Фільм розвінчає радянські міфи про Донбас

Фільм розвінчає радянські міфи про Донбас Фрагмент постера фільму "Євродонбас". Фото: Arthouse Traffic

Документалка "Євродонбас" режисера Корнія Грицюка вийде в національний прокат 21 вересня. Це один із найочікуваніших історичних фільмів року.

За словами творців, це кінематографічне розслідування. Воно має розвінчати радянські міфи про український Донбас та розповісти справжню історію регіону, який понад століття тому став невіддільною складовою європейської економіки.

Донбас знають як індустріальний регіон. Радянська влада роками приписувала собі заслуги за розвиток місцевої промисловості. Але розквіт розпочався задовго до приходу більшовиків, а засновниками місцевої індустрії були німці, бельгійці, британці, французи та американці, — йдеться в описі.

Читай також: Трилер з Ірмою Вітовською вийде у прокат

Це третя повнометражна робота режисера Корнія Грицюка. Попередні дві — антиутопія-мок'юментарі "2020. Безлюдна країна" та номінована на головні вітчизняні кінопремії "Золота дзиґа" і "Кіноколо" документалка "Поїзд: Київ — Війна".

Продюсерка — Анна Паленчук, яка працювала над фільмами "Маріуполіс", "Герой мого часу", "Номери", "Звідки куди", а також індійським блокбастером RRR. 

У стрічці "Євродонбас" показують іноземну спадщину міст, які розбудовували західні промисловці. Серед них — Лисичанськ Луганської області, Маріуполь, Дружківка та селище Нью-Йорк на Донеччині.

Знімальний процес проходив 2021 року. Після повномасштабного вторгнення російські війська знищили більшість відзнятих об'єктів.

Експерти, історики та місцеві жителі у фільмі розповідають про минуле Донеччини й Луганщини, яке старанно знищувала та викривляла радянська влада, стираючи з пам'яті людей імена таких європейських підприємців як Джон Г'юз, Ернест Сольве, Генріх Лауде.

Для створення стрічки творча група також знайшла та анімувала низку маловідомих архівних матеріалів 19 століття, які показують побут європейців на Донбасі.

Прем'єра відбулася торік на міжнародному кінофестивалі Kharkiv MeetDocs. Також картину показували на фестивалі східноєвропейського кіно у Котбусі та Hot Docs у Торонто. 

Читай також: Найцікавіші фільми літа на Netflix

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01.jpeg - Ілля Прокопенко
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації