7 найочікуваніших виставок травня, на які варто сходити
З початком травня починаємо розповідати про головні культурні події та новинки, на які варто очікувати протягом цього місяця. Перший матеріал у цій серії афіш — про цікаві мистецькі виставки в Києві. Читай огляд і плануй похід у музей або галерею.
Тетяна Мялковська. Повна чаша
Ретроспективу живописних творів художниці та арттерапевтки з Луцька Тетяни Мялковської продемонструють на виставці "Повна чаша". Напрями її творчості — станковий живопис, розпис по дереву та тканині, інсталяції. Покаже роботи, які виконала у характерній для себе фолькмодерній манері. Сповнені музикальності, ліричності, кольорів та символізму.
Тут важлива кожна дрібниця — висота рослинного стебла, розмаїття ягід, поява янгольського лику, квітка в дівочому вінку, кухонне начиння, геометрія візерунків, жест долонь, колір рибок, протяжність горизонтів. А все разом — ніби таріль із добірними черешнями, ніби дзбан із цілющою водою, ніби чаша, повна наймиліших глядацькому оку проявів нашого буття, — йдеться в описі події.
- ДЕ? Вул. Глибочицька, 32в. Галерея "АВС-арт"
- КОЛИ? 3-20 травня, 12:00-18:00
- СКІЛЬКИ? Вхід вільний
Костянтин і Світлана Шаповалови. Київська симфонія
50 живописних краєвидів столиці покажуть на виставці "Київська симфонія", присвяченій красі та незламності міста. Зокрема парки, закутки вулиць, дворики й передмістя. Автори — київські художники Костянтин і Світлана Шаповалови. Подружжя працює у реалістичному стилі з використанням чистих кольорів і фактурних мазків. Їхні роботи описують як маніфести захоплення містом мовою живопису.
Мальовничі схили Дніпра та київська історія, оповита поетичними легендами й переказами, віддавна зачаровували та надихали митців на створення шедеврів. Місто живе, трансформується, бореться та ще більше захоплює й наших сучасників. Художники продовжують так само натхненно, як і їхні попередники, зображати Київ на своїх полотнах. Надзвичайно символічно представити виставку Костянтина та Світлани Шаповалових напередодні дня міста, — написано в анонсі заходу.
- ДЕ? Вул. Богдана Хмельницького, 7. Музей історії міста Києва
- КОЛИ? 5-21 травня, 12:00-19:00
- СКІЛЬКИ? 40-80 грн
Сергій Божко, Ігор Гусєв. Зустріч у бомбосховищі
Спільний проєкт одеських художників Сергія Божка та Ігоря Гусєва, які торік випадково зустрілися в укритті під час тривоги та вирішили зробити виставку разом.
Божко у своїх нових абстрактних і фігуративних полотнах відображає фундаментальні екзистенційні конфлікти між "русскім міром" та українськими реаліями. Транслює суперечності між колективною свідомістю й ментальністю окупантів і нормальним людським життям.
Гусєв підготував серію графічних аркушів 3 World War. Цей візуальний щоденник спрямований на іронічну деконструкцію творів російського мистецтва, а відповідно, руйнування історичних стереотипів про "велич" їхньої культури.
- ДЕ? Вул. Євгена Чикаленка, 21а. Центр сучасного мистецтва White World
- КОЛИ? До 6 травня, 11:00-19:00
- СКІЛЬКИ? Вхід вільний
Катерина Гришко. Богородичні ікони з прикрасами
Камерна виставка київської художниці Катерини Гришко містить чотири Богородичні ікони, прикрашені авторськими ювелірними прикрасами з колекції дизайнерки Поліни Медведєвої.
Свої ікони Катерина Гришко намалювала на вкритих паволокою та левкасом дошках із липи. Техніка виконання — холодна енкаустика. Це живопис, де сполучною речовиною для фарб є віск.
Цю серію мисткиня створила за мотивами старовинних зразків іконопису, побачених під час поїздок до Італії. Кожна ікона має свій прототип. Наприклад, в основі одного з творів — головна ікона Богородиці в Римі "Спасіння римського народу". Серед особливостей версії Гришко — зірка з 18-каратного жовтого золота з променями у вигляді хреста, що прикрашає плече Діви Марії.
- ДЕ? Вул. Лаврська, 9. Національний музей українського народного декоративного мистецтва
- КОЛИ? До 14 травня, 10:00-17:00
- СКІЛЬКИ? 50 грн
Юрій Соломко. Масштаб часу
Виставковий проєкт "Масштаб часу" поєднує твори з різних періодів творчості художника Юрія Соломка. Він відомий картинами, які малює на сучасних політичних і фізичних мапах та старовинних географічних атласах. Також для створення робіт використовує такі візуальні символи, як карти зоряного неба, природних ресурсів і руху повітряних мас. Домальовує туди людей, тварин і побутові предмети.
Ключова тема — повсякденне життя у всьому різноманітті. Зокрема, навчання, праця, переживання, почуття і смерть. Через гру з масштабами зображуваного митець вписує людину як узагальнений образ і водночас конкретну особистість у світовий контекст, підносить до планетарних і космічних розмірів.
Одна з основних частин виставки — зал, присвячений образному осмисленню подій російсько-української війни.
- ДЕ? Вул. Терещенківська, 9. Нацiональний музей "Київська картинна галерея"
- КОЛИ? До 21 травня, 11:00-18:00
- СКІЛЬКИ? 100-200 грн
Ювілей небайдужості
Твори понад 70 художників — від класиків до молодих експериментаторів — представлені на виставці "Ювілей небайдужості", присвяченій 30-річчю "Українського Дому". В межах заходу згадують історію столичного культурного центру та найважливіші події, які її відображають. Для відвідувачів підготували знакові для різних періодів артефакти — картини, фотографії, відео, інсталяції та документи.
Ми пропонуємо своєрідний екскурс культурним життям України періоду Незалежності через мистецькі події, що відбувалися в "Українському Домі" протягом останніх 30 років, і справжню енциклопедію вітчизняного мистецтва 20-21 століть, — вказано в описі виставки.
На екскурсіях розказують про першу державну галерею сучасного мистецтва, артярмарки, скульптурні салони, перформанси митців та інші ключові проєкти, що проходили у приміщенні центру.
- ДЕ? Вул. Хрещатик, 2. Національний центр "Український Дім"
- КОЛИ? До 21 травня, 11:00-19:00
- СКІЛЬКИ? 50-80 грн
Сила в різноманітті
12 художників із Харкова, Львова та польського Кракова презентували свої твори на виставці "Сила в різноманітті". Це Михайло Кашкаров, Ігор Колісник, Поліна Кузнєцова, Максим Кущ, Якуб Матушевський, Дмитро Мощенко, Володимир Носань, Ігор Панчук, Віолетта Терлига, Вікторія Телетьєн, Анастасія Худякова, Олександр Сердюк. У створених протягом останнього року картинах вони поділилися власними емоціями і переживаннями про життя в умовах повномасштабного вторгнення рф.
- ДЕ? Бул. Тараса Шевченка, 12. Національний музей Тараса Шевченка
- КОЛИ? До 22 травня, 10:00-18:00
- СКІЛЬКИ? 50-100 грн