Найочікуваніші театральні вистави липня, на які варто потрапити

Найочікуваніші театральні вистави липня, на які варто потрапити Вистава "Нормальні пацани і тут перекантуються". Фото: фейсбук alina.kartashova.397

Більшість столичних театрів завершили свої театральні сезони, але деякі продовжують покази навіть у липні. Ми відібрали найяскравіші вистави, на які можна вирушити протягом найближчого місяця.

Тренди твіттера

Вистава Тренди твіттера
Фото: lesyatheatre.com.ua

Трагікомедію "Тренди твіттера" режисер Слава Юшков присвятив досвіду українців в умовах повномасштабного російського вторгнення.

Свою дебютну виставу на основі власної п'єси Юшков створив упродовж 12 днів травня в межах творчої резиденції Start для театралів України й Литви. Каже, що це "рефлексія у складних обставинах, без спекуляцій і без прикрас, але з правом на надію". 

Постановка є спробою зобразити емоції, спричинені війною. Зокрема, страх, лють, безпорадність, захисну іронію, розпач, заборону на радість, а також бажання жити та допомагати.

  • ДЕ? Вул. Богдана Хмельницького, 5. Національний академічний драматичний театр ім. Лесі Українки
  • КОЛИ? 7, 17, 18, 24 липня, 18:30
  • СКІЛЬКИ? 300 грн

Ультіма Туле

Вистава Ультіма Туле
Фото: театр "Колесо"

Містичну виставу про потяг-привид "Ультіма Туле" поставила режисерка Марія Грунічева як спільний проєкт театру "Колесо" та першого українського онлайн-театру Stage.UA.

В основі спектаклю — однойменна п'єса львівського драматурга Андрія Бондаренка, що брала участь у Фестивалі сучасної драми від Національної спілки театральних діячів. Створив її за оповіданнями й біографією польського письменника зі Львова Стефана Грабінського — представника літератури жахів, якого порівнювали з Едгаром По та Говардом Лавкрафтом. 

У центр п'єси про нього Бондаренко поставив постать самого автора — смертельно хворого гімназійного вчителя, який опиняється у світі власних похмурих фантазій.

  • ДЕ? Вул. Андріївський узвіз, 8. Київський академічний театр "Колесо"
  • КОЛИ? 13 липня, 19:00
  • СКІЛЬКИ? 200 грн

Нормальні пацани і тут перекантуються

Вистава Нормальні пацани і тут перекантуються
Фото: cult.center

Публіцистична вистава режисерки Аліни Карташової "Нормальні пацани і тут перекантуються" розповідає реальні історії жінок, на яких вплинула повномасштабна війна.

Героїні — мати, дружина, наречена, сестра, колега, волонтерка. Усі вони цивільні, але життя кожної пов'язане з військовими, які боронять Україну на фронті.

Постановку створили на основі свідчень десяти українок. Серед шести виконавиць ролей — лише одна професійна акторка. Наскрізною ідеєю називають нагадування про те, що російсько-українська війна триває століттями, і саме нині ми маємо покласти їй край.

Проєкт, який починався як волонтерська ініціатива у Богуславі Київської області, побував у п'яти містах. Тепер виставу вперше покажуть у столиці.

  • ДЕ? Вул. Євгена Чикаленка, 14. Театральний простір Cult
  • КОЛИ? 14 липня, 19:00
  • СКІЛЬКИ? 400 грн

Українська поетика

Фестиваль Українська поетика
Фото: театральна спільнота DSP

Усі чотири вистави театральної спільноти DSP під керівництвом режисера Алекса Боровенського покажуть протягом двох днів фестивалю "Українська поетика". Його мета — продемонструвати вітчизняну поезію у найрізноманітніших формах.

15 липня можна буде подивитися постановку "КО:ЛІНА" на основі віршів Ліни Костенко та "Віч'на'Вічність" за поезією Юрія Іздрика.

16 липня відбудеться показ спектаклю "Від(ро)дження", в основу якого поклали тексти Михайля Семенка, Євгена Плужника, Миколи Хвильового, Олени Теліги, Павла Тичини, Ґео Шкурупія та Миколи Зерова. А також "Стусанина" — за творами Василя Стуса.

Ще у межах театрально-поетичного заходу очікуються виступи авторів, поетичні слеми та майстер-класи. 

  • ДЕ? Вул. Володимирська, 23в. Центр Леся Курбаса
  • КОЛИ? 15-16 липня, 15:00-21:00
  • СКІЛЬКИ? 400 грн

Кабаре "Шекспір"

Вистава Кабаре "Шекспір"
Фото: ЦСМ "Дах"

Актор театру "Дах" Володимир Лютіков став автором ідеї та виконавцем ролі у моновиставі "Кабаре "Шекспір". Частина "Гамлет".

За словами Лютікова, це не чергова ода геніальності англійського драматурга, а особистий погляд на постать Вільяма Шекспіра, його велич та актуальність сьогодні.

Актор ставить запитання: чи можемо ми вірити у слова класика, сказані понад 400 років тому? Чи всі його твори — це вершина літератури? Чи справді теми самотності, вибору й боротьби є одвічними й такими складними або це просто людська пасивність?

  • ДЕ? Вул. Велика Васильківська, 136. Центр сучасного мистецтва "Дах"
  • КОЛИ? 23 липня, 19:00
  • СКІЛЬКИ? 300 грн
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01.jpeg - Ілля Прокопенко
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації