Найцікавіші події, які варто відвідати на "Книжковому Арсеналі"

Найцікавіші події, які варто відвідати на "Книжковому Арсеналі" Фото: фейсбук BookArsenal

"Книжковий Арсенал" повертається після торішньої вимушеної паузи. Цьогорічну фокус-тему "Коли все має значення" присвячують досвіду життя в умовах повномасштабної війни та осмисленню змін у суспільстві, країні та світі.

Крім книжкового ярмарку на фестивалі будуть представлені понад 100 подій за участю 205 гостей. Серед них — військові, громадські та культурні діячі, політики, письменники, перекладачі, видавці, дизайнери, ілюстратори, журналісти, філософи, правозахисники, режисери, музиканти.

Пропонуємо до уваги сім цікавих заходів, на які точно варто потрапити. Цей список аж ніяк не вичерпний — він допоможе сформувати власний розклад відвідування. 

Ще про деякі варті уваги події "Книжкового Арсеналу" ти можеш прочитати у матеріалі з рекомендаціями кураторки професійної програми Оксани Карп'юк.

  • ДЕ? Вул. Лаврська, 10-12. "Мистецький Арсенал"
  • КОЛИ? 22-25 червня, 10:00–21:00
  • СКІЛЬКИ? 100-300 грн

Презентація воєнного щоденника Володимира Вакуленка "Я перетворююсь..."

Книжка Володимира Вакуленка "Я перетворююсь"
Фото: фейсбук BookArsenal

До книжки Володимира Вакуленка "Я перетворююсь..." увійшли його вибрані вірші для дітей і дорослих та щоденник окупації, який він вів у лютому-березні 2022-го. А також історії від друзів, колег та очевидців про перші місяці повномасштабної війни.

Володимира Вакуленка у березні торік викрали та вбили російські військові. Після звільнення Ізюмщини від окупантів щоденник письменника, активіста та волонтера знайшли його батько та письменниця Вікторія Амеліна. Оригінали записів віддали на зберігання в Харківський літмузей. 

Це болісні й правдиві записи, які вмістили в себе думки та спостереження від початку повномасштабного вторгнення і під час окупації Ізюма та рідного села Капитолівка на Харківщині. За день до викрадення Володимир закопав щоденник під вишнею на своєму подвір'ї, заповівши батькові: "Коли наші прийдуть — віддаси". Як воно – жити в окупації? Якими стають люди? Що відкривається перед очима та в серці? — йдеться в анотації до видання.

Учасниками презентації видання будуть Вікторія Амеліна, Катерина Міхаліцина, Олена Рибка, Катерина Лихогляд, Олена Ігнатенко, Ірина Новіцька, Сашко Дерманський, Григорій Баран. Модеруватиме розмову виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен.

  • КОЛИ? 22 червня, 17:45

Показ короткометражних фільмів про Київ "Як тебе не любити 2.0"

Фільми Як тебе не любити 2.0
Фото: фейсбук takflix

Шість фільмів про Київ увійшли до добірки короткого метру "Як тебе не любити 2.0" від онлайн-кінотеатру Takflix. Показ завершиться обговоренням із режисерами. 

Три стрічки є цьогорічними роботами, а саме драми "Це побачення" Надії Парфан, "Театральна" Аліни Панасенко та документальна картина "Голубівники Києва" Михайла Волкова. Також у добірці — мультфільм 2021 року "Виходь, Маша" Юлії Шалімової, документалістика 2019-го "Присвячується молоді всього світу ІІ" Яреми Малащука та Романа Хімея, незавершена 14-хвилинна експериментальна картина "Київські фрески", над якою Сергій Параджанов працював 1966 року. 

"Як тебе не любити 2.0" — шість історій про Київ. Це столиця країни, в якій попри війну не припиняється життя у всіх його проявах. Тут найбільше у світі давніх храмів, середньовічних фресок, незаконних забудов і кітчевих вивісок. Тут жив, творив і кохав Сергій Параджанов. У цьому місті закохані щодуху спішать на побачення, щоб встигнути до комендантської. Молодь відривається на рейвах, а пенсіонери — в голубівнях. Київ живе в ритмі роботи метро, навіть коли воно зупиняється і стає укриттям. Київ зведе тебе з розуму травневим цвітом каштанів, — зазначено в описі. 

  • КОЛИ? 22 червня, 18:30

Дискусія "Наш Крим: на сторінках книжок" 

Бесіда про змалювання Криму в українській літературі. З'ясовуватимуть, яким бачимо український півострів у сучасних книжках та в чому унікальність погляду кримських авторів. 

Головною метою зустрічі називають пошук відповіді на запитання, чи може література стати ефективним інструментом у процесі реінтеграції Криму після перемоги України.

Учасниками дискусії стануть авторка історичного роману "За перекопом є земля" Анастасія Левкова, авторка постапокаліпсису "Дім солі" Світлана Тараторіна, автор фентезі "Часу немає" Рустем Халіл, а також укладач антологій сучасної прози і поезії українською та кримськотатарською мовами "Кримський інжир" Алім Алієв.

  • КОЛИ? 22 червня, 20:00

Дискусія "Наукпоп під час війни"

Розмова про науково-популярну літературу в умовах повномасштабної війни. Спілкуватимуться про актуальність такого нонфікшну в нинішні часи, зміни в контенті книжок про науку, а також про вплив війни на науку та її відображення в літературі. 

Учасники зустрічі — радіобіологині, авторки книжки "Страшне, прекрасне й потворне в Чорнобилі" Олена Паренюк і Катерина Шаванова, співзасновниця видавництва "Віхола" Наталія Шнир та блогер, автор каналу "Клятий раціоналіст" Артем Албул.

  • КОЛИ? 23 червня, 17:15

Концерт "Розстріляне Відродження" гурту "Пиріг і Батіг"

Концерт гурту Пиріг і Батіг
Фото: фейсбук BookArsenal

Львівський фолкгурт "Пиріг і Батіг" виконає пісні з програми "Замордовані кацапом". До неї увійшли композиції на вірші поетів, яких знищила радянська влада. 

На концерті звучатиме музичне трактування лірики передусім представників покоління "розстріляного Відродження". Зокрема, Євгена Плужника, Миколи Хвильового, Василя Бобинського, Володимира Свідзінського, Михайла Драй-Хмари, Майка Йогансена.

Це музична шана митцям розстріляного Відродження і не тільки. Всюди в Україні були свої поети. Для мене вони герої, бо поклали життя. Наш край увесь у рубцях, і їх треба пам'ятати. Коли, як не зараз, підіймати це все на поверхню? Хочеться, щоб було не лише яскраво, але й пізнавально, — каже фронтмен колективу Мар'ян Пирожок.

  • КОЛИ? 23 червня, 19:00

Презентація антології віршів про війну "Поміж сирен"

Книжка Поміж сирен
Фото: фейсбук BookArsenal

Понад 300 нових віршів про війну 59-х сучасних українських поетів увійшли до антології "Поміж сирен". Про неї розкажуть у форматі літературно-музичної презентації, що поєднає музичний супровід і читання.

Збірка "Поміж сирен" — це свідчення великої війни, що мала нас знищити й обнулити українську культуру. Але всупереч усьому ми вистояли, а наша поезія звучить надпотужно і щиро, єрихонськими трубами руйнує мури, якими обгороджено душі, сягає сердець. Ця збірка показує, якими ми стаємо в горнилі випробувань: сильними, чутливими, зболеними, непереможними, — йдеться в анотації.

Модератор зустрічі — поет і перекладач Остап Сливинський. Гратимуть Володимир Єрмоленко, Вахтанг Кебуладзе, Тарас Лютий, Микола Сіома, Анатолій Вексклярський, Ігор Гольфман, Олег Каданов, Вадим Менжулін. Читатимуть поезію Вікторія Амеліна, Світлана Поваляєва, Дмитро Лазуткін, Юлія Мусаковська та Катерина Калитко.

  • КОЛИ? 24 червня, 19:00

Дискусія "Що це за злочин, який коїть росія?"

Розмова про природу російсько-української війни, участь у якій візьмуть британський журналіст і письменник, співзасновник проєкту The Reckoning Project Пітер Померанцев, правозахисниця Олександра Матвійчук, французький письменник Джонатан Літтелл, керівник Департаменту війни Генеральної прокуратури України Юрій Бєлоусов та юрист-міжнародник Вейн Джордаш. Модерує Вікторія Амеліна.

Тортури, розстріли, катування полонених, вивезення дітей, перешкоджання евакуації, обстріли цивільних, лікарень, інфраструктури. За 15 місяців повномасштабної війни армія російської федерації скоїла майже всі типи злочинів, згадані в Женевських конвенціях. Генеральна прокуратура України відкрила понад 80 тис. проваджень, пов'язаних зі злочинами війни. Україна вимагає створення спеціального трибуналу за злочин агресії, який називає "матір’ю всіх злодіянь". Але який злочин насправді коїть росія? Що саме вона намагається знищити, переслідуючи волонтерів, представників місцевого самоврядування і всіх, хто не згоден на окупацію? — зазначено в описі. 

  • КОЛИ? 25 червня, 14:15
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації