7 найочікуваніших виставок травня, на які варто сходити

7 найочікуваніших виставок травня, на які варто сходити Фото: "Український Дім"

З початком травня починаємо розповідати про головні культурні події та новинки, на які варто очікувати протягом цього місяця. Перший матеріал у цій серії афіш — про цікаві мистецькі виставки в Києві. Читай огляд і плануй похід у музей або галерею.

Тетяна Мялковська. Повна чаша

Афіша: "АВС-арт"

Ретроспективу живописних творів художниці та арттерапевтки з Луцька Тетяни Мялковської продемонструють на виставці "Повна чаша". Напрями її творчості — станковий живопис, розпис по дереву та тканині, інсталяції. Покаже роботи, які виконала у характерній для себе фолькмодерній манері. Сповнені музикальності, ліричності, кольорів та символізму. 

Тут важлива кожна дрібниця — висота рослинного стебла, розмаїття ягід, поява янгольського лику, квітка в дівочому вінку, кухонне начиння, геометрія візерунків, жест долонь, колір рибок, протяжність горизонтів. А все разом — ніби таріль із добірними черешнями, ніби дзбан із цілющою водою, ніби чаша, повна наймиліших глядацькому оку проявів нашого буття, — йдеться в описі події. 

  • ДЕ? Вул. Глибочицька, 32в. Галерея "АВС-арт"
  • КОЛИ? 3-20 травня, 12:00-18:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний 

Костянтин і Світлана Шаповалови. Київська симфонія

Афіша: "Музей Києва"

50 живописних краєвидів столиці покажуть на виставці "Київська симфонія", присвяченій красі та незламності міста. Зокрема парки, закутки вулиць, дворики й передмістя. Автори — київські художники Костянтин і Світлана Шаповалови. Подружжя працює у реалістичному стилі з використанням чистих кольорів і фактурних мазків. Їхні роботи описують як маніфести захоплення містом мовою живопису. 

Мальовничі схили Дніпра та київська історія, оповита поетичними легендами й переказами, віддавна зачаровували та надихали митців на створення шедеврів. Місто живе, трансформується, бореться та ще більше захоплює й наших сучасників. Художники продовжують так само натхненно, як і їхні попередники, зображати Київ на своїх полотнах. Надзвичайно символічно представити виставку Костянтина та Світлани Шаповалових напередодні дня міста, — написано в анонсі заходу.

  • ДЕ? Вул. Богдана Хмельницького, 7. Музей історії міста Києва
  • КОЛИ? 5-21 травня, 12:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? 40-80 грн 

Сергій Божко, Ігор Гусєв. Зустріч у бомбосховищі

Фото: White World

Спільний проєкт одеських художників Сергія Божка та Ігоря Гусєва, які торік випадково зустрілися в укритті під час тривоги та вирішили зробити виставку разом. 

Божко у своїх нових абстрактних і фігуративних полотнах відображає фундаментальні екзистенційні конфлікти між "русскім міром" та українськими реаліями. Транслює суперечності між колективною свідомістю й ментальністю окупантів і нормальним людським життям.

Гусєв підготував серію графічних аркушів 3 World War. Цей візуальний щоденник спрямований на іронічну деконструкцію творів російського мистецтва, а відповідно, руйнування історичних стереотипів про "велич" їхньої культури.

  • ДЕ? Вул. Євгена Чикаленка, 21а. Центр сучасного мистецтва White World
  • КОЛИ? До 6 травня, 11:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний 

Катерина Гришко. Богородичні ікони з прикрасами

Афіша: Музей декоративного мистецтва

Камерна виставка київської художниці Катерини Гришко містить чотири Богородичні ікони, прикрашені авторськими ювелірними прикрасами з колекції дизайнерки Поліни Медведєвої. 

Свої ікони Катерина Гришко намалювала на вкритих паволокою та левкасом дошках із липи. Техніка виконання — холодна енкаустика. Це живопис, де сполучною речовиною для фарб є віск. 

Цю серію мисткиня створила за мотивами старовинних зразків іконопису, побачених під час поїздок до Італії. Кожна ікона має свій прототип. Наприклад, в основі одного з творів — головна ікона Богородиці в Римі "Спасіння римського народу". Серед особливостей версії Гришко — зірка з 18-каратного жовтого золота з променями у вигляді хреста, що прикрашає плече Діви Марії.

  • ДЕ? Вул. Лаврська, 9. Національний музей українського народного декоративного мистецтва 
  • КОЛИ? До 14 травня, 10:00-17:00
  • СКІЛЬКИ? 50 грн

Юрій Соломко. Масштаб часу

Афіша: "Київська картинна галерея"

Виставковий проєкт "Масштаб часу" поєднує твори з різних періодів творчості художника Юрія Соломка. Він відомий картинами, які малює на сучасних політичних і фізичних мапах та старовинних географічних атласах. Також для створення робіт використовує такі візуальні символи, як карти зоряного неба, природних ресурсів і руху повітряних мас. Домальовує туди людей, тварин і побутові предмети. 

Ключова тема — повсякденне життя у всьому різноманітті. Зокрема, навчання, праця, переживання, почуття і смерть. Через гру з масштабами зображуваного митець вписує людину як узагальнений образ і водночас конкретну особистість у світовий контекст, підносить до планетарних і космічних розмірів. 

Одна з основних частин виставки — зал, присвячений образному осмисленню подій російсько-української війни. 

  • ДЕ? Вул. Терещенківська, 9. Нацiональний музей "Київська картинна галерея"
  • КОЛИ? До 21 травня, 11:00-18:00
  • СКІЛЬКИ? 100-200 грн

Ювілей небайдужості

Афіша: "Український Дім"

Твори понад 70 художників — від класиків до молодих експериментаторів — представлені на виставці "Ювілей небайдужості", присвяченій 30-річчю "Українського Дому". В межах заходу згадують історію столичного культурного центру та найважливіші події, які її відображають. Для відвідувачів підготували знакові для різних періодів артефакти — картини, фотографії, відео, інсталяції та документи.

Ми пропонуємо своєрідний екскурс культурним життям України періоду Незалежності через мистецькі події, що відбувалися в "Українському Домі" протягом останніх 30 років, і справжню енциклопедію вітчизняного мистецтва 20-21 століть, — вказано в описі виставки.

На екскурсіях розказують про першу державну галерею сучасного мистецтва, артярмарки, скульптурні салони, перформанси митців та інші ключові проєкти, що проходили у приміщенні центру.

  • ДЕ? Вул. Хрещатик, 2. Національний центр "Український Дім"
  • КОЛИ? До 21 травня, 11:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? 50-80 грн

Сила в різноманітті

Афіша: Національний музей Тараса Шевченка

12 художників із Харкова, Львова та польського Кракова презентували свої твори на виставці "Сила в різноманітті". Це Михайло Кашкаров, Ігор Колісник, Поліна Кузнєцова, Максим Кущ, Якуб Матушевський, Дмитро Мощенко, Володимир Носань, Ігор Панчук, Віолетта Терлига, Вікторія Телетьєн, Анастасія Худякова, Олександр Сердюк. У створених протягом останнього року картинах вони поділилися власними емоціями і переживаннями про життя в умовах повномасштабного вторгнення рф.

  • ДЕ? Бул. Тараса Шевченка, 12. Національний музей Тараса Шевченка
  • КОЛИ? До 22 травня, 10:00-18:00
  • СКІЛЬКИ? 50-100 грн
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01.jpeg - Ілля Прокопенко
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації