Найцікавіші події фестивалю високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage

Найцікавіші події фестивалю високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage Співачка Назгуль Шукаєва. Фото: Bouquet Kyiv Stage

Фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage вшосте проведуть у столиці. Він пройде з 17 до 20 серпня на території Національного заповідника "Софія Київська".

Тема цьогорічного заходу — "Дорогу підкорює той, хто йде". Протягом чотирьох днів тут будуть презентувати проєкти та твори різних мистецьких напрямів, більшість з яких створені під час повномасштабної війни. 

Фестиваль складатиметься із семи програм: музичної, виставкової, театральної, екскурсійної, дитячої, кінопрограми та бесід із культурними діячами під 200-річним ясенем. Учасниками стануть як митці, які нині служать у лавах Збройних Сил України, так і ті, хто в тилу пропагують національну культуру.

Із 40 подій нинішнього Bouquet Kyiv Stage ми відібрали десяток найочікуваніших заходів, на які варто потрапити передусім. Далі розповідаємо про них детальніше.

  • ДЕ? Вул. Володимирська, 24. Національний заповідник "Софія Київська"
  • КОЛИ? 17-20 серпня, 12:00-21:00
  • СКІЛЬКИ? 150-300 грн

Читай також: Цікавий тиждень: куди піти в Києві 14-18 серпня

Акція "Червона калина"

Акція Червона калина
Афіша: Bouquet Kyiv Stage

Цьогорічний Bouquet Kyiv Stage має стати жестом глибокої поваги і вдячності нашим захисникам, зокрема діячам культури, які сьогодні боронять Україну на фронті. Тому фестиваль розпочнеться з акції "Червона калина". У саду Софії Київської висадять дерево калини. Подію супроводжуватиме спів хору Київського державного музичного ліцею імені Миколи Лисенка. У такий спосіб вшанують пам'ять про митців, які загинули на війні.

На жаль, багато митців віддали за Україну найдорожче — своє життя. Це непоправна втрата для їхніх рідних і друзів та культури загалом. Сьогодні ці герої мали би бути учасниками нашого фестивалю, представляти українську культуру світу або створювати нові проєкти, але їхнє життя обірвала війна. Проте життя загиблих митців продовжується у їхніх творах, у нашій відповідальності перед ними та нашій світлій пам'яті про них, — зазначено в повідомленні команди культурного центру "Дім Майстер Клас", організатора фестивалю.

  • КОЛИ? 17 серпня, 15:00

Відкриття виставки Олександра Дубовика "Протистояння"

Виставка Олександра Дубовика Протистояння
Афіша: Bouquet Kyiv Stage

У галереї "Хлібня" розпочне роботу виставка "Протистояння" Олександра Дубовика, якого називають видатним художником-монументалістом, мислителем і класиком сучасного мистецтва. До експозиції увійшли картини минулих років і нові твори, написані в Києві після початку повномасштабного російського вторгнення. Усі разом вони відображають творчий та особистий шлях Дубовика, для якого було характерно протистояння — "спочатку тоталітарній радянщині, потім кон'юнктурі та подвійним стандартам, а сьогодні — імперському рашизму".

Уся творчість Олександра Дубовика базується на "філософії білого букета" — квантовій ідеї цілісності й верховенстві об'єднання. Сама філософія і власне букет як символ створені художником і подаровані світу, а також нашому фестивалю, визначивши його назву й зумовивши головну ідею. На кожній роботі Дубовика є цей символ, а в кожній нашій події є його ідея — об'єднання і краса, любов і дарування, спрямованість до світла і протистояння темряві.

  • КОЛИ? 17 серпня, 16:00

Читай також: Художні виставки серпня, які тобі варто відвідати

Відкриття виставки "Музей фрагментів війни"

Виставка Музей фрагментів війни
Афіша: Bouquet Kyiv Stage

У "Хлібні" відкриють виставку "Музей фрагментів війни", яка фіксує історії цивільних, військових і волонтерів в умовах повномасштабної війни через їхні особисті речі. Артефакти, зібрані командою проєкту під час експедицій у деокуповані та прифронтові території України, представлять у прозорих кубах. А через QR-код можна буде почитати історії їхніх власників.

Музей фрагментів війни — це 300 історій та предметів, німих свідків того, про що не можна мовчати. Ідєя проєкту спирається на концепцію постпам'яті, яку започаткувала американсько-румунська літературознавиця Маріанна Гірш. Це термін на позначення передавання травматичного досвіду між поколіннями. Саме збереження пам'яті, її вивчення та продовження є вирішальним для майбутнього світу. Якщо прив'язати пам'ять до предмета, вона стає частиною вічності: матеріальною, вагомою, нерухомою, кристалом часу. 

  • КОЛИ? 17 серпня, 16:30

Концерт Назгуль Шукаєвої Imagine

Концерт Назгуль Шукаєвої
Афіша: Bouquet Kyiv Stage

У Софійському саду перший день Bouquet Kyiv Stage завершуватиме концерт Imagine. На сцені — джазова співачка Назгуль Шукаєва, яку характеризують як володарку рідкісного діапазону голосу та одну з найнезвичніших вокалісток на вітчизняній сцені. Вона виконає світові джазові стандарти та українські хіти в супроводі Національного президентського оркестру під орудою диригента Максима Гусака.

Назгуль Шуаєва народилася у Казахстані, але закохана в Україну, в якій живе вже понад 20 років. Широкий діапазон голосу дозволяє виконувати їй як автентичний фолк і джаз, так і сучасну академічну музику. Нині вона єдина в Україні співачка, яка володіє давньою технікою горлового співу "кай", поєднуючи її із сучасною манерою звуковидобування.

  • КОЛИ? 17 серпня, 19:30

Читай також: Найгучніші концерти серпня, які варто відвідати

Концерт Романа Рєпки Re-Vision

Концерт Романа Рєпки
Афіша: Bouquet Kyiv Stage

У "Хлібні" на другий день фестивалю зіграє київський піаніст і викладач Роман Рєпка, основу репертуару якого становлять маловиконувані або забуті шедеври української та європейської музики. Він представить проєкт Re-Vision, у межах якого досліджує довоєнну вітчизняну музичну спадщину. За словами виконавця, це переважно твори радянського періоду. Деякі з них заслуговують на перегляд їхньої цінності, інші — на "декомунізацію" трактувань, але більшість творів — на повернення на сцену. Перший концерт-ревізію, який пройде саме на Bouquet Kyiv Stage, він присвятить Всеволоду Задерацькому та Олександрові Лебедєву.

Це два геніальні композитори минулого століття, твори яких звучать так, ніби написані сьогодні. Творча унікальність Всеволода Задерацького проступає дедалі більш рельєфно з кожним новим десятиліттям. А слід Олександра Лебедєва в українському музичному житті нині практично відсутній. На думку Романа Рєпки, цю прикру помилку треба терміново виправляти.

  • КОЛИ? 18 серпня, 16:00

Концерт "Імпресія та експресія"

Концерт Імпресія та експресія
Афіша: Bouquet Kyiv Stage

У "Хлібню" на другий день Bouquet Kyiv Stage також завітає цьогорічна іноземна гостя — віолончелістка Лізі Рамішвілі з Грузії. У дуеті з українською піаністкою Марією Клименко вона виконає міжнародну програму. Прозвучать роботи грузинського композитора Сулхана Цинцадзе, українця Миколи Лисенка, французів Клода Дебюссі та Сезара Франка. 

Зважаючи на безпекову ситуацію, ми не запрошували наших іноземних друзів до участі у фестивалі впродовж останніх двох років. Але у Лізі було нездоланне бажання приїхати до України саме зараз, під час великої війни, щоб висловити свою підтримку, любов та захоплення мужнім українським народом. Попри щільний графік і запрошення на найкращі музичні сцени світу, зіркова віолончелістка зробила свій вибір на користь України та візьме участь у нашій музичній програмі.

  • КОЛИ? 18 серпня, 18:00

Читай також: Найцікавіші театральні вистави серпня, на які варто потрапити

Вистава "У темряві"

Вистава У темряві
Афіша: Bouquet Kyiv Stage

У Брамі Заборовського на третій день "Букета" відбудеться показ вистави "У темряві" за участю акторів Ігоря Рубашкіна та Катерини Кістень. Постановку створили за мотивами п'єси, в основу якої шведський драматург Йорген Хердт поклав події завершення Другої світової війни. Головні герої нової версії твору — двоє вітчизняних акторів, які були змушені припинити творчу співпрацю через повномасштабне російське вторгнення. За сюжетом, він залишився в Україні, а вона опинилася у Швеції.

Неймовірно, наскільки цей сюжет актуальний і співзвучний трагічним подіям в Україні сьогодні. У сюжетну лінію п'єси вплітається реальна історія Катерини Кістень та Ігоря Рубашкіна — акторів, що опинилися у вирві війни. Вони нарешті зустрінуться в Києві, аби з різних точок відліку поговорити про одне й те саме — дезорієнтацію життя з чорним фоном обличчя війни. Вперше в такому прочитанні вистава була представлена у квітні 2023-го на фестивалі Bouquet Kyiv Stage у Тбілісі та стала однією з улюблених подій місцевої публіки.

  • КОЛИ? 19 серпня, 17:00

Концерт і лекція "Невідомий український модернізм"

Концерт Невідомий український модернізм
Афіша: Bouquet Kyiv Stage

У "Хлібні" в останній день фестивалю відбудеться захід "Невідомий український модернізм", що об'єднає концертну і лекційну частини. Проєкт присвячений маловідомим широкій аудиторії композиторам-модерністам Борису Яновському, Федору Якименку та Павлу Сениці. Їхню фортепіанну та камерно-вокальну музику представлять піаніст Тиміш Мельник і співак Роман Меліш. А лекцію про них прочитає композитор і музикант Олексій Шмурак.

Повномасштабне російське вторгнення активізувало дослідницьку і творчу діяльність багатьох діячів і спільнот. Порівняння нинішніх часів із столітньою давниною стало майже очевидним. І тоді, й нині питання критичного осмислення історії, деконструкції міфів і стереотипів є ключовим для стратегування майбутнього. Три композитори, яких представляє проєкт, дають уявлення про яскравий, емоційно переконливий світ, вільний від боягузливості, провінційності та соцреалістичного викривлення. Лекція і концерт зосередяться на їхній музиці, написаній у 1900-1920-х роках.

  • КОЛИ? 20 серпня, 14:00

Читай також: "Вересень", "Ґран Туризмо" та інші: новинки кіно з 10 серпня

Концерт-вистава "Земля-Пісня"

Концерт-вистава Земля-Пісня
Афіша: Bouquet Kyiv Stage

У Софійському саду у фінальний день заходу львівський театральний центр "Слово і Голос" презентує концерт-виставу "Земля-Пісня". До програми увійшли 20 найдавніших українських народних пісень. Без сучасних обробок і музичних інструментів їх виконають співачки та акторки Наталія Половинка, Соломія Кирилова та Марія Кміть. Авторка й режисерка проєкту — Наталія Половинка. 

Наталія Половинка — представниця традиційного співу у всіх його жанрах, виконавиця сучасної академічної та імпровізаційної музики, авторка численних музичних і театральних проєктів та унікальної методології роботи з голосом. Її концерт-вистава "Земля-Пісня" у квітні цього року був представлений на фестивалі Bouquet Kyiv Stage у Тбілісі та підкорив серце глядачів. Публіка довго не відпускала артисток зі сцени, а після закінчення вистави виходила із залу зі сльозами на очах.

  • КОЛИ? 20 серпня, 17:00

Концерт "Камерата 30! Присвята Валерію Матюхіну"

Концерт Камерата 30! Присвята Валерію Матюхіну
Афіша: Bouquet Kyiv Stage

У Софійському саду концертом-закриттям Bouquet Kyiv Stage стане "Камерата 30! Присвята Валерію Матюхіну". Національний ансамбль солістів "Київська камерата" під керуванням диригента Володимира Сіренка виконає сімох українських композиторів. Будуть твори Олега Ківи, Євгена Станковича, Валентина Сильвестрова, Володимира Зубицького, Ганни Гаврилець, Олександра Козаренка та Золтана Алмаші. У переддень події колектив святкуватиме 30-ліття від дня отримання статусу державного. А сам концерт буде присвячений пам’яті засновника й керівника "Київської камерати" Валерія Матюхіна, який помер 24 травня 2023-го.

Протягом трьох десятиліть "Київська камерата" посідає не просто провідне місце на мапі української культури, а є першим виконавцем сотень творів сучасних композиторів. У програмі звучатимуть роботи близьких друзів диригента Валерія Матюхіна, з якими його пов'язувала багаторічна особиста та творча дружба та які написали для його колективу чимало камерних творів. Солісти: співачка Мар'яна Головко, скрипалька Богдана Півненко, піаніст Дмитро Таванець і флейтист Дмитро Кузьмін, — зазначають у анонсі.

  • КОЛИ? 20 серпня, 19:30

Читай також: Як провести вечір у Києві: спецпокази в Будинку кіно

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01.jpeg - Ілля Прокопенко
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації