Гід мистецькими виставками в Києві, що варто відвідати

Експозиція виставки "Сьогодні та позавчора", серія еротичних літографій Douze nus de Gloutchenko та роботи класиків й сучасників українського образотворення. Ми підготували для тебе добірку виставок, які варто встигнути переглянути у лютому та надихнутися на квітучу весну в серці.
Ольга Петрова: сьогодні та позавчора
Експозиція виставки "Сьогодні та позавчора" складається з трьох частин. У першій представлені мальовничі полотна 2000-х років, у яких домінують хвилі кольору – від біло-перлинного, нюансованого вальорами, до активного, аж пекучого червоного. У другій частині – експозиції графічних творів 1970 років, де Ольга Петрова звертається до джерел власної художньої творчості, до своєї першої професії ілюстраторки. А у третій – серія станкової графіки "Тбілісі – любов моя", які стали освідченням авторки у любові до столиці Грузії. Саме в цьому місті жили та працювали її друзі – Сергій Параджанов, Елічка Ахвледіані, Микола (Кока) Ігнатов тощо.
- ДЕ? Вул. Євгена Чикаленка, 21а. White World
- КОЛИ? До 22 лютого з 11:00 до 19:00
- СКІЛЬКИ? Безплатно
Жива вода
На груповій виставці представлені роботи класиків та сучасників українського образотворення. Віктор Зарецький, Микола Глущенко, Василь Габда, Сергій Григор'єв, Федір Манайло, Антон Кашшай, Юрій Вінтаєв, Петро Сипняк, Феодосій Гуменюк, Петро Бевза, Роман Романишин, Анатолія Фурлет та інші майстри живопису та графіки.
Експозицію формують як традиційні жанрові пейзажні полотна, так і символічні композиції, які об'єднала життєдайна сила води, здатна зцілити, згідно з міфологією, плоть і дух, на противагу воді мертвій, – діляться організатори.
- ДЕ? Вул. Глибочинська, 32в. Галерея "ABC-арт"
- КОЛИ? До 24 лютого з 12:00 до 18:00
- СКІЛЬКИ? Безплатно
Одне з одним. Просторові діалоги. Каріна Синиця та Настасія Лелюк
"Одне з одним. Просторові діалоги" – це процесуальний проєкт Лабораторії сучасного мистецтва "Мала Галерея "Мистецького Арсеналу". Відразу після повномасштабного вторгнення росії куратори Лабораторії почали збирати масив творів українських митців про війну: від 2014 року до сьогодні, що трансформувався в онлайн-архів "Україна в огні".
Виставка робіт Каріни Синиці та Настасії Лелюк є спробою розширити непрості для художниць теми: усвідомлення масштабів війни, проживання болю і його надмір, втрата дому, зникнення звичного світу, – діляться організатори.
- ДЕ? Вул. Лаврська, 10. "Мала Галерея "Мистецького Арсеналу"
- КОЛИ? До 26 лютого з 12:00 до 18:00
- СКІЛЬКИ? Безплатно
Тиша та гучномовець
Виставка в Ya Gallery Kyiv про психологічні стани під час війни – між відносним спокоєм та повітряною тривогою. Тут мистецька практика стає схованкою, втечею від важкої реальності, пошуком рівноваги, ресурсного стану. Тим, що ми можемо узагальнити під умовною назвою "тиша".
На противагу тиші є стан, який ми можемо визначити як "гучномовець". Це стан промови, намагання сформулювати, винайти вихід почуттів у творчості під постійним тиском трагедії, яка відбувається у реальному часі, – розповідає автор виставки художник Андрій Дудченко.
- ДЕ? Вул. Хорива, 49б. Ya Gallery Kyiv
- КОЛИ? До 1 березня
- СКІЛЬКИ? Безплатно
Шпалери
Персональна виставка графічних робіт української мисткині Ave Livertatemaveamor – це розповідь про наші звички реагувати та сприймати навколишній світ і себе надто буденно – ніби фон чи умову, що просто існує. Через "Шпалери" авторка наче підносить збільшуване скло до тієї частини прекрасного, що нас оточує в повсякденні, звертає увагу на подібність структур пристосування природи до людини й навпаки.
- ДЕ? Вул. Січових Стрільців, 23а. Avangarden gallery & wine bar
- КОЛИ? До 5 березня
- СКІЛЬКИ? Безплатно
НЮ. Діалог з Миколою Глущенком
Виставковий проєкт галереї "НЮ АРТ" присвячений переосмисленню творчості видатного українського художника Миколи Глущенка сучасними митцями: Ігорем Волковим-Ткачинським, Володимиром Колесниковим, Наталією Корф-Іванюк та Серафимом Чаркіним.
Перлина експозиції – серія еротичних літографій Douze nus de Gloutchenko (фр. "Дванадцять оголених Глущенка"), що надрукована 1928 року в Парижі видавництвом "Кузен Понс". Було випущено 132 примірники, з яких 12 надруковані на японському папері з нумерацією від 1 до 12. Оголені моделі Глущенка стали відомі своєю провокативною привабливістю, їх порівнювали з моделями О. Ренуара та П. Сезанна, – розповідають організатори.
- ДЕ? Національний музей "Київська картинна галерея"
- КОЛИ? До 8 березня з 11:00 до 17:00
- СКІЛЬКИ? Безплатно. Спільний квиток з виставкою "Божественна комедія" Сальвадора Далі" 300 грн
Малюнки про війну
В експозиції авторського проєкту Антона Логова представлені малюнки на папері та полотна, написані акрилом.
Всі роботи воєнного періоду я створював дуже органічно. Спочатку працював у кишеньковому блокноті, буквально занотовуючи свої враження. А згодом в нашій кімнаті звільнився стіл, і тоді я почав створювати роботи серіями. Найважче, мабуть, в цьому процесі було максимально концентровано і фільтровано-виразно донести свою думку. Тобто мистецтво – це не фотографія. А в моєму випадку – це точний образ. Думка, яка доведена до найвищої якості, не втративши художньої сили, – ділиться Антон Логов.
- КОЛИ? До 31 березня з 12:00 до 18:00
- ДЕ? Лаврський провулок, 7. Галерея мистецтв "Лавра"
- СКІЛЬКИ? Безплатно