня – концерт камерного хору MORAVSKI, у програмі – виконання творів на слова Тараса Шевченка та ін.

11 березня – благодійна музично-драматична вистава "Катерина" за твором Василя Іванишина "Непрочитаний Шевченко".

Кошти від проведення заходу будуть спрямовані на відновлення Національного літературно-меморіального музею імені Г. С. Сковороди.

Вшанування Шевченка в Будинку-музеї

Фото: фейсбук hatyna.shevchenka

Сьогодні день народження Шевченка зустрічаємо у протистоянні московській навалі. Вже більше року триває війна, і Тарас Шевченко також воює. Воює своїм словом проти "московської блекоти", його голос потужний як ніколи. "Борітеся – поборете!" стало гаслом українців. Поетове слово звучить з вуст наших бійців, додає сил для опору.

На день народження Кобзаря в музеї зустрінуться воїни-герої і шевченкознавці, звучатиме поезія Тараса, у якій знаходимо силу, наснагу і віру в нашу перемогу.

Шевченківські дні у "Хаті на Пріорці"

Фото: фейсбук priorka

У "Хаті на Пріорці" Шевченківськими днями, 9 та 10 березня, а також 22 травня завжди тепло вшановують Кобзаря. Музей підготував цікаву програму для відвідувачів.

9 березня

11:00 "Не забудьте пом'янути не злим тихим словом…" (панахиду править священник ПЦУ отець Ігор Сагайдак).

13:30 Відкриття виставки живопису "Натхненні Пріоркою".

15:00 "Шевченко-солдат": інтерактивна екскурсія з прикладними елементами для дітей від 10 до 14 років (за попереднім записом).

10 березня

11:00 Авторська екскурсія "Від дуба Шевченка до дуба Крістера" (за попереднім записом). У програмі – розповідь про третю подорож Шевченка до Києва 1859 року та про експонати музею; супровід екскурсовода до дуба Шевченка на "пріорську Говерлу" та безліч цікавинок про місцевість; розповідь про Вільгельма Крістера, його господарство та відомий 700-річний дуб. Вартість екскурсії: 200 грн.

13:00 "Історія одного портрета Тараса Шевченка": аудиторіум про портрет Тараса Шевченка 1906 року Фотія Красицького та його вплив на його історичний образ (за записом).

11 березня

11:00 Авторська екскурсія "Від дуба Шевченка до дуба Крістера"(за попереднім записом).

Шевченківські дні у будинку Лисенка

На тебе чекатимуть концерт, присвячений творчості Кобзаря, та тематична екскурсія.

9 березня, 14:00 Концерт кафедри академічного і народного співу КМАМ ім. Р. М. Глієра до дня народження Кобзаря. У програмі – твори українських композиторів на слова Тараса Шевченка та твори зарубіжних композиторів.

9 та 10 березня, 11:00 Екскурсія "Лисенкова шевченкіана". Чи не кожну Шевченкову дату Микола Віталійович відзначав концертом, новим твором або мандрівкою до могили Кобзаря. Ти дізнаєшся деталі про вшанування композитором Шевченкових роковин та написання музики до слів Шевченка.

Шевченківські дні в Музеї літератури

Фото: фейсбук mist.museum

Національний музей літератури України запрошує на відкриття виставки "Шевченкове слово – сучасна зброя" до дня народження Кобзаря, яка розповідає про те, як слово Шевченка воює сьогодні та надихає на перемогу.

У відкритті виставки братимуть участь: Дмитро Лінартович – актор театру, кіно й дубляжу, а з серпня 2022 року – військовослужбовець Збройних Сил України; Сергій Пантюк – письменник, нині – головний сержант ЗСУ; Володимир Тимчук – поет, перекладач, підполковник Збройних сил України; Тетяна Шептицька – поетка, журналістка, перекладачка, заступник директора з наукової роботи Національного музею "Биківнянські могили"; Сергій Бакшеєв – волонтер, лікар, науковець.

Уривки з творів Тараса Шевченка читатимуть студентки Академії мистецтв ім. П. Чубинського Грищук Анна та Ангеліна Галицька. Пісні на слова Тараса Шевченка прозвучать у виконанні кобзаря Святослава Силенка.

Спільні читання в Музеї книги та друкарства

Організатоори пропонують відвідувачам заходу спробувати разом вийти за межі клішованого сприйняття і віднайти "ключі" до остаточного утвердження ідентичності та суб'єктності українства серед інших народів світу.

На заході читатимуть уривки зі спогадів та/чи листування тих чи інших яскравих знакових для українства особистостей, які прямо визнавали власне знайомство з творчістю/особистістю Тараса Григоровича поворотним моментом на своєму життєвому шляху.

Шевченківські дні в Андріївській церкві

9 і 10 березня о 16:00 учасники екскурсії познайомляться з історією Андріївської церкви та дізнаються, що пов'язує Тараса Григоровича з Андріївським храмом. Знання творчості поета, прозаїка і мислителя будуть заохочені подарунками.

Шевченківські читання у Мамаєвій Слободі

У день народження Тараса Григоровича Шевченка, в козацькому селищі "Мамаєва Слобода" відбудуться Шевченківські читання.

Захід почнеться з вшанування пам'яті Кобзаря в козацькій церкві Покрова Пресвятої Богородиці. У програмі – виступи талановитих особистостей, серед яких телеведучий та співак Сергій Файфура, актриса та поетеса Єлизавета Красніченко, поетеса Тетяна Власова, музикант та письменник Сергій Мартинюк, гурт народного співу та танцю "Ойра".

Шевченківський день в історичному музеї

У суботу на тебе чекає віртуальна подорож Шевченковим Києвом, поезія Тараса Шевченка та виступ бандуристів. Взявши участь у вікторині про життя та творчість видатного українця, ти перевіриш свої знання або ж дізнаєшся нові цікавинки з життя Кобзаря. А наприкінці заходу всі охочі зможуть спробувати себе в ролі справжніх художників, намалювавши для себе картину на склі "Садок вишневий коло хати".


12:00-14:00 Лекція з музейним гостем, а саме:

12:00 Віртуальна подорож "Шевченко і Київ: у літературі, житті, мистецтві" разом з Оксаною Петрук, заступником директора з навчально-виховної роботи, вчителькою української мови та літератури спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 73 з поглибленим вивченням української мови, літератури та українознавства Шевченківського району Києва.

12:45 Поезія "Розрита могила" у виконанні Руслана Руденка, вчителя української та зарубіжної літератури спеціалізованої школи № 73 Києва.

13:15 Поезія Тараса Шевченка у виконанні дітей.

14:00 Виступ учасників студії при Національній заслуженій капелі бандуристів ім. Георгія Майбороди.

15:00 Вікторина для знавців життя та творчості Тараса Шевченка.

15:30 Малюнок на склі "Садок вишневий".

Шевченківські дні у Пирогові

Фото: фейсбук pyrohiv.museum

З 9 по 25 березня ти можеш замовити екскурсію для прогулянки з родиною чи як позакласне заняття для шкільного класу (для групи від 5 осіб).

На екскурсії є можливість пірнути в світ Тараса Шевченка, відчути та побачити, яким було його дитинство, що він любив та звідки черпав натхнення. Познайомитись з його дитинством, ранніми працями, народним середовищем, у якому зростав, жадібно слухав давні перекази і традиції. Дізнаєтися більше про шкільне життя та навчання у 19 ст. А в приміщенні справжньої церковно-парафіяльної школи під музичний супровід бандури почути розповідь про традиції українського кобзарства.

Екскурсія розрахована на дітей середнього, старшого шкільного віку та дорослих. 

Концерт "Великому Кобзареві"

У День народження Тараса Григоровича Шевченка Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України презентує на сцені Київської опери концертну програму "Присвята Великому Кобзареві". У виконанні одного з кращих мистецьких колективів нашої країни прозвучать симфонічні та вокально-симфонічні твори Якова Степового, Михайла Вериківського, Олега Ківи, Бориса Лятошинського, натхненні безсмертним словом Генія.

Перегляд фільму "Тарас. Повернення"

Фото: кадр із фільму "Тарас. Повернення"
​​​​​​

9 березня киян та гостей столиці запрошують безоплатно переглянути фільм "Тарас. Повернення" у кінотеатрі імені Т. Г. Шевченка.

Картина розповідає про життя Тараса Шевченка в останні три місяці заслання у Казахстані у 1857 році. Того літа поет, засланий на військову службу в російській царській армії, отримує повідомлення від друзів із Петербурга. Дізнається, що його помилував особисто цар Олександр II. Однак військове керівництво Новопетрівського форту не поспішає повідомляти Тарасові про це й видавати указ про звільнення. Тоді ж із Петербурга прибуває таємний агент, який намагається зробити все, щоб поет залишився тут назавжди. 

Вимкнути перевіркуПреміум порадиВимкнути перевіркуПреміум порадиВимкнути перевіркуПреміум порадиВимкнути перевіркуПреміум порадиВимкнути перевіркуПреміум порадиВимкнути перевіркуПреміум поради Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
 -
Автор

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації